יו"ר הוועדה לתעשייה צבאית בבית הנבחרים הרוסי: 'הצבתו של ה-Su-57 בסוריה נועדה להרתיע מטוסים 'ממדינות שכנות' לטוס בסוריה

ולדימיר גוטנוב Vladimir Gutenov, יו"ר הוועדה לתעשייה צבאית בבית הנבחרים הרוסי אמר, ביום שישי 23.2, כי למרות שאיננו יכול לאשר או להכחיש את הצבתו של מטוס החמקן הרוסי ה-Su-57 בסוריה, היא  נועדה להרתיע מטוסים 'ממדינות שכנות' לטוס מידי פעם בסוריה, מבלי 'שהוזמנו' לעשות זאת. Serving as a deterrent "for aircraft from neighboring states which periodically fly into" the Middle Eastern country uninvited. גוטנוב הוסיף ואמר, כי מטרה נוספת 'היא ניסוי המטוס בתנאי קרב מול התנגדות של האויב' The planes need to be tested in combat conditions, in conditions of enemy resistance.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: בדברים אלה שיגרה מוסקבה מסר ברור, לארצות הברית וישראל, כי המטרה המרכזית שלה בהבאת מטוס החמקן המתקדם שלה לסוריה, היא למנוע ממטוסים אמריקנים, ישראליים וטורקיים, מלטוס במרחבים האוויריים של סוריה.
מוסקבה גם מדגישה במסר הזה, כי לא תהסס מלערב את ה-Su-57 בקרבות אוויר.
דובר הפנטגון אריק פאון Eric Pahon, אמר ביום ו',  'כי איננו רואים במטוס ה-Su-57 איום לפעולות שלנו בסוריה, וכי נמשיך לתאם את פעולותינו ( עם הרוסים), לפי הצורך'. We do not consider these Su-57 jets to be a threat to our operations in Syria, and will continue to deconflict operations as necessary.
המקורות של תיקדבקה: זו העמדת פנים אמריקנית המנסה להיאחז בהסכמים החשאיים לתיאום צבאי הקיימים בין ארצות הברית ורוסיה בסוריה. הבאת ה-Su-57 לסוריה וההכרזה כי מוסקבה תפעיל אותו מבצעית נגד מטוסים 'שלא הוזמנו' לטוס בסוריה, מצביעה על כך כי מבחינת מוסקבה ההבנות האלה, כבר אינן קיימות. 
אפשר וצריך להניח, כי כשם שמוסקבה איננה מוכנה לקיים את ההבנות שלה עם ארצות הברית  לגבי הפעלת מטוסים במרחב האווירי הסורי, כך היא איננה מוכנה לקיים יותר את ההבנות החשאיות שהיו לה בנושא עם ישראל.
אחד המפקדים הבכירים בחיל האוויר האמריקני גנרל מייק הולמס Gen. Mike Holmes, מפקד המבצעים בבסיס חיל האוויר האמריקני בלאנגלי וירג'יניה  commander, Air Combat Command, Langley Air Base, Virginia אמר, ביום שישי בסימפוזיון על קרבות אוויר, כי הגעתו של מטוס ה-Su-57 הרוסי לסוריה 'מעלה את הרף של המורכבות (מבצעית) שעל צוותי חיל האוויר האמריקני להתמודד אתם.' The reported arrival of Russian stealth SU-57 fighter jets to Syria raises the level of complexity for the USAF crews to deal with.
קראו את הכותרת הראשית של המקורות הצבאיים של תיקדבקה על הגעתו והצבתו של מטוס החמקן הרוסי המתקדם בסוריה.

 

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות עבור “יו"ר הוועדה לתעשייה צבאית בבית הנבחרים הרוסי: 'הצבתו של ה-Su-57 בסוריה נועדה להרתיע מטוסים 'ממדינות שכנות' לטוס בסוריה

  • פבר 23, 2018 @ 20:52 at 20:52
    Permalink

    מישהו ידעה כמה מטוסי F-35 טורקיה רכשו ? והאים הם קבלו אותם ?

  • פבר 24, 2018 @ 2:07 at 2:07
    Permalink

    מוסיפים עוד ועוד חומר נפץ לחבית…

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות