טיל נ"מ סורי מדגם SA-5 שוגר לעבר אזור דימונה. הטיל שוגר לעבר מטוסי חיל האוויר שתקפו דרומית לדמשק. חיל האוויר תקף בתגובה סוללות נ"מ סוריות

צה"ל הודיע, ביום ה' 22.4 לפנות בוקר, כי האזעקה והפיצוצים העזים שנשמעו באזור דימונה נגרמו 'כתוצאה מזליגת טיל נ"מ סורי מדגם SA-5  לתוך שטח ישראל'.  בתגובה תקף חיל האוויר סוללות נ"מ סוריות והשמיד אותן.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: עדיין לא ברור כיצד טיל נ"מ ששוגר מאזור דרום דמשק הגיע לאזור דימונה. .  הטווח המירבי של טיל מהסוג הזה הוא 300 ק"מ.
כמו אין הסבר כיצד באזורים רבים בארץ מכפר ירוחם, דימונה, ירושלים ומודיעין נשמעו פיצוצים עזים.


קודם לכן דיווחנו:
פיצוץ, ולפי כמה עדויות פיצוצים עזים, נשמעו לפני השעה 02:00 לפנות בוקר, ביום חמישי 22.4, באזור דימונה. הדי הפיצוצים נשמעו היטב באזורים רבים בארץ כולל בירושלים ובמודיעין.  
אזעקת צבע אדום הושמעה באזור הפזורה הבדואית ליד דימונה אבו קרינאת.  תחילה, מסר דובר צה"ל כי הנושא בבדיקה. זמן קצר לאחר מכן צה"ל אמר כי בבדיקה שנערכה נמצא שלא שוגר שום טיל מרצועת עזה, וכי בודקים אם הדי הפיצוצים שנשמעו באזורי ירושלים ומודיעין היו  כתוצאה מהפעלת סוללות 'כיפת ברזל'.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: הולך ומתברר, כי טיל שוגר לעבר אזור הכור הגרעיני בדימונה. לא ברור היכן בדיוק הטיל פגע והתפוצץ. גם לא ברור מהיכן הטיל שוגר. לפי הדי הפיצוצים באזורי ירושלים ומודיעין הטיל הגיע או מצפון, או ממזרח.

Print Friendly, PDF & Email