טייסות המיראג' mirage של נתניהו: מהים האגאי ביוון, ועד לפארצ'ין ולז'נווה

אתרי צה''ל וחיל האוויר הישראליים פרסמו ביום ה' 10.10, כי כל טייסות הקרב של חיל האוויר השתתפו בתרגיל של טיסות ארוכות טווח, בו נבחנו היכולות של חיל האוויר לתדלק מטוסים, הרחק מישראל, וניהול קרבות אוויר. בפעם הראשונה לאחר כארבע שנים שתרגילים כאלה החלו, הודיע צה''ל ביום ו' 11.10, כי התרגיל קשור למצב עם איראן.
פרשנים חמורי סבר מול מצלמות ומיקרופונים, אמרו כי התרגיל בוצע כאיתות לאיראן, כי ישראל  מאותת ומתכוונת לכך ברצינות, כי האופציה של תקיפה צבאית ישראלית של התוכנית הגרעינית האיראנית נמצאת עדיין על השולחן.
במקביל, ביום ה', ערך ראש הממשלה בנימין נתניהו 'בליץ תקשורתי', כאשר הזמין אליו כתבי וצוותי טלוויזיה אירופאים, להם חזר ואמר, כי האיראנים מנהלים מערכת חיוכים, שתחתיה הם ממשיכים וימשיכו בפיתוח הנשק הגרעיני. 'אל תגידו אחר כך שלא אמרתי והזהרתי אתכם' , אמר נתניהו לכתבים, כשהוא מתכוון להגיע באמצעותם למנהיגי מדינותיהם.
נתניהו סבור, ואולי בצדק, כי בידיו נשארו שלושה כלי נשק נגד התוכנית הגרעינית האיראנית:
1. צה''ל-באמצעות הזרוע האווירית שלו-כלומר חיל האוויר הישראלי.
2. מנהיגי אירופה, אשר לדעתו של נתניהו, מתחלחלים ומצויים בהלם ממדיניות ההתקרבות של נשיא ארה''ב אובמה לאיראן. 'מוטב לא לחתום על הסכם רע עם איראן, מאשר לחתום אתם בכלל הסכם', אמר  נתניהו, ובכך רמז למנהיגי אירופה שלא לחתום על אותם הסכמים עם האיראנים, שעליהם הנשיא אובמה כבר חתם.
3. בתי הקונגרס האמריקניים. נתניהו בטוח, כי לא בית הנבחרים, ולא הסנט האמריקני, יאשרו את בקשתו העתידית של הנשיא אובמה, להסיר חלקית ובהדרגה את הסנקציות מעל איראן.
במילים אחרות, אובמה יכול להגיע לאיזה הסכמים שהוא רוצה עם מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי, אולם בתי הקונגרס האמריקנים לא יאפשרו לו לקיים אותם.
נתניהו, אשר כרגיל חושב כי עם ישראל, הכולל את הטייסים שהשתתפו השבוע בתרגיל האווירי, אינם צריכים לדעת את המתרחש מסביב לנושא הגרעיני האיראני, שומר לעצמו כסוד כמוס, את העובדה הידועה לכל מנהיג מערבי ומזרח תיכוני, כי הקרב נגד התוכנית הגרעינית הצבאית האיראנית כבר הוכרע, וכי הנשיא אובמה כבר הורה לנציגים האמריקנים במשא ומתן החשאי שהוא מקיים עם איראן, לאשר את ההבנות אליהן וושינגטון וטהרן כבר הגיעו, ואשר תושמנה-גם כן בהדרגה, על השולחן של חמש המעצמות+גרמניה P5+1, אשר תתכנסנה ביום ג' 15.10, עם נציגים איראניים בז'נווה.
במילים אחרות, הפור כבר נפל! ארה''ב והאירופאים הולכים לחתום על שורה של הסכמים עם האיראנים, אשר ישאירו בידיהם את היכולת להמשיך להעשיר אורניום, ובאם ירצו להמשיך לפתח ולבנות באתרים חשאיים את הנשק הגרעיני שלהם.
באוזני מקורביו, מגדיר נתניהו הסכם אמריקני-איראני זה 'כהסכם רע'.
אפשר וצריך להניח, כי נתניהו יודע באיזה פינה נסתרת  בליבו, כי מאחר והוא משמש כבר ארבע שנים ראש ממשלת ישראל, מאז 2009, שנה בה הנשיא באראק אובמה נכנס לבית הלבן, האחריות לכישלון הישראלי לעצור את התוכנית הגרעינית האיראנית-לא בפארצ'ין, אראק, נטאנז ופורדו, אלא בבית הלבן בוושינגטון, מונחת כולה עליו, ועל שורה של כחמישה ישראליים נוספים שאתם שמותיהם לא נפרט כאן.
זו היא הסיבה האמיתית, מדוע נתניהו לוקח תרגיל שנתי רגיל של חיל האוויר, שנערך מידי שנה עם חיל האוויר היווני, והופך אותו לאיום נגד איראן. 
הצמרות הצבאיות והמדיניות האיראנית אשר יודעים את המתרחש באמת, לא רק שאינן נבהלות, אלא בקושי מגיבות.
הן בחנו היטב בכמה זכוכיות מגדילות, איך ישראל מיישרת קו עם הנשיא אובמה, בנושא הפארסה של פירוק הנשק הכימי הסורי וכניסת ויציאת כוחות חיזבאללה מסוריה ואליה.
בטהרן בטוחים, כי כפי שנתניהו יישר קו עם אובמה ועם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, בסוריה, הוא ינהג אותו הדבר גם באיראן.     

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות