סימנים לתקיפה איראנית מתקרבת על הכוחות האמריקנים: רוב מפקדי מיליציות יצאו מעיראק לאיראן. טראמפ: נגיב בתקיפת 52 מטרות באיראן

במוצאי שבת 4.1, הולכים ומתרבים הסימנים על היערכות איראנית לקראת תקיפה של מטרות אמריקניות בעיראק, כך מדווחים בלעדית המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה.

מקורות בפנטגון מסרו, כי משמרות המהפכה האיראניים הוציאו את הטילים הבליסטיים לטווח בינוני שברשותם מהמאגרים ופרסו אותם בכמה נקודות לאורך גבול איראן-עיראק כשהם נערכים לשיגור מבצעי.
רוב הבסיסים הצבאיים האמריקנים בעיראק נמצאים בטווח הטילים האלה.
המקורות שלנו מדווחים, כי בשבת עזבו רוב מפקדי המיליציות השיעיות ואנשי הסגל הבכיר  של מפקדותיהם את עיראק ועברו את הגבול לאיראן.
מפקדים אלה הועברו לבסיסים של משמרות המהפכה האיראניים.  ההערכה המודיעינית היא שהעברה זו בוצעה  במטרה למנוע בהם פגיעה  כאשר ארצות הברית תגיב בירי טילים על המיליציות השיעיות על תקיפות הטילים האיראניות.
במוצאי שבת העבירה מיליציית 'גדודי חיזבאללה' אזהרה לכל יחידות צבא עיראק וגופי הביטחון העיראקים לצאת עד יום א' ( 5.1) בשעה 7 בערב מכל המתקנים הצבאיים האמריקנים.
בשבת הונף על צריח המסגד הראשי בעיר קום Qom, מרכז הדת השיעית באיראן דגל אדום. פירוש הצעד הזה הוא הוראה של ראשי הדת השיעית לדרגים המדיניים והצבאיים האיראנים לנקום את הריגתו של קאסם סוליימני.
בתגובה על המידע הזה אמר נשיא ארצות הברית דונלנד טראמפ, ביום א' 5.1 לפנות בוקר,  כי אם איראן תתקוף אמריקנים, או אתרים אמריקנים, ארצות הברית סימנה 52 מטרות ברחבי איראן-כמספר פני הערובה האמריקנים שנלקחו בני ערובה על ידי האיראנים ב-1979-  ותכה בהם במהירות רבה ובחוזקה', Iran itself, WILL BE HIT VERY FAST AND VERY HARD”," הנשיא צייץ ברשת טוויטר.

בשבת בבוקר (4.1)  דיווחו המקורות הצבאיים של תיקדבקה על ההתפתחויות הבאות תחת הכותרת: 'טקטיקת התקיפה האמריקנית בבגדאד: קודם הם רוצצו את ראש הנחש-סוליימני. עכשיו הם מחסלים את ראשי המיליציות ומפקדותיהם':   

לאחר שבמשך כל הלילה שבין יום שישי לשבת לפנות בוקר 4.1, המשיכו מטוסי קרב, מלט"ים ומסוקים אמריקנים לתקוף כל תנועה של ראשי המיליציות השיעיות העיראקיות הפרו-איראניות מסביב ובתוך בגדאד עצמה, הולכת ומתבררת טקטיקת הפעולה האמריקנית מול האחיזה והשליטה של משמרות המהפכה האיראניים בבגדאד.
בחסלם ביום שישי (3.1) לפנות בוקר את מפקד 'גדודי אל קודס' קאסם סוליימני ואת סגנו אבו מהדי אל מוהנדיס Abu Mahdi al-Muhandis, שהיה המפקד של 'צבא השחרור העממי' the Popular Mobilization Forces, ארגון הגג שתחת פיקודו רוב המיליציות השיעיות פועלות, הם החלו בחיסול שיטתי של ראשי המיליציות והמפקדות שלהן.
במילים אחרות, קודם האמריקנים רוצצו את ראש הנחש, ועכשיו הם ניגשו לטפל בנחשים הקטנים  שהיו מסביבו.
כלי טייס של חיל האוויר האמריקני תקפו בשבת לפנות בוקר בצפון בגדאד ליד קומפלקס המתקנים הצבאיים טאג'י  Camp Taji military installation, שיירה של המיליציה השיעית 'גדודי האימאם עלי'  The Imam Ali Battalions  שהם מיליציה השייכת ל'חזית המוסלמית העיראקית' Harakat al-Iraq al-Islamiyah-Islamic Movement of Iraq.
לפי מקורות אמריקנים בשיירה הזה היה שיבל אל-זאיידי  Shibl al-Zaidi מפקד המיליציה, וישנם סיכויים רבים כי הוא ואנשי המפקדה שמסביבו נהרגו בהתקפה.
המיליציות השיעיות אשר מתקשות לעמוד בקצב ההתקפות האמריקניות והמכות ניתכות עליהן מיהרו להכחיש טענות אמריקניות אלה ואמרו, כי הותקפה 'שיירה רפואית' וכי ההרוגים הם אנשי רפואה עיראקים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: אם ההודעה האמריקנית, או הודעת המיליציות היא הנכונה אין זה משנה. ההתקפה הזו מצביעה על כך, כי המפקדה האמריקנית המנהלת את הקרב עם המיליציות על בגדאד, לא תאפשר יותר לראשי המיליציות ואנשיהן לנוע חופשית בבירה העיראקית וכל פעם שהם ינסו לעבור ממקום למקום הם ייפגעו על ידי חיל האוויר האמריקני.
לפעולה אמריקנית זו שלוש מטרות ברורות:
1. לשחרר את בגדאד מלפיתתן ושליטתן של המיליציות השיעיות ולדחוק אותן אל מחוץ לבירה העיראקית.
2. להחזיר את השליטה בבגדאד לידי העיראקים עצמם כאשר צבא ארצות הברית וחיל האוויר שלה מספקים להם מטריה צבאית.
3. לנצל את חיסולם של קאסם סולייימני ושל סגנו אבו מהדי אל מוהנדיס Abu Mahdi al-Muhandi, ולפגוע עד כמה שאפשר יותר בשכבת המפקדים השיעיים שפעלה מתחתיהם בשטח.
אין ספק כי מדובר בתוכנית הדורשת תכנון ארוך ומודיעין מעולה.
לכן כל מי שטוען, והיו כאלה בישראל, שאין לממשל טראמפ תכנית פעולה מסודרת במתקפה בעיראק, לא רק שאינם יודעים על מה הם מדברים, אלא שהם גם מטעים.


Print Friendly, PDF & Email