חשיפת הארכיון הגרעיני האיראני על ידי שירותי המודיעין האמריקנים והישראליים לא תמנע את המשך ההתנגשות הצבאית עם איראן בסוריה

האם חשיפת המודיעין הישראלי-'המוסד' של ארכיון תכנית הגרעינית האיראנית משנה את המעמד האסטרטגי הצבאי של איראן במזרח התיכון?
התשובה היא לא!
האם דעת הקהל העולמית השתכנעה שאיראן ממשיכה להפעיל תכנית גרעינית, גם לאחר  שחתמה על הסכם הגרעין עם שש המעצמות ב-2015?  גם כאן התשובה כנראה שלא! 
דעת הקהל העולמית איננה זקוקה לארכיון כדי להבחין בפעילותה הגרעינית של איראן. מספיק שהיא רואה את שיתוף הפעולה הגרעיני בינה ובין צפון קוריאה, ואת ניסויי הטילים הבליסטיים שלה גם בתימן וגם בסוריה, כדי להבחין במתרחש.  
האם החשיפה הזו תמנע או תרחיק התנגשות צבאית בין ישראל ואיראן בסוריה? התשובה לשאלה זו היא להיפך! חשיפה זו מקרבת את ההתנגשות הצבאית הזו.
אם כך מדוע ראש הממשלה בנימין נתניהו  מיהר לפרסם, ביום ב' 30.4, את דבר קיומו של הארכיון הגרעיני ואת המבצע להעברתו לישראל.
התשובה נעוצה בכך שמדובר במבצע מודיעיני אמריקני-ישראלי משותף,  שנוהל על ידי מייק פומפיו בזמן שכיהן כראש סוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית, ושל יוסי כהן, ראש המוסד הישראלי, כאשר בבית הלבן יושב נשיא-דונלד טראמפ- שרק חיכה לחומר הזה כדי שלא יצטרך ב-12 למאי להאריך את הסכם הגרעין עם איראן.
גורלו ועתידו הפוליטי של המבצע המודיעיני הזה תלוי עכשיו הרבה כיצד דונלד טראמפ ינווט את טיל הארכיון הגרעיני  שפומפיו ונתניהו שיגרו, כאשר השאלה כיצד טראמפ ינווט את המדיניות האיראנית שלו תלויה הרבה במו"מ הגרעיני אליו הוא עומד להיכנס בקרוב עם שליט צפון קוריאה קים ג'ונג-און.
הרבה תלוי, גם במה שהתרחש בזירות הפוליטיות הפנימיות בארצות הברית ובאירופה.
זו הסיבה מדוע בישראל צריכים עכשיו לעצור ולעשות חושבים במקום לתופף בכל התופים בכותרות וסיפורים שאין להם שחר ולקוחים מעולם הדמיון.  ספק רב באם שליחת משלחות מודיעין ישראליות  לכל המדינות שחתמו על הסכם הגרעין עם איראן, כולל סין ורוסיה, תועיל במשהו. 
לא ביי'גין ולא מוסקבה ישתכנעו לשנות את מדיניותן כלפי איראן וכלפי הגרעין האיראני, לאחר שילמדו כמה פרטים נוספים, עליהם לא ידעו, כיצד המוסד הישראלי פועל בתוך איראן.
הגיליון הבא של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW  מס' 799, היוצא לאור ב-4 למאי, יביא את הסיפור והפרטים המלאים מי חשף את דבר קיומו של הארכיון הגרעיני, ומי הביא אותו לישראל, ואיך ממשל הנשיא טראמפ וראש הממשלה בנימין נתניהו שיתפו פעולה במבצע זה.
הקישו כאן לחתום מינוי על השבועון ( היוצא בשפה האנגלית.)

 

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות עבור “חשיפת הארכיון הגרעיני האיראני על ידי שירותי המודיעין האמריקנים והישראליים לא תמנע את המשך ההתנגשות הצבאית עם איראן בסוריה

 • מאי 1, 2018 @ 16:11 at 16:11
  Permalink

  תגידו, רק לי זה נשמע חשוד ותמוה שארכיון של גרעין בקלות כזאת: מתגלה ונחשף, נפרץ, נלקח, נעלם….?!

  למה רק האף שלי מריח משהו מסריח?

 • מאי 1, 2018 @ 21:42 at 21:42
  Permalink

  עדיין, מדובר הישג מודיעיני ואסטרטגי ראשון במעלה, הן בנושא הגרעין האיראני והן למקרה מלחמה בין ישראל ובין איראן בסוריה. נראה לי שאם איראן תפתח בפעולות נגד ישראל מהזירה הסורית או הלבנונית היא תשלם על כך ביוקר. בכל מקרה מוטב שהעימות יתרחש מוקדם יותר מאשר מאוחר יותר לאחר שאיראן תתבסס בסוריה. זו גם הסיבה ללחץ המתמיד על איראן והתקפות החוזרות שנועדו לשבש את לוח הזמנים ואת ההתארגנות של איראן.

 • מאי 2, 2018 @ 8:47 at 8:47
  Permalink

  לאחרונה אתם טועים ובגדול

 • מאי 5, 2018 @ 22:49 at 22:49
  Permalink

  בקיצור………נחכה ונראה. נכון דבקה ?

 • מאי 12, 2018 @ 17:27 at 17:27
  Permalink

  למוטט את איראן כלכלית וצבאית באמצעות אמריקה
  לאמריקה יש אלפי טילים
  זה ייקח זמן

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות