טילי ברק ששוגרו מספינות חיל הים ומטוס קרב של חיל האוויר יירטו שלושה כטב"מים של חיזבאללה שטסו לעבר אסדת קידוח הגז כריש בים התיכון

שלושה כטב"מים של חיזבאללה שטסו לעבר אסדת קידוח הגז כריש בים התיכון יורטו בשבת 2.7 לפנות ערב  על ידי טילי ברק של ספינות חיל הים ומטוס קרב של חיל האוויר.
זו הפעם הראשונה  שטילי ברק המוצבים על ספינות חיל הים מופעלים ומיירטים כלי טייס. מטוס הקרב מדגם אפ-16 המריא מבסיס חיל האוויר ברמת דויד.
צה"ל אמר, כי הכלים לא היו חמושים ולא היוו איום. לא נגרמו פיצוצי משנה לאחר הפגיעה בהם. הכטמ"בים טסו לעבר אסדת כריש שעדיין אינה מפיקה כנראה במטרה לבצע פעולה תודעתית.
הודעת מוסיפה ואומרת כי  מדובר בניסיון לפגוע במשא ומתן המתנהל לאחרונה  עם לבנון בתיווך ארצות הברית על המים הכלכליים. בצה"ל הוסיפו ואמרו, כי אנחנו לא פוסלים ניסיונות נוספים במקומות אחרים ולכן נישאר בדריכות המבצעית. הכטב"מים יורטו ממרחק של מיילים בודדים עד עשרות מיילים מאסדת כריש, 'במקום שבו בחרנו מבצעית ליירט'.
בשבת שררה מתיחות באזור לאחר שחיל האוויר ביצע בבוקר לאור יום תקיפה לא שגרתית מדרום לטרטוס. הותקפו משלוחי  נשק איראניים שהיו מיועדים לחיזבאללה.
בצה"ל לא התייחסו לאפשרות כי שליחת הכטב"מים לעבר אסדת כריש היא תגובה של חיזבאללה על תקיפת משלוחי הנשק.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות