טיל אחד שנורה מהאוויר או מהקרקע חיסל את כל מפקדת כוחות ISIS בגולן הסורי. האמריקנים הפציצו כוח איראני-סורי ליד גבול ירדן

טיל אחד בלבד, שנורה מהאוויר או מהקרקע, ביום ד' 7.6 לפנות בוקר, לעבר בנין בעיירה הסורית אל-שאגארה al-Shagara, הנמצאת על משולש הגבולות ישראל-ירדן-סוריה. באזור הירמוק מול הכנרת, חיסל את כל ראשי המפקדה של כוחות ISIS בגולן הסורי, כך מדווחים המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה.
מדובר בקבוצת המפקדים הבכירים של 'צבא חאלד איבן ואליד' Khaled Ibn al-Waleed, שהוא הכוח המבצעי של ISIS בגולן.
הטיל המסתורי התפוצץ במרכזו של האולם בו נערכה אותה שעה הארוחה המפסקת של צום הרמאדאן, בה השתתפו כל מפקדי הכוח. ארוחה זו נוצלה גם לישיבה מבצעית של כוח הטרור המונה כ-2,000 לוחמים.
בהתפוצצות נהרגו כל 16 המשתתפים בפגישה, ביניהם  האמיר ומפקד הכוח הגנרל  אבו מוחמד אל מקדיסיי  Gen. Abu Muhammed al-Makdessi. מפקד המבצעים של הכוח הגנרל אבו אודאיי אל חומסי  Abu Udai al-Homsi. המומחה של הכוח לנושאי חבלה שימש גם כמופתי הדתי של הכוח-אבו עלי שאבט Abu Ali Shabat.
כל השמות האלה הם שמות קוד של קצינים גבוהים לשעבר בצבא עיראק של נשיא עיראק לשעבר סאדם חוסיין שמילאו תפקידים בכירים במפקדת ISIS בראקא Raqqa, ונשלחו על ידי מנהיג ISIS אבו באקר אל-בגדאדי לעמוד בראש הכוח הזה שתפקידו היה לתקוף מטרות בעומק השטח הישראלי והירדני.
לא עברו מספר שעות מאז החיסול, וכבר מנהיג ISIS אל-בגדאדי מינה את  Mohamed al-Refaei-Abu Hashem al-Askari מוחמד אל ריפעאי להיות המפקד החדש של הכוח.
כמה שעות לפני ירי הטיל הזה, הפציצו מטוסי קרב-הפצצה אמריקנים (ביום ג' 6.6)  טור משוריין של כוחות איראניים,סוריים וחיזבאללה, שנע מזרחית לעיר דרעא Derra לכיוון מעבר הגבול אל-טאנף Al-Tanf, הנמצא במשולש הגבולות סוריה-ירדן-עיראק.
המטוסים האמריקנים השמידו כמה טנקים, נושאי גייסות משוריינים, כלי ארטילריה, ומערכות נ"מ שהיו עם הכוח.  לסורים, לאיראניים ולחיזבאללה, היו הרוגים ופצועים בהתקפה האמריקנית.
ההתקפה האמריקני עצרה את התקדמות הכוח הזה לעבר ריכוז הכוחות המיוחדים האמריקנים והירדנים החונים באל-טאנף.
זו ההפצצה האמריקנית השנייה באזור תוך שלושה שבועות. ההפצצה הראשונה הייתה ב-18 במאי.
המקורות הצבאיים  של תיקדבקה מדווחים, כי החשש האמריקני הוא כי הגנרל האיראני קסאם סוליימני, יטיס במסוקים וינחית גדוד קומנדו איראני באזור כדי להפתיע את הפיקוד האמריקני ולתפוס את מעבר הגבול אל טאנף. החשש הזה התגבר לאחר פעולת הטרור המשולבת של ISIS ביום ד' בטהרן. איראן, ובייחוד משמרות המהפכה זקוקים עתה לאחר הכישלון שהיה להם במניעת ההתקפה בטהרן להישג צבאי בסוריה.
סיבה נוספת להתחזקות החשש הזה, הייתה פנייתם החשאית של האיראנים והסורים למוסקבה להתלונן על התקיפה האמריקנית. בתלונה הדגישו האיראנים והסורים, כנראה תוך תיאום בין שניהם, כי יש להם באזור מספיק כוחות אוויריים וארטילריים להתגבר ולהכות את הכוחות האמריקנים.
במילים אחרות, לא טהרן ולא דמשק אינן מוצאים מכלל אפשרות התנגשות צבאית איראנית-סורית-חיזבאללה עם הכוחות האמריקנים.

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות עבור “טיל אחד שנורה מהאוויר או מהקרקע חיסל את כל מפקדת כוחות ISIS בגולן הסורי. האמריקנים הפציצו כוח איראני-סורי ליד גבול ירדן

 • יונ 8, 2017 @ 15:29 at 15:29
  Permalink

  Thank you Israel

 • יונ 8, 2017 @ 23:02 at 23:02
  Permalink

  מושלם. עוד כאלו

 • יונ 9, 2017 @ 3:47 at 3:47
  Permalink

  אני מקווה שהם יתעמתו עם הכוחות האמריקאים. כך הם יקבלו מכה ניצחת.

 • יול 2, 2017 @ 15:26 at 15:26
  Permalink

  זה לא טוב לנו . האיום העיקרי הוא הציר השיעי .צריך לסייע לדאעש .

  • אוק 6, 2017 @ 22:43 at 22:43
   Permalink

   סיוע לדאעש בולם את הרוסים וספק רב האם זה האינטרס שלנו. אבל כל עוד אנו מסייעים לדאעש, אין פיגועים בארץ.
   האינטרס האמריקאי הוא שסוף סוף, ניצטרף למהומה הסורית נגד אירן ונגד רוסיה. וזה עלול להיגמר רע! אולי אפילו רע מאד!

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות