כל בני ערובה בבית הכנסת 'בית ישראל' בקוליוול שוחררו בפעולה של כוחות הביטחון האמריקנים. החוטף נהרג

אחרי כ-12 שעות שבהן הוחזקו כבני ערובה בבית הכנסת 'בית ישראל' בקוליוול שבטקסס, כל ארבעת החטופים שוחררו כשהם בריאים ושלמים. בסביבות השעה 05:00 לפנות בוקר, ביום א' 16.1 לפי שעון ישראל, נשמעו קולות ירי ופיצוצים מתוך בית הכנסת.
במסיבת עיתונאים שנערכה אחר כך נמסר כי החוטף מת. מפקד משטרת קוליוול מייקל מילר אמר, כי המבצע היה מוצלח', וכי ארבעת המתפללים שהוחזקו כבני ערובה לא נזקקו לטיפול רפואי.
 נציג ה-FBI בדאלאס אמר כי החוטף זוהה אבל לא ימסרו בינתיים פרטים על זהותו.
נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן שיבח את הכוחות על מבצע חילוץ החטופים: 'אנחנו שולחים אהבה וכוח לחברי קהילת בית ישראל בקוליוול, ולקהילה היהודית. נלמד עוד בימים הבאים בנוגע למניעים של החוטף. אבל בכל מקרה אנחנו נעמוד נגד האנטישמיות ונגד עליית הקיצוניות במדינה. זה מי שאנחנו, והלילה – כוחות אכיפת החוק הסבו גאווה לכולנו'.

קודם לכן במוצאי שבת דיווחנו:

חמוש, כנראה מוסלמי, התפרץ בשבת 15.1 בבוקר ( לפי שעון ארצות הברית ), לבית הכנסת 'בית ישראל', בעיר קוליוויל  Colleyville שבטקסס, בעת שנערכה בו טקס בר מיצווה. החמוש לקח את רב בית הכנסת ומספר לא ידוע של מתפללים שהיו במקום בני ערובה. החמוש שנשמע בשידור מבית הכנסת מדבר על האיסלם, מאיים להרוג את בבני הערובה באם כוחות המשטרה שהגיעו למקום ייכנסו לבית הכנסת. לפי דיווחים שונים הוא מנהל מו"מ לשחרור בני הערובה. לא ברור בכמה אנשים הוא מחזיק. כרגע גם לא ידוע על נפגעים.
כוחות הביטחון האמריקניים הורו לתושבי האזור להתפנות מבתיהם.
החמוש דורש לשחרר את אחותו עפיה סידיקי  Aafia Siddiqui, מוסלמית ממוצא פקיסטני שהורשעה בניו יורק בניסיון לרצוח חיילים אמריקניים באפגניסטן. סידיקי בת ה-49, שמכונה 'ליידי אל-קאעידה', מרצה מאסר של 86 שנה.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות