חשש לגל שני של פיגועי טרור במומבאי. שירותי המודיעין ההודיים: פעולות טרור נוספת יכולות להיות הרבה יותר נרחבות וקטלניות.

תיקדבקה: מקורות ביטחון הודיים מתחילים להכין את דעת הקהל בהודו ובעולם לכך כי מספר ההרוגים בלחימת הטרור במומבאי יעלה בצורה דרמטית. מקורות הודיים אמרו בשבת 28.11, כי מספר ההרוגים יכול להגיע ל-350, לאחר שנמצאו גופות רבות בחדרים במלון 'טאג' מאהל'.
מומבאי בשבת (29.11), היא עיר בת 16.3 מיליון תושבים הנמצאת במצור. אין תנועה, מלבד זו של כוחות הביטחון ברחובות. מסגדים, מוסדות, בנקים, מפעלים, חנויות, ובתי ספר סגורים. ברחבי העיר נעים סיורים של הצבא ההודי המצוידים במכונות ירייה.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: ההערכה של שירותי המודיעין והביטחון ההודים, וגם של שירותי מודיעין מערביים, ביניהם ישראליים, כי למומבאי הגיעו ביום ד' 26.11, לא רק אנשי הטרור שהשתלטו על המלונות 'אובריו' ו'טאג' מאהל', ועל בית חב"ד, אלא קבוצות נוספות של אנשי טרור, הנמצאות בבתי מסתור safe houses שהוכנו מראש, והעומדים לפתוח בשעות או הימים הקרובים בגל פיגועים חדש.
ההנחה המודיעינית היא גם, שחלק מאנשי הטרור הגיעו לעיר, כנוסעים רגילים במטוסי נוסעים, וברכבות.
בשבת בבוקר, הודיעה ממשלת הודו כי נסתיימה פעולת כוחות הצבא ההודים במלון הענק 'טאג' מאהל' וכי המלון טוהר מאנשי הטרור שהחזיקו בו. אולם בזמן שהודעה זו נמסרה, נשמעו עדיין במלון חילופי אש והתפוצצויות.
תשומת הלב בהודו מופנית עתה לספינת דייג קטנה בשם 'קיובר' Kuber, אשר נמצאה כשהיא נסחפת במי הים הערבי ליד מומבאי. האיש היחיד שנמצא על הספינה היה רב החובל שלה, אשר ראשו נערף, באותה צורה בה אנשי אל קעידה היו עורפים את ראשי בני הערובה שתפסו בעיראק. יתר 4 אנשי הצוות של הספינה נעלמו. בספינה נמצאו גם, טלפון לווייני ומכשיר איכון GPS. עתה בודקים לאן נערכו השיחות מהטלפון. מאחר וספינת הדייג היא מעיר ההודית פורבאנדר Porbander הנמצאת ליד גבול פקיסטן, הנחת שירותי המודיעין ההודיים כי היא נחטפה ב-13 בנובמבר על ידי הטרוריסטים והם השתמשו בה כדי להגיע למומבאי. אולם המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי אם אכן השערה זו תמצא נכונה היא שהספינה היא רק אחת מהספינות שהובילו את אנשי הטרור, וקרוב לוודאי שישנן עוד ספינות כאלה. ספינה קטנה כזו יכולה להוביל לא יותר מ-10 אנשים חמושים, אבל היא איננה יכולה להוביל את כל אנשי הטרור שהשתתפו בהתקפה ואת כל הציוד שהם נשאו, כולל מאות ק"ג של חומרי נפץ. שר הביטחון אהוד ברק, אמר בליל שבת בראיון טלוויזיה, כי לפי המידע המצוי בידי ישראל, מספר אנשי הטרור שפעלו במומבאי עלה על 30, והם התחלקו בפעולה ל-7 קבוצות. מקורות מודיעיניים מערביים אומרים, כי חלק מאנשי הטרור הגיעו למומבאי כמה שבועות לפני תחילת ההתקפה, ואפשר וצריך להניח כי הם שכרו חדרים בבתי המלון עליהם הם השתלטו, ואחסנו שם את חומרי הנפץ, כלי הנשק, והתחמושת, בהם השתמשו בהתקפה.
בבריטניה פרצה בשבת 29.11 סערה ציבורית כאשר הוברר כי לפחות 7 מאנשי הטרור שפעלו במומבי, היו פקיסטנים בריטיים, שבאו מהערים ברדפורד, לידס, ולוטן. עיתונים בריטיים כתבו כי בריטניה הפכה לאחד ממרכזי הייצוא של הטרור העולמי הקשור בארגון אל קעידה.

Print Friendly, PDF & Email