חמש סירות מהירות של משמרות המהפכה האיראנים ניסו להשתלט על מכלית נפט בריטית. פריגטה של הצי הבריטי הניסה אותן

בעוד מקורות ממשלתיים וצי בלונדון מטילים איפול על ניסיון איראני שבוצע ביום ה' לפנות בוקר  11.7, להשתלט על מכלית נפט בריטית, בתגובה על השתלטות מרינס בריטיים על מכלית הנפט האיראנית שהובילה נפט לסוריה ב-4.7, מדווחים על האירוע כמה מקורות צבאיים אמריקנים במפרץ.
לפי המקורות האלה,  התקרבו חמש סירות מהירות חמושות איראניות למכלית הבריטית ' בריטיש הריטאג"  British Heritage, ששטה במי המפרץ ודרשו ממנו לשנות את כיוון נסיעתה.
פריגטה של הצי הבריטי 'מונסטרוז'  HMS Monstrose, שליוותה את המכלית חשה לעזרתה וכיוונה את תותחיה לעבר הסירות האיראניות כשהיא מאיימת לפתוח באש. הסירות המהירות האיראניות נסוגו.
מטוס של הצי האמריקני שחג מעל אזור התקרית צילם את האירועים, אולם הצי האמריקני לא פרסם תמונות, או סרטי ווידיאו על  שהתרחש שם.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מהפרטים המעטים המגיעים על התקרית קשה לקבוע מה התרחש שם באמת.
'הבריטיש הריטאג", לפי המידע הנמצא בידינו, היא מכלית הנמצאת במפרץ כבר משבוע שעבר, כאשר הייתה בדרכה לנמל בצרה שבשאט אל-ערב בעיראק.
עוד לפני שנכנסה לשאט אל-ערב, שהוא נתיב מים צר המפריד בין איראן לעיראק, קיבלה המכלית הוראה לשנות את כיוון נסיעתה ולחפש מקלט מידי בנמל סעודי, לאחר שהתקבלו ידיעות על כוונה איראנית להשתלט עליה.
ביום חמישי בלילה הוחלט בלונדון, תוך תיאום עם כוחות הצי האמריקנים במפרץ, לנסות לחדש את מסעה את המכלית לבצרה, הפעם כשהיא מלווה על ידי ספינת קרב בריטית.  
המקורות שלנו מציינים, כי לא ברור באם הסירות המהירות של משמרות המהפכה האיראנים המתינו כל התקופה הזו מול הנמל הסעודי במטרה ללכוד את המכלית הבריטית ברגע שתצא מהמים הטריטוריאליים של  סעודיה, או שציי ארה"ב ובריטניה במפרץ הטמינו להן מארב, במסגרת המדיניות החדשה לפי מעתה ילוו מכליות נפט שינועו במפרץ על ידי אוניות קרב אמריקניות, בריטיות, וצרפתיות, עליה הודיע ביום ג' השבוע ראש המטות המזוינים האמריקנים הגנרל  ג'וזף דנפורד  General Joseph Dunford.  

Print Friendly, PDF & Email