חשד כי המחבל בבאר שבע השתייך לרשת טרור איראנית חדשה בעזה 'אל-סבירין' Al Sabirin

האיטיות של  שירותי הביטחון לקבוע במהירות את זהותו של המחבל שביצע את הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע, ביום א' 18.10, בו נרצחו חייל 'גולני' סמל עומרי לוי ז"ל, בן 19 משדי חמד, ואזרח אריתריאה, הפנתה את החקירה של שירותי הביטחון לעבר רצועת עזה, כך מדווחים המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה.
ביום ב' בבוקר 19.10 נמסר, כי המחבל הוא מוהנד אלעוקבי בן 21 מהפזורה של היישוב הבדואי חורה, הוא בן לאם שנולדה במחנה הפליטים נוסיראת שבמרכז רצועת עזה. מעמדה בישראל ניתן לה מתוקף איחוד משפחות בעקבות נישואיה לאזרח ישראלי. עובדה זו חיזקה יותר את כיון החקריה לעבר הקשרים בין הבדואים לבין רשת הטרור החדשה, שאיראן וחיזבאללה הקימו לאחרונה ברצועת עזה. תנועת טרור נושאת את השם אל-סבירין Al Sabirin.
טהרן וביירות, כלומר מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, ומפקד גדודי אל קודס האיראניים הגנרל קסאם סוליימני, האחראי מטעם ההנהגה האיראנית גם על רצועת עזה, החליטו להקים בעזה תנועת טרור חדשה שתעקוף ותתחרה בג'יהאד האיסלמי והחמאס. שתי התנועות האלה נתפשות על ידי טהרן כתנועת שהתמסדו ואיבדו את תנופת להט הטרור, ואינן משרתות יותר את מטרותיהם.
בראש תנועת הטרור החדשה עומד הישאם סאלם Hisham Salem מבית להייה, מי שהיה מפקד שטח בעל דרגה בינונית בג'יהאד האיסלמי. 
היתרון מבחינת איראן וחיזבאללה בבחירתו של הישאם סאלם כמפקד הארגון החדש שהוא בא ממשפחה פלסטינית ענפה שחלקים ממנה מתגוררים בדרום הר חברון כאשר הם מפוזרים בכפרים הפלסטינים הקטנים, לעיתים אפילו חוות חקלאיות מבודדות, באזור מסביב למחנה הפליטים הפלסטיני אל פוואר והיישוב הפלסטיני דורא. לאוכלוסיה פלסטינית זו קשרים הדוקים עם הבדואים.  
קודם לכן דיווחנו ביום א' 18.10 בערב:
בעליית מדרגה נוספת בגל הטרור, בוצע פיגוע ירי ודקירה, ביום א' 18.10 בערב, בתחנת המרכזית בבאר שבע. יש חייל צה''ל הרוג,  לפחות 11 פצועים. מדובר כנראה בשני מחבלים, או מחבל אחד, שהגיעו לתחנה ופתחו באש מרובה ומאקדח. השניים הצליחו לחדור לתחנה כשהם חמושים, התפצלו כל אחד לעבר רציף נסיעה אחר ופתחו באש. הפצועים הם: חמישה במצב קשה, היתר שניים עד שלושה במצב בינוני. מחבל אחד נהרג.
מאוחר יותר התברר, כי אחד משני החשודים בביצוע מעשה הטרור הוא אריתראי שנפצע קשה. נבדקת האפשרות שלא היה לו קשר לפיגוע, ולמעשה מדובר במחבל אחד.
המחבל שהיה מצוייד באקדח ירה בחייל צה''ל, לקח את נשקו והמשיך במסע  הדמים. בין הפצועים 4 שוטרים שהיו בתפקיד בתחנה.

תיקדבקה: כל הדיבורים של אנשי הביטחון והתקשורת מיד לאחר הפיגוע בבאר שבע, כי עתה מדובר על סוג חדש של פיגועי  ירי, הם דברים שנועדו להסתיר את תוכן הדיווחים הקודמים שלהם.
באירוע הטרור בבאר שבע אין כל חדש. מדובר בשני מחבלים שחטפו נשק מידי איש ביטחון ופתחו באש. 
יש חדש רק למי שסירב לראות את הדברים כפי שהם היו קודם לכן. 
הפיגוע ב-13 באוקטובר בארמון הנציב בירושלים, בו נרצחו שני ישראליים שנסעו באוטובוס,  אלון גובברג וחביב חיים ז"ל היה פיגוע ירי מתוכנן בו השתתפו שני מחבלים.  הפיגוע בו נהרגו איתם ונעמה הנקין ז"ל ב-1 באוקטובר, היה פיגוע ירי בו השתתפה חולייה של לפחות חמישה מחבלים.
הפיגוע בבאר-שבע איננו שונה מהפיגועים הקודמים. הוא רק המשך של העלייה האיטית אך  המתמשכת והתלולה  של הפיגועים.
כמו ברצח של איתם ונעמה ז"ל, וברצח באוטובוס בארמון הנציב, הרוצחים הגיעו במכונית נהוגה בידי סייענים.

במילים אחרות, לא מדובר בטרור של יחידים שאי אפשר לפעול נגדו, כפי שהאירועים מוצגים על ידי הממשלה, כוחות הביטחון והתקשורת.

Print Friendly, PDF & Email