חקירה חדשה בארגנטינה מצאה כי התובע הכללי -היהודי אלברטו ניסמן לא התאבד אלא נרצח בידי גורמים שניסו להסתיר את קשרי בואנוס איירס עם טהרן

חקירה חדשה של משטרת ארגנטינה, הסותרת את כל ממצאי החקירות שנערכו עד כה, בשנתיים האחרונות מאז 2015, על ידי המשטרה הארגנטינית  בדבר הסיבות למותו הפתאומי של התובע הכללי הארגנטיני הכללי-היהודי אלברטו ניסמן Alebro Nisman, פורסמה בימים האחרונים ועומדת לחולל סערה פוליטית בבואנס איירס.
החקירה החדשה מאשרת את החשדות שהיו קיימים מאז מותו, לפיהם אלברטו ניסמן, לא התאבד, שכפי שנקבע קודם, אלא נרצח בדירתו  ב-18 לינואר 2015, כמה שעות לפני שעמד להופיע בפני וועדה של הפרלמנט בבואנוס איירס ולמסור שם את פרטי החקירה שניהל מי עמד מאחורי הפיגוע ב-1994 במרכז הקהילה היהודית בבירה הארגנטינית AMIA .
בפיגוע נרצחו 85 איש ומאות נפצעו.
המסקנות שניסמן הגיע אליהן היו, כי את הפיגוע ביצעו סוכנים או סוכן שנשלחו על ידי המודיעין האיראני וחיזבאללה.
אולם נשיאת ארגנטינה דאז כרסטינה פרנאנדס Cristina Fernandez קשרה, לפי החקירה שנערכה לאחרונה, קשר עם שירותי המודיעין וגופי המשטרה הארגנטיניים לכסות על עובדות אלה לאחר שחתמה על הסכם סודי עם איראן בו היא מתחייבת שלא לחשוף את מעורבותם של ארבעה אישים בכירים במערכת השלטון בטהרן בפיגוע במרכז הקהילה היהודית  בתמורה לחוזים כלכליים רחבים בין שתי המדינות ותמורת שוחד אישי ששולם לה ולמקורביה.
חלק מהחוזים הכלכליים האלה שגם הם אף פעם לא נחשפו כוללים חוזים בין בואנוס איירס וטהרן בדבר אספקת נפט איראני לארגנטינה תמורת שיתוף פעולה בין התוכניות הגרעין של ארגנטינה ואלה של איראן, כולל חוזים על אספקת אורניום ארגנטיני לתעשייה הגרעינית האיראנית.
בין ארבעת האיראנים שעל זהותם ועצם מעורבותם בפיגוע הנשיאה  כרסטינה פרנאנדס כיסתה נמצא עלי אכבר וואליטי, כיום יועצו הבכיר לביטחון ומדיניות חוץ של מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי.  
בעקבות החקירה החדשה שנערכה ותוצאיה, יכולה הנשיאה לשעבר כרסטינה פרנאנדס, ושורה של קציני משטרה ומודיעין לשעבר ארגנטיניים למצוא את עצמם מועמדים לדין באשמת בגידה, עידוד טרור, וחלקם יכול להיות מואשם  במתן עזרה, תכנון ולקיחת חלק במבצע לרציחתו של התובע הכללי הארגנטיני הכללי-היהודי אלברטו ניסמן.
חודש בלבד לאחר מותו של אלברטו ניסמן, ב-19 לפברואר 2015, פרסמו המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה את המסקנות של החקירה המיוחדת שהם עשו בדבר הנסיבות האמתיות למותו של הפרקליט היהודי.  כבר אז  הגיעו המקורות שלנו למסקנה, אליה הגיעה עכשיו החקירה החדשה של  משטרת ארגנטינה, כי ניסמן נרצח על ידי סוכן איראני, שנעזר בביצוע הרצח על ידי גורמי מודיעין ארגנטיניים, ולא התאבד.
המסקנות שלנו היו, כי הסוכן האיראני הגיע לבואנס איירס, נפגש בחשאי עם ניסמן והעמיד לרשותו מסמכים אותנטיים על מעורבות איראן בפיגוע במטרה לרכוש את אמונו וליצור לעצמו תדמית של בכיר לשעבר שמאס במשטר באיראן ומוכן לחשוף את הסודות.
האיראני הציג את עצמו בשם בדוי עבאס חקיקת-ג'ו Abbas Haqiqat-Ju.
מגעיו של ניסמן נמשכו למעלה מארבע שנים והוא הצליח לרכוש את אימונו המלא של התובע.
ניסמן עצמו בדק בעזרת ארגוני המודיעין הזרים אתם עמד בקשר כמה מן המסמכים שקיבל מאותו סוכן והגיע למסקנה שהם אותנטיים ומצביעים על כנותו ורצינותו של 'איש האופוזיציה' האיראני.
בדצמבר 2014 שבועות ספורים לפני שניסמן הכין את הדו"ח של 300 עמודים בו הוא מפליל את קירשנר, יצר חקיקת-ג'ו שוב קשר סודי עם ניסמן וסיפר לו כי בימים אלה ברח מאיראן בכיר נוסף של המודיעין האיראני שהצליח להבריח מסמכים מאוד חשובים החושפים מידע חדש ומאוד מפליל על שיתוף פעולה של סוכנויות הביון של ארגנטינה עם סוכנים איראניים לביצוע הפיגוע בבניין הקהילה היהודית.
|חקיקת-ג'ו הדגיש שעם ניסמן רוצה להיפגש עם 'העריק החדש' עליו לנקות את סביבתו בצורה מוחלטת מסוכנים ושומרי ראש, לפני שהאיש ייצור אתו קשר ויגיש לו את המסמכים.
הסוכן האיראני הסביר לניסמן שהואיל ומוסדות הביון של ארגנטינה שורצים סוכנים איראניים, חשוב מאוד שהוא ישמור על מוצא פיו ולא ליידע שום גורם בארגנטינה על הפגישה הצפויה. הוא הסביר לניסמן, כי עליו להפטר מעשרת אנשי הביטחון שהופקדו של שמירת חייו ולהימצא לבד בתוך דירתו,   שהייתה מצויה ב'מגדל בפארק' ברובע היוקרה פוארטו מאדרו tower Le Parc, in the district of Puerto Madero,  , באם הוא רוצה לקבל את החומר החסוי החדש.
בנובמבר 2014, העביר חקיקת-ג'ו 'מידע' לניסמן שעלולים לחסל אותו וכדאי לו להצטייד באקדח קטן לשמירתו האישית. ניסמן פנה לחבר שלו שסיפק לו אקדח מיושן מדגם Bersa .22- (המופיע בתמונה).
עוד קודם לכן ביוני 2014, שכרו גורמי מודיעין איראניים שהתחזו לאנשי עסקים את הדירה הסמוכה לדירת של ניסמן בבניין רב קומות שהייה גר בו.
חקיקת-ג'ו  סיפר לניסמן, כי 'העריק החדש' יגיע לדירתו וידפוק על הדלת שלוש פעמים ועליו לפתוח מיד ולא לתת לו לחכות. חקיקת-ג'ו, הוא האיש שהתגורר בדירה ליד דירתו של ניסמן, והוא האיש אשר הופיע ב-18 לינואר 2015  ודפק על דלת דירתו של ניסמן שלוש פעמים.  הדלת נפתחה מיד וכך 'העריק'  שהפך לרוצח, וידע כנראה על מקומו של האקדח, חיסל לאחר שיחה קצרה את אלברטו ניסמן.
לאחר ביצוע הרצח הצליח הסוכן האיראני לחזור-לעבור לדירתו המושכרת בבניין. אנשי סוכנויות המודיעין של ארגנטינה-שהיו מתואמים כל הזמן עם אנשי הביון האיראנים, דאגו בעוד זמן לנטרל את כל מצלמות האבטחה בבניין.
הסוכן האיראני יצא את הבניין בתחפושת כדי להקשות על זיהויו. הוא טס באותו יום עם דרכון מזויף למונטווידאו, משם לדובאי ולאחר מכן לטהרן.

Print Friendly, PDF & Email