חלק פלסטינים הורשו לרדת מהמעבורות בחוף נואייבה. בשלב זה הפלסטינים מעוברים למחנות מעצר שהמצרים הקימו באל-עריש. לא ברור מתי ואיך הפלסטינים יורשו לחזור לרצועת עזה.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: ביום א' 30.12, כאשר המצרים הרשו לפלסטינים שהיו על סיפונם של 2 מעבורות שעגנו בנואייבה לרדת מהן, התברר כי מספרם מגיע ל-3060. עתה גם מתברר כי מספרם של אנשי החמס ושאר ארגוני הטרור בעזה שנמצאו על המעבורות, הוא הרבה יותר גבוה מאשר העריכו תחילה, וכנראה שמדובר לקרוב ל-1000 איש. המצרים החליטו לא להשאיר את הפלסטינים בנואייבה, והחלו מעבירים אותם בשיירות אוטובוסים לאל עריש בצפון סיני, שם הוקמו מחנות מעצר מיוחדים עבורם, עד שיוחלט כיצד ובאיזה דרך הם יחזרו לרצועה. שיירה ראשונה בת 29 אוטובוסים, ובהם 1,166 פלסטינים, כבר יצאה לדרכה לקראת יום א ' בצהרים.
החמס העביר בלילה אולטימטום למצרים, לפיו אם לא יתנו למאות אנשיהם וליתר למעלה מ-1000 נוסעים לרדת מהמעבורות, ולהיכנס דרך מצרים לרצועת עזה, הם ידליקו באש את כל רצועת עזה, ואת כל הערים והישוביים הישראליים הנמצאים בטווח הטילים והתקפות הטרור שלהם. כן מאיים החמס כי יש להם הבטחה מצד האחים המוסלמים במזרח התיכון להדליק באש את כל האזור, בהפגנות אלימות ובפעולות טרור.
המקורות שלנו מדווחים, כי המדובר בשתי מעבורות, אחת ירדנית, ואחת מצרית עליהן נמצאים 1700 נוסעים, ביניהן מאות רבות של אנשי חמס, וארגוני טרור אחרים בעזה, הבאים מעקבה בירדן, לאחר שהשתתפו בטכסי החאג' במכה, ובידיהם כ-150 מיליון דולר.
כפי דיווחנו קודם, החל משעות הצהרים של שבת 29.12, מאיימים מאות אנשי ההנהגה הפוליטית והצבאית של החמס, אשר נמצאים על גבי סיפונה של המעבורת הירדנית 'הנסיכה', The Princess, והמעבורת המצרית, המשייטות מול חופי נואייבה בסיני, להעלות את המעבורות באש ולהטביע אותן על כל אנשיהן, אם שלטונות הביטחון המצריים לא יבטלו את התנאים שהציגו לירידתם לחוף. כתוצאה מהאיומיים של החמס, הלחץ, הדוחק וההתרגשות, שנוצרו על סיפוני שתי המעבורות, מתה אשה פלסטינית בת 62 בשם שאפיקה בחיסי. החמס מארגן עתה עשרות אלפי איש ברחבי רצועת עזה, ומסיע אותם לעבר מעבר רפיח, כדי להפגין נגד המצרים, ולנסות לפרוץ את מעבר רפיח. מצרים מזרימה תגבורות של כוחות ביטחון לאזור המעבר. החמס: אם המצרים לא יתנו לנוסעים לרדת, הפרשה בנואייבה תסתיים בטרגדיה אנושית עולמית.
לנואייבה מוחשים עתה, משארם-א-ש'ייח, כוחות צי וכוחות מיוחדים מצרים גדולים, הנמצאים שם, לרגל הגעתם לשם מחר יום 30.12, של נשיא מצרים חוסני מובראק, ונשיא צרפת ניקולא סרקוזי. על המעבורות נמצאים כמה מראשי הזרוע הצבאית של החמס, ביניהם חאליל אל חאייה, הנחשב כאיש מס' 1 בהירכייה הצבאית של ארגון הטרור, והיימן טאה.
המקורות שלנו מוסרים, כי בידי אנשי חמס שעל המעבורת נמצאים כ-150 מיליון דולר, כולם בדינרים ירדניים, ובלירות מצריות, אשר ניתנו להם במכה על ידי פמלייתו של נשיא איראן אחמדינז'אד, וראשי משלחות של תנועת האחים המוסלמיים. זו הפעם הראשונה במלחמה העולמית בטרור, שראשי ארגון טרור, חטפו למעשה והשתלטו על מעבורת נוסעים אזרחית, ומציגים תנאים לשלטונות מדינה ריבונית, לתת להם זכות מעבר, לטריטוריה אחרת.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי המצרים הקימו מחנה אוהלים גדול בנואייבה במטרה להחזיק שם במעצר את מאות אנשי החמס, במידה וירדו מהמעבורת, והם נחושים בינתיים בדעתם, שלא לתת לאנשי החמס לעבור דרך סיני לרצועת עזה כשאר 150 מיליון הדולר נמצאים בידיהם.
התפתחיות אלה הן התוצאות והפירות הראשונים של פגישת נשיא מצרים חוסני מובראק, השבוע בשארם-א-שייח' עם שר הביטחון אהוד ברק, שם שני המנהיגים החליטו על צעדים מצרים-ישראליים משותפים להלחם בחמס ובטרור ברצועת עזה.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי הדרמה, אותה מנסים עכשיו אנשי החמס להפוך לפרשת 'אקסודוס פלסטינית', החלה עוד ביום ד' 26.12 בלילה, כאשר משלחת החמס למכה, הגיעה לעקבה שבירדן, בדרכם חזרה לעזה.
כבר באותו לילה, הבהירו השלטונות המצריים, לירדניים, כי אם אנשי החמס יעלו על סיפון המעבורת הירדנית, הם יורשו לרדת לחוף בנמל נואייבה, רק באם כל אחד מהם יחתום על התחייבות לפיה הוא מסכים לרדת לחוף בתנאי שלרצועת עזה הוא יכול להכנס ממצרים, רק דרך מעברי הגבול של ניצנה או כרם שלום. מעברים אלה נמצאים כידוע תחת פיקוח ושליטה ישראלית-מצרית משותפת.
כוחות הביטחון הישראליים מורשים לערוך חיפושים בכליהם של העוברים, לעצור אותם, ולהחרים פריטים הקשורים בטרור או הברחות. כן מציינים המקורות שלנו כי במשלחת החמס למכה הנמצאת על סיפון המעבורת, ישנם אנשי טרור מרכזיים, אשר נמצאים ברשימות המעצרים הישראליות. אין ספק כי ברגע שטרוריסטים אלה יגיעו למעברי ניצנה וכרם שלום, הם ייעצרו.
הירדניים, שחיכו יומיים בסבלנות, כדי שחמס יגיע לידי הסדר כלשהו עם המצרים, החליטו בשבת, 29.12 בבוקר, כי הם אינם מוכנים עוד לשהותם של אנשי החמס על אדמתם, והעלו אותם על המעבורת, מבלי שהושג הסכם בין מצרים והחמס.
עתה, המצרים מונעים מהמעבורת להכנס לנמל נוייאבה, ולהוריד את הנוסעים, עד אשר אנשי החמס הנמצאים עליה לא יקבלו את תנאיהם. המקורות שלנו מוסרים, כי האיש שמרכז את המגעים במעבורת עם המצרים שעל החוף, ומאיים עליהם להטביע ולשרוף אותה, הוא כמאל נייראב, המוכנה 'אבו עוואד', שהוא במקורו איש הזרוע הצבאית של וועדות ההתנגדות העממית. אישים בהנהגת החמס בעזה, המקווים עדיין כי העימות יסתיים בפתרון אמרו, כמי המצרים פועלים כאילו הם היו סוכנים ישראליים.

Print Friendly, PDF & Email