טורקיה פרסמה את שמות שלושת ההרוגים הישראליים באיסטנבול


( רגע פיצוץ המתאבד בשדרות איסטיקלאל באיסטנבול בשבת 19.3, בו נהרגו שלושה ישראליים
בעוד ראש הממשלה בנימין נתניהו מדבר, במוצאי שבת 19.3, על שני נרצחים ישראליים בפיגוע התאבדות בשדרות איסטיקלאל İstiklal Avenue  במרכז איסטנבול, ומשרד החוץ מסרב למסור או לאשר פרטים, פרסמו שר הבריאות הטורקי וסגנו את שמות שלושת ההרוגים הישראליים בפיגוע. שימחה סימן דמרי, יונתן שור. אברהם גודמן. Simha Siman Demri, Yonathan Suher and Avraham Godman.
הטורקים מסרו, כי בפיגוע נהרגו 5 אנשים ו-39 נפצעו. 7 מהפצועים נמצאים במצב קריטי. 24 מהפצועים הם אזרחים זרים, 11 מהם, לפי שר הבריאות הטורקי הם ישראליים. 
קודם לכן עם היוודע דבר הפיגוע פרסמו המקורות של תיקדבקה את הפרטים הבאים:
משרד החוץ ומקורות חוץ אישרו, בשבת 19.3 בערב, כי בין  11 הישראליים שנפגעו  בפיגוע התאבדות בשדרות איסטיקלאל İstiklal Avenue  במרכז איסטנבול, יש  3 הרוגים ומספר פצועים קשה מאוד. לפחות ישראלית אחת נמצאת בחדר הניתוח. 'זה מקרה מאוד חמור', אמר הדובר. מקורות אחרים דברו קודם לכן על שלושה ישראליים הרוגים.
סוכנות הידיעות הטורקית 'דוגאן' Dogan News Agency מסרה, כי יש הרוגה ישראלית אחת.  
מספר הפצועים הישראליים בפיגוע הוא 11. במוצאי שבת ייצא מטוס או אולי אפילו שני מטוסים של מגן דויד אדום לאיסטנבול להביא את הפצועים לארץ.  משרד החוץ מוסר, שיש עדיין 6 ישראליים שהיו בסביבה והם מוגדרים 'כמנותקי קשר'. 
ישנם קשיים רבים לדווח על זהותו של המחבל המתאבד ועל הפרטים הקשורים בפיגוע, מאחר ושלטונות וכלי תקשורת טורקיים מרכזיים הטילו איפול, כולל השמעת הקלטות של עדי ראייה ותמונות על פרטי האירוע והחקירה. 
ההערכות לגבי זהותו של המחבל המתאבד נעות בין איש המחתרת הכורדית ה-PKK, איש ISIS, או איש של הארגון הכורדי TAK, ארגון שביצע בעבר פיגוע באיסטנבול בהם נהרגו 29 איש
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות