טראמפ, פוטין, וצ'י עברו מדיפלומטיה של פגישות וחיוכים, לדיפלומטיה הנשענת על מהלכים צבאיים

שלושה נשיאי מעצמות הציגו בסוף השבוע את עוצמתם הצבאית. נשיא ארצות הברית דולנד טראמפ, נשיא סין צ'י ג'ינגפינג Xi Jinping, ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין.
טראמפ בחר להציג את העוצמה האווירית-הגרעינית  האמריקנית.
שני מפציצים אמריקנים מדגם B-1B  המסוגלים לשאת נשק גרעיני, מלווים במטוסי קרב דרום-קוריאנים ויפנים, ערכו בשבת 29.7, מפגן כוח מעל  ומול צפון קוריאה. המפציצים האמריקנים חצו את חצי האי קוריאה לכל אורכו, כאשר המטוסים הדרום קוריאנים והיפנים מחפים עליהם. לא נמסר באם גם מטוסים אלה חצו את הגבול ונכנסו למרחב האוויר של צפון קוריאה.
המפציצים האמריקנים המריאו למשימתם מבסיס האוויר האמריקני גואם Guam באוקיינוס השקט.
במקביל שלח טראמפ בסוף השבוע את סגנו מייק פאנס Mike Pence לארצות הבלטיות
שם הוא אמר: 'לבעלי הברית שלנו במזרח אירופה: אנחנו אתכם. אנחנו עומדים לצידכם בשם החופש'. 'פעולותיה ותמיכתה של רוסיה במשטרים אלימים, ופעולותיה באוקראינה המזעזעים את היציבות-אינם מקובלים'. To our allies in Eastern Europe, we are with you, we stand with you on behalf of freedom. Russia’s destabilizing activities and support for rogue regimes and its activities in Ukraine are unacceptable
צ'י ג'ינגפינג בחר להציג את עוצמתה היבשתית הצבאית של סין.
כשהוא לבוש במדי גנרל קיבל, ביום א' 30.7  הנשיא הסיני, שהוא גם מפקדו העליון של הצבא הסיני,את מצעד הצבא הסיני במלאות 90 שנה לייסוד צבא השחרור העממי People's Liberation Army-PLA.

שלא כמו בשנים קודמות המצעד בהן המצעד נערך בבירה בייג'ין, השנה הוא התקיים בבסיס הצבאי המרכזי הסיני במונגוליה החיצונית Zhurihe military base in Inner Mongolia. הבסיס נמצא במרכזו של אזור מדברי.
במצעד השתתפו 12,000 חיילים סיניים,  100 מטוסי קרב ומפציצים, והוצגו בו 600 מערכות נשק סיניות 40 אחוז מהן מערכות חדשות מתוצרת סין.
'העולם (היום) איננו בטוח ברגעים אלה', אמר צ'י, 'מה שדרוש עכשיו יותר מתמיד הוא צבא חזק'. The world isn’t safe at this moment. A strong army is needed now more than ever.
ולדימיר פוטין בחר להציג את עוצמתו של הצי הרוסי.  במפגן ימי אדיר ממדים, שהשתרע מנהר הנייבה בסנט. פטרבורג, דרך מובלעת קליניגראד בים הבלטי, חצי האי קרים בים השחור, ונמל טרטוס שבסוריה, השתתפו למעלה מ-50 אוניות מלחמה וצוללות רוסיות.
כשהוא עומד על סיפון ספינת המלחמה הנשיאותית הרוסית שיבח פוטין את ההתפתחות הגדולה של הצי הרוסי. 
לאחר סיום המפגן הימי, שב אל הקרמלין והורה לגרש לא פחות מ-755 דיפלומטים האמריקנים מרוסיה בחזרה לארצות הברית.

פוטין אמר, כי הוא חיכה זמן רב בתקווה שהיחסים בין שתי המדינות ישתפרו, אולם לאחר שנוכח לדעת כי המצב אינו עומד להשתנות בעתיד הקרוב הוא החליט כי  הגיע הזמן להראות (לארצות הברית) 'שמעתה לא נשאיר שום דבר ללא תשובה'.
הנשיא הרוסי הוסיף ואמר,  כי ישנם שטחים רבים בהם קיים שיתוף פעולה רוסי-אמריקני, וכי הוא יכול להביא להפסקתו דבר שיגרום נזק לארצות הברית. 'אני מקווה שלא אצטרך לנקוט בדרך זו'  אמר פוטין.
כל התנועות הצבאיות וההתבטאויות  של שלושת מנהיגי המעצמות הגדולות מצביעים על כך כי המלחמה הקרה שהתנהלה עד עכשיו ביניהם, באמצעות דיפלומטיה של פגישות, טיפסה שלב אחד מסוכן קדימה לקראת התנגשויות צבאיות מקומיות-מוגבלות.
דולנלד טראמפ כבר עיכל סוף סוף, כי  צ'י ג'ינגפינג לא יפעל נגד שליט צפון קוריאה מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג–און  Kim Jong-un שאמר, בשבת 29.7, כי 'הוא גאה להכריז  שהניסוי (בשיגור טיל בינ-יבשתי) הוכיח שכל שטח ארצות הברית נמצא עתה בטווח הטילים שלנו',  The test confirmed all the US mainland is within our striking range.
אחרי הכול האיום הצפון קוריאני על לוס אנג'לס ושיקאגו, הוא לא נושא שבייג'ין צריכה לטפל בו, אלא הבית הלבן.
צ'י ג'ינגפינג, כנראה כבר השלים עם כך, כי במוקדם או במאוחר תבוא מכה צבאית אמריקנית מוגבלת על מתקני הטילים והגרעין הצפון קוריאניים. אבל  צ'י ג'ינגפינג כבר למד מהתקפת 59 טילי הטומהוק האמריקנים על הבסיס האווירי שיירעת  Shayrat ב-7 באפריל השנה , כי בזה נסתיימה הפעולה הצבאית האמריקנית, וארצות הברית לא רק שלא הפילה את נשיא סוריה בשאר אסד. להיפך היא חיזקה את אחיזתו בשלטון. 
צ'י מקווה שאותו תהליך יתרחש בצפון קוריאה עם קים ג'ונג–און.
פוטין מחכה לראות כבר שמונה חודשים, מאז הנשיא טראמפ נכנס לבית הלבן, מה תהיינה התוצאות של המלחמה הפוליטית-המודיעינית  הפנימית המתנהלת בתוך ארצות הברית מסביב לנשיא טראמפ, ואשר מתרכזת בנושא הרוסי.
מלבד כמה התבטאויות בודדות, פוטין עדיין לא נקט עמדה פומבית בנושא. אולם צעדיו הצבאיים-מדיניים האחרונים בסוף השבוע, ודבריו של סגן שר החוץ הרוסי ביום א' 30.7 סרגי רייאבקוב Sergei Ryabkov  ברשת ABC  אשר כינה את הסנקציות החדשות שטראמפ הטיל על רוסיה 'כמוזרות וככאלה שאינן מתקבלות על הדעת וכטיפה האחרונה'a completely weird and unacceptable piece of legislation and that was the last drop, שלאחריה תבואנה פעולות תגמול רוסיות נוספות, מראות כי פוטין איבד את סבלנותו כלפי טראמפ.
מעתה נשיא רוסיה לא יתחשב יותר במצבו הפוליטי הפנימי של טראמפ.

החלטה רוסית זו תביא לעלייה מיידית במפלס המתיחות הצבאית באירופה ובמזרח התיכון.

 

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות עבור “טראמפ, פוטין, וצ'י עברו מדיפלומטיה של פגישות וחיוכים, לדיפלומטיה הנשענת על מהלכים צבאיים

 • יול 31, 2017 @ 10:59 at 10:59
  Permalink

  המפגן הסיני שלשום מרשים ביותר ניתן לצפות ביוטיוב, שעה ורבע הוא נמשך

 • יול 31, 2017 @ 11:39 at 11:39
  Permalink

  נהר הנייבה לא נמצא במוסקבה, הוא נמצא בסנט פטרבורג. גם התמונה של נשיא פוטין, שהוצגה בכתבה, לא צולמה במוסקבה ליד קרמלין, היא צולמה בפטרבורג, כפי שרואים בבירור מהמגדלים ברקע.

 • יול 31, 2017 @ 13:42 at 13:42
  Permalink

  הנייבה זה הנהר בפטרבורג, לא במוסקבה

 • יול 31, 2017 @ 14:02 at 14:02
  Permalink

  * מונגוליה פנימית ולא חיצונית!
  * נהר הנייבה נמצא בסנקט פטרבורג ולא מתחיל במוסקבה

 • אוג 1, 2017 @ 1:06 at 1:06
  Permalink

  זאת מלחמה על שוק הכספים. עד עכשיו מכרה סעודיה את המוצר שלה, ואת הפטרודולרים הפקידה בבנקים אמריקאים. סין נהגה כנ"ל עם המוצרים שלה.
  כך גם נהגו עשירי רוסיה. זה נגמר. הופעת המסלקה הבינלאומית, הפכה את ארה"ב לשליטה בכל דולר בעולם. פתאום הבינו מנהיגי סין, רוסיה, וסעודיה, שבכל רגע נתון יכולה ארה"ב להחרים את חשבונותיהם בכל תרוץ שהוא. וניסיון אירן מוכיח יתכנות אירוע כזה. זה מקור המשבר הנוכחי.

 • אוג 5, 2017 @ 19:33 at 19:33
  Permalink

  התיעתוק הנכון של שמו של נשיא סין (Xi) לעברית הוא שׁי, ולא צ׳י.
  סתם, לידיעה כללית…

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות