יום אחד בלבד לאחר שבן לאדן דרש הוצאת הכוחות הצרפתיים מאפגניסטן, הודיע שר ההגנה הצרפתי כי פריס התחילה כבר לפנות את כוחותיה

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: יום אחד בלבד לאחר שמנהיג אל קעידה אוסמה בין לאדן איים, ביום ד' 27.10, כי אם צרפת לא תוציא את כוחותיה מאפגניסטן, אל קעידה תבצע פיגועים בצרפת, הודיע ביום ה' 28.10, שר ההגנה הצרפתי הרווה מורין Herve Morin, כי צרפת תתחיל להוציא את כוחותיה מאפגניסטן כבר בתחילת 2011, כלומר בעוד 4-3 חודשים. לאחר מכן הוסיף שר ההגנה כי למעשה הנסיגה כבר החלה. המקורות שלנו מוסרים כי אין ספק שהצרפתים משוכנעים כי לא רק שאל קעידה יממש את איומיו של בין לאדן, אלא שחוליות המפגעים נמצאות כבר בפריס ומוכנות לפעול נגד המטרות שנקבעו להן.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי הודעתו המפתיעה של שר ההגנה הצרפתי מראה כי נשיא צרפת ניקולא סרקוזי שהיה בעברו הפוליטי שר הפנים הצרפתי והממונה על המלחמה באל קעידה, החליט לנסות ולמנוע חזרה בפריס של פיגועי הרכבות במדריד שהתרחשו במרס 2004, בהם נהרגו 191 איש, ולמעלה מ-1800 נפצעו, חלקם קשה.
גם אז, לפני 6 שנים, כמו היום, דרש אל קעידה ממשלת מדריד להוציא את הכוחות הספרדיים שנלחמו לצד האמריקנים בעיראק. כאשר ממשלת ספרד סירבה להיענות לדרישה זו פוצצו אנשי אל קעידה מטעני חומר נפץ גדולים ברכבות נוסעים ובתחנות רכבת מרכזיות בבירה הספרדית.
הרווה מורין עשה מאמץ גדול להפריד בין האיום של אל קעידה ובין ההחלטה להוציא את הכוחות הצרפתיים מאפגניסטן, אולם ללא הצלחה רבה.
'ישנו תאריך קבוע (שנקבע להתחלת הנסיגה) הקשור לאסטרטגיה החדשה של נאט"ו', אמרה שר ההגנה הצרפתי, 'והוא התחלת 2011'. 'אז אנחנו נתחיל להעביר אזורים שלמים לידי (הכוחות) האפגאניים'. ציטוט המקור:
There is a fixed date by NATO in the framework of its new strategy. That is the start of 2011," he said. "In 2011, we are going to transfer a whole series of districts to the Afghans.
אולם המשפט השני של דבריו, הראה בבירור כי פריס נכנעת מידית לאולטימאטום של אוסמה בין לאדן, בניסיון נואש למנוע את הפיגועים. 'ברגע זה' אמר הרווה מורין, 'יכול להיות שמתבצעות כבר התנועות הראשונות של נסיגת כוחות בעלות הברית מאפגניסטן'. ציטוט המקור: At this moment, there could be the first movements or withdrawal of allied forces from Afghanistan.
בקלטת השמע של אוסמה בין לאדן אמר מנהיג אל קעידה למנהיגי צרפת: 'הדרך היחידה
להבטיח את שלום וביטחון האומה שלכם, הוא להסיר את אי הצדק שלכם מאנשינו (באפגניסטן), ולהסיג את כוחותיכם בדרך המהירה ביותר מהמלחמה הבזויה של הנשיא בוש באפגניסטן'.
ציטוט המקור:
The only way to safeguard your nation and maintain your security is to lift all your injustice and its extensions off our people and most importantly to withdraw your forces from Bush's despicable war in Afghanistan.
קודם לכן, הודיע משרד החוץ הצרפתי ביום ה', כי בבדיקות שנערכו נקבע כי קלטת השמע של בין לאדן היא אוטנטית.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים כי אף פעם במלחמה בטרור ב-10 השנים האחרונות, מאז פיגועי 9/11 בארצות הברית לא הגיבה שום מדינה מערבית במילוי כה מהיר ומדויק של האולטימאטומים של אל קעידה.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות