חלק מאנשי רשת הטרור של חמס בירדן באו מהגדה המערבית. תוכננו התקפות מעבר לגבול על אילת ובית שאן. משעל ניהל שיחות טלפוניות הנוגעות לרשת עם חמישה חברי פרלמנט פלסטינים מהחמס.

מיוחד ובלעדי למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: חלק מחברי רשת הטרור של החמס בירדן, הם אנשי חמס שבאו במיוחד לשם כך מהגדה המערבית לירדן. כך מסר השבוע ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ראש השב"כ הירדני גנרל מוחמד זהבי. נוסף לזה הציג ראש השב"כ הירדני לאבו מאזן הקלטות של שיחות טלפון הנוגעות לרשת הטרור שערך מנהיג החמס חלאד משעל מדמשק, קטאר, וטהרן, עם חמישה חברי פרלמנט פלסטינים, כולם מאנשי חמס.
המקורות שלנו מוסרים כי זהבי אמר לאבו מאזן כי כדי לשמור על חשאיות מוחלטת של פעולות הרשת, החליט איש המבצעים הראשי של החמס עימד אל עלמי, כי היא תורכב משתי קבוצות. קבוצה אחת של אנשי חמס שתבוא מסוריה וקבוצה אחת שתבוא מהגדה המערבית. אנשי החמס חברי הרשת עברו מהגדה לירדן דרך גשר אלנבי במשך ארבעה חודשים החל מחודש ינואר ועד תחילת אפריל, כמבקרים אשר נכנסו לירדן במטרה לבקר קרובי משפחה. המקורות שלנו ללוחמת טרור מוסרים כי המדובר בחמישה עד עשרה אנשי חמס מהגדה. העובדה שחברי הרשת החלו לעבור כבר לירדן בחודש ינואר, מראה כי הנהגת החמס תכננה והפעילה את הרשת כמה שבועות לפני עריכת הבחירות הכלליות הפלסטיניות שנערכו ב-25 לינואר.
לדברי ראש השב"כ הירדני, ככל שהחקירה מסתעפת כך מתברר לירדנים כי מדובר ברשת טרור גדולה מאוד שכללה עשרות אנשים. הירדנים מעריכים עתה כי המטרה העיקרית של הרשת הייתה להקים מה שהם מכנים `אגרוף סחיטה וטרור` בתוך ירדן. ראשי הרשת התכוונו לעמוד בקשר עם פוליטיקאים ואנשים מרכזיים בירדן ולדרוש מהם באמצעות תשלום שוחד ואיומים לבצע מדיניות או צעדים עליהם הנהגת החמס תחליט, ובשלב מסוים, כאשר יקבלו הוראה לרצוח אותם.
במקביל על אנשי הרשת היה לבצע פיגועים, בייחוד ירי קטיושות, לעבר ישובים ישראלים הנמצאים קרוב לגבול ירדן ישראל. בחומר שנתפס אצל חברי הרשת ומתוך הודאותיהם בחקירה עולה כי בתכנון היו הפגזות קטיושה על אילת, גרופית, עין יהב, מפעלי ים המלח בסדום, היישוביים הישראלים בבקעת הירדן, והעיר בית שאן.
ראש השב"כ הירדני הגנרל זהבי הגיש לאבו מאזן רשימה של אנשי חמס נוספים הקשורים לרשת והנמצאים בגדה המערבית, ואשר ירדן מבקשת לעצור אותם.
אבו מאזן עיין ברשימה ואמר כי הוא יטיל על תאופיק טיראווי ראש מנגנון המודיעין הפלסטיני בגדה לעצור אותם. המקורות שלנו מוסרים כי עד כתיבת שורות אלה לא נעצר איש.

Print Friendly, PDF & Email