חצי שעה ביום חמישי אחה"צ.

תיקדבקה. ביום חמישי 19.1 בין השעה 15:30 ו-16:00 אחה"צ התרחשו בישראל 4 האירועים הבאים:
1. החלה רגימת האבנים על מכוניות יהודיות בכביש מס` 65 בוודאי ערה, ונחסם אחד מצירי התנועה הראשיים של המדינה, לאחר שהמשטרה הרגה ביריות את נידאם מילחם מהכפר ערערה, ששלף ודרך אקדח מול השוטרים שביקשו לעצור אותו..
2. נותק הקשר בין מטוס `אל על` שבא ממוסקבה לכמה דקות. שדה התעופה הבינלאומי בלוד נסגר מיד להמראות ולנחיתות ומטוסי חיל האוויר הוזנקו לעבר המטוס בהנחה כי הוא נחטף והחוטפים עומדים לפוצץ אותו מעל תל-אביב. כעבור זמן קצר הוברר כי מערכת הקשר של המטוס תקינה.
3. באזור התחנה המרכזית בתל-אביב בוצע פיגוע התאבדות. 30 איש נפצעו. המתאבד היה סמי ענטר בן 20 משכם (בתמונה).
4. בגליל נמצאה באחד הכפרים בפעם הראשונה מעבדת נפץ. במקום היה ציוד להכנת מטעני חבלה. המשטרה העלתה השערה כי המדובר במטעני חבלה שהוכנו לצורך הבחירות המקומיות?
אלה היו שלושים דקות שהיו צריכות להבהיר לנו, מבלי להשאיר כל ספק, באיזה מציאות אנו חיים ומה עומד לפנינו. אבל… אז החלה מלאכת הטשטוש הגדולה.
שר הביטחון שאול מופז אמר שהוא יודע בדיוק את המסלול בו עברה ההוראה לבצע את הפיגוע. טהרן, דמשק, ושכם. ומיד הורה להעביר את המידע הזה לוושינגטון, לאירופאים, למצרים, ולרוסים, כדי… לנסות ולקדם את נושא הסנקציות נגד איראן.
זה הוא סוג חדש של מדינאות ומדיניות שהתפתח בישראל בשבועות האחרונים. כל נושא מדיני או ביטחוני החשוב לגורלם וביטחונם של תושבי מדינת ישראל, עובר תהליך מקומי של בינאום ומפסיק להיות בעיה ישראלית. האיום הגרעיני האירני, הוא לא נושא שלנו אלא של הקהילה הבינלאומית. פיגועי הטרור? שאבו מאזן, האמריקנים, האירופאים, והמצרים יטפלו בזה. הברחת/הכנסת הנשק מסיני לעזה וירי הקסאמים? בשביל זה ישנם המצרים, האירופאים והרשות הפלסטינית. הם ידאגו לכך. פעולת ואיומי חיזבאללה בגבול הצפון, זה נושא לבנוני בו מטפלות ארצות הברית וצרפת. השתתפות החמס בבחירות הפלסטיניות? זה נושא אמריקני בלעדי. האיום ההולך ומתגבר של אל קעידה לבצע פיגועים בישראל? מה זה שייך לנו? שהקואליציה העומדת בראש המלחמה העולמית בטרור תטפל בכך.
מי שמקשיב לכל הדיבורים האלה שבאים משרי הממשלה ומראשי צה"ל מקבל את הרושם כי בכלל אפשר ורצוי לסגור את ממשלת ישראל, את המטכ"ל, ולהשאיר במקומם משרדי קישור מצומצמים באנשים ובתקציבים, שכל תפקידם יהיה לשמור על הקשר בין הטריטוריה הישראלית ואלה בחוץ לארץ המטפלים בבעיות הבוערות שלנו.
כל זה מאחר, ולפי הקו המדיני האופנתי החדש, שוב הוחלט לא לפעול נגד תשתיות הטרור הפלסטיניות, כדי לא לקלקל את הבחירות למועצה הלאומית הפלסטינית בהן החמס יתפוש את השלטון. לצורך זה מוצאת לאוורור כל פעם שמתרחש פיגוע התאבדות הקלישה הישנה והלא נכונה והמטעה, כי המדובר בתשתית הטרור של הג`יהאד האיסלמי. אם נסכם כמה פיגועים בצעה `תשתית הג`יהאד האיסלמי,` מאז הפיגוע במועדון הסטייג` בתל-אביב בתחילת 2005, נגיע למסקנה כי הארגון הקטן וחסר המשמעות הזה, הוא ארגון טרור גדול יותר מאל קעידה, ותשתית הטרור שלו מפותחת יותר מזו העומדת לרשותו של מוסאב זרקאווי בעיראק, וכי היכולת של צה"ל לטפל בתשתית זו דומה מאוד ליכולת של הצבא האמריקני בעיראק שאינו מצליח במלחמה בטרור שם. כל זה נועד כמובן להסתיר את האמת, כי אין תשתית כזו במציאות, והמדובר במרבד טרור אחד גדול בו מעורבים כל ארגוני הטרור הפלסטינים החל מהחמס וכלה בפת"ח-גדודי אל אקצא. הנקודה היא כמובן שאם יצטרכו לומר אמת פשוטה זו, עם מי בדיוק יישבו לדבר לאחר הבחירות הפלסטיניות על הסכמי הקבע , כפי שאולמרט, פרס, פרץ, וליבני, מסבירים לנו בימים האחרונים?
בסופו של יום חמישי זה, שהיה יום דמים קשה, בא `הקינוח` בצורת ההודעה הקולית של אוסמה בין לאדן על הפיגועים החדשים ההולכים וקרבים בארצות הברית.

Print Friendly, PDF & Email