טראמפ לא נתן לנתניהו דבר משום שנתניהו לא ביקש דבר. צפויה בקרוב פגישה בין פוטין ונתניהו במוסקבה

צריך להוריד את הכובע ולחוות קידה עמוקה בפני עומק התחכום והערממיות של שני המדינאים נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו.
להלן  הדיווח הבלעדי של מקורות תיקדבקה על השתלשלות המאורעות הקשורים לנסיעתו של נתניהו לניו יורק והמשבר הצבאי בין רוסיה וישראל בקשר להפלת מטוס הביון הרוסי מול חופי לטקיה ב-17 לספטמבר.
כאשר ראש הממשלה נתניהו יצא, ביום שלישי 25.9 בדרכו לניו יורק, לאחר ישיבת הקבינט-מדיני ביטחוני על נושא המשבר עם רוסיה, הוא כבר ידע כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הסכים לפגוש אותו במוסקבה בימים הקרובים. הרוסים ביקשו רק כי הפגישה הזו תתקיים לאחר שהרוחות/הגורמים הקשורים בפרשת המטוס, גם במוסקבה וגם בתל-אביב יירגעו במקצת.
המקורות שלנו מוסרים, כי נתניהו הביא אתו לניו יורק, הסכמה שניה בינו ובין נשיא רוסיה פוטין.
הסכמה זו מחולקת לשלושה חלקים:
1. שני המנהיגים מודעים לזה שצריך לשנות/לרענן/להחליף את כללי התיאום הצבאי בין רוסיה וישראל בסוריה.
2.  כל זמן שפוטין ונתניהו לא ייפגשו לא ישונו כללי התיאום הצבאי הקיימים היום בין רוסיה וישראל בסוריה. השאלה אם חיל האוויר הישראלי יכול להמשיך לפעול עד אז בסוריה, נשארה פתוחה ללא הבהרה מצדם של הרוסים.
3. פוטין ונתניהו יחליטו בפגישתם על כללי תיאום חדשים.  השאלה אם במסגרת הבנות/תיאומים אלה רוסיה תשנה את החלטתה באם לשלוח טילי נ"מ מדגם S-300 לסוריה, או שתשנה אותה, גם כן נשארה פתוחה.
מצב זה פתח את הדלת בפני נשיא ארצות הברית דונלנד טראמפ וראש הממשלה נתניהו, שלא להחליט דבר בנושא המשבר הצבאי בין רוסיה וישראל, עד אשר יתברר סופית אם מוסקבה נסוגה מעמדתה לשלוח את טילי הS-300-  לסוריה.  גם טראמפ וגם נתניהו בדעה, כי בסופו של דבר הנשיא פוטין יחליט לעכב את משלוח הטילים האלה.
במצב כזה ברור, שלטראמפ ונתניהו לא היה צורך לדבר על הנושא, לפחות לא עד לאחר שתתקיים הפגישה בין פוטין ונתניהו במוסקבה.
לכן כאשר טראמפ אומר, כי 'אנחנו מאה אחוזים מאחורי ישראל', ונתניהו אומר קיבלתי (מטראמפ) כל מה שביקשתי', פירוש הדבר שהשניים לא דנו בנושא לעומק, ושניהם מחכים לראות כיצד יפתחו הדברים.
איך מסיטים את דעת הקהל מהתפתחויות אלה?
בישראל יש מתכון בטוח! שותלים שאלה לנשיא לטראמפ האם הוא תומך ברעיון שתי המדינות.
טראמפ שהיה שותף למהלך ענה תשובה מוכנה: 'אני אוהב מאוד את רעיון שתי המדינות', אמר.
מאז כל כלי התקשורת הישראליים מתרכזים רק בדבר אחד.
הם שכחו את המשבר הרוסי, ועברו לטריטוריה המוכרת להם-הסכם השלום בין ישראל לפלסטינים.
המשבר הצבאי הרוסי מת-יחי פתרון שתי המדינות שהופחה בו רוח חיים חדשה-זמנית כמובן!  

 

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות