חמנאי במועצה הצבאית: 'אנו הולכים למלחמה תוך שבועות'

מנהיג איראן האיטוללה עלי חמנאי כינס ביום שישי 27.7, לפני התפילות של יום שישי, את כל ההנהגה הצבאית האיראנית, למה שהוא הגדיר בתחילת דבריו. 'הפגישה האחרונה של מועצת המלחמה האיראנית לפני פרוץ המלחמה'.
לאחר מכן אמר חמנאי: 'אנו הולכים למלחמה בעוד כמה שבועות'.
המקורות המודיעיניים והאיראנים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי לצידו של חמנאי ישבו שר ההגנה האיראני גנרל אחמד ואחידי.  יועצו הצבאי של המנהיג האיראני גנרל יחייה רחמים-ספאי. ראש המטות המזוינים האיראניים מייג'ור-גנרל חסן פירוזאבאדי. מפקד משמרות המהפכה האיראניים גנרל מוחמד עלי ג'פערי, ומפקד חטיבות 'אל קודס', שהם זרוע המודיעין והטרור מחוץ לגבולות איראן  גנרל קאסם סוליימני.
במועצת המלחמה היו נוכחים גם כל מפקדי החיילות האיראניים השונים, אוויר, ים, ויבשה.  כל אחד ממשתפי הפגישה התבקש לתאר בקיצור את המשימות המוטלות על כוחותיו וההערכה כיצד הם מוכנים לבצע אותן.
המקורות האיראניים של תיקדבקה מוסרים, כי נסקרו ההכנות האיראניות להגיב על התקפה ישראלית על התוכנית הגרעינית האיראנית, כאשר נלקחת בחשבון אפשרות כי האמריקנים יתקפו לפניהם. 
הערכה האיראנית היא שאם ישראל תתקוף ראשונה, ארצות הברית תצטרף למלחמה מיד לאחר מכן.
נסקרו ההכנות האיראניות להכריז על העשרת אורניום לדרגה של 65 אחוז, שהם דרגה צבאית. ירי טילים לטווח ארוך על ישראל, סעודיה, ובסיסים אמריקנים במזרח התיכון ובמפרץ הפרסי. תקיפת מסופי ייצוא הנפט בערב הסעודית. פיזור מוקשי ים במצרי הורמוז, היכן שעוברת מידי יום 20 אחוז מתפוקת הנפט העולמית, והשתתפותם המוגבלת של חיזבאללה בלבנון, החמס והג'יהאד האיסלמי מעזה, בהתקפות על ישראל.
חלק גדול מהסקירות האיראניות הוקדש למאמץ ההנדסי הגדול ביותר בתולדות איראן המבוצע בימים אלה  והוא ביצור כל המתקנים הגרעינים האיראנים בצורה שתבטיח כי כאשר הם יותקפו מידת הנזק שתיגרם להם תהייה מינימאלית. המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי האיראנים מקיפים כל מתקן גרעיני, מלבד כור הפלוטוניום שהם בונים באראק, והכור בבושייר, בשכבות סלעים המובאים מכל חלקי איראן, ולתוכן הם שופכים כמויות עצומות של בטון מזוין, כאשר שכבות של לוחות פלדה מעניקות חיזוק נוסף. כאשר העובדה תושלם יהיה כל מתקן גרעיני איראני מוקף בהר מבוצר אשר ינסה למנוע חדירת פצצות וטילים אליו.

מול מועצת המלחמה האיראנית מסע הכזבים של התקשורת הישראלית
מול כינוסה של מועצת המלחמה האיראנית ומשמעותיה מתחולל בתקשורת הישראלית, בימים האחרונים, מסע כזבים נגד מלחמה באיראן, שאין לו שחר ובסיס במציאות.
אין זה נכון שישראל עומדת לתקוף בעצמה את איראן.
גם אם ישראל תתקוף ראשונה את איראן, ארצות הברית תצטרף למלחמה.

קיימת אפשרות, אבל אין עדיין בוושינגטון החלטה, על כך, כי ארצות הברית היא שתתקוף ראשונה את איראן.
אין זה נכון, כפי שמוצג בתקשורת הישראלית כי כל הצמרת הביטחונית, הצבאית, והמודיעינית הישראלית היא נגד תקיפה באיראן. 
בישראל משתמשים בתעלול האומר, 'כי האמריקנים מעריכים שכל הצמרת הישראלית נגד'. אין ולא הייתה קיימת הערכה כזו בוושינגטון. האמריקנים יודעים היטב מי בצמרת הביטחונית הישראלית בעד תקיפה באיראן, ומי נגד. 
טענתו של ראש האופוזיציה שאול מופז, בראיון ביום ד' 1.8, כי מוקדם עדיין לתקוף את איראן משום שבאיראן עדיין לא התקבלה החלטה לבנות נשק גרעיני, היא טענה מופרכת שאין לה בסיס, אשר אפילו המתנגדים להתקפה על איראן בוושינגטון זנחו אותה מזמן.
ההחלטה לבנות נשק גרעיני באיראן התקבלה כבר לפני כ-30 שנה בתחילת שנות ה-80, ומאז איראן לא פסקה, וגם לא תפסיק, במרוץ שלה לבנות פצצה גרעינית שתשמיד את מדינת ישראל.  

Print Friendly, PDF & Email