טרור בפעם השנייה תוך 4 ימים. מחבל נהרג בצומת תפוח לאחר שירה לעבר חיילי מג"ב במחסום. איש מג"ב פצוע

מחבל פלסטיני, חמוש באקדח, הגיע זמן קצר לאחר חצות במכוניתו, ביום ג' 3.6 לפנות בוקר, לעמדת מג''ב בצומת תפוח בשומרון, פתח באש על העמדה. החיילים השיבו אש, והמחבל נהרג. חייל מג''ב אחד נפצע ברגלו, והועבר לבית החולים 'בילינסון' בפתח-תיקווה.
זו פעם שנייה תוך ארבעה ימים שבצומת תפוח מתחוללת התנגשות בין חיילי מג''ב ומחבלים. ביום שישי 1.6, התקרב לאותה עמדה מחבל משכם, שנשא אתו חגורת נפץ, המחבל נתפס וחגורת הנפץ פורקה.
האירוע לפנות בוקר קיבל אופי דרמטי בגלל שתי סיבות:
1. הרמטכ''ל רב אלוף בני גנץ שהשתתף בסביבה בפעילות מבצעית, הגיע למקום, ביחד עם מפקד חטיבת שומרון אל''מ יואב ירום, וקיבל הסבר מאנשי מג''ב שהשתתפו בחיסול המחבל.
2. התקפת הטרור התרחשה כמה שעות בלבד, לאחר שוושינגטון הודיעה לראש הממשלה בנימין נתניהו, כי הוא תומכת בממשלה הפלסטינית החדשה שהוקמה ברמאללה, והנתמכת על ידי הפת''ח והחמס. חוגים בכירים אמרו בלילה בירושלים, 'כי הם מצטערים כי ממשל אובמה תומך בממשלה בה משתתף החמס שהוא ארגון טרור'.  התקרית בצומת תפוח מעמידה את הממשל באור קשה, כמי שתומך בממשלה פלסטינית המעודדת מעשי טרור.
קודם לכן הודיע הקבינט המדיני-ביטחוני שהתכנס לדיון חירום, בעקבות הקמת הממשלה הפלסטינית, כי הוא יראה בממשלה זו אחראית על כל מעשה טרור שיתרחש מרצועת עזה, או ביהודה ושומרון.
אפשר וצריך להניח, כי אף אחד מחברי הקבינט לא הניח, כי יעבור זמן כל כך קצר עד שתתבצע התקפת טרור פלסטינית על מטרה ישראלית דווקא בשומרון.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הפיגוע הזה, המצטרף לשורה של פיגועים אחרים המתבצעים, כולל בתוך שטח ישראל בחודש האחרון, מצביעים על כך, כי אנו עומדים מול גל חדש של טרור פלסטיני, המבוצע בשלב הראשון שלו, על ידי מחבלים יחידים. אין ספק כי גל זה ילך ויתרחב, ויכלול התקפות על ישוביים, כלי רכב, והתקפות על מטרות ישראליות בתחומי הקו הירוק, אותן צה''ל ומג''ב ינסו לעצור. עצם העובדה, כי הרמטכ''ל בני גנץ היה באזור בעת פיגוע זה, בפעולה עם כוחות אחרים, מצביעה על הכיוון הזה.     

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות