יו"ר הפרלמנט האיראני עלי לאריג'ני: איראן מעדיפה שבאראק אובמה ייבחר לנשיא. ארצות הברית לא תתקוף את איראן.

תיקדבקה: יו"ר הפרלמנט האיראני עלי לאריג'ני: איראן מעדיפה שבאראק אובמה ייבחר לנשיא. ארצות הברית לא תתקוף את איראן. הצהרה כזו מפי של אחד מאנשי הצמרת האיראנית, שהוא גם אחד מהאנשים בטהרן המקורב למנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי, יכולה יותר להזיק לסיכוייו של אובמה להיבחר, מאשר לעזור לו, ולשמש תחמושת בידי המחנה של המועמד הרפוליקני ג'ון מקקיין.
המקורות האיראנים של תיקדבקה מציינים, כי לאריג'ני לא היה אומר דברים כאלה, הנחשבים התערבות זרה במערכת הבחירות האמריקנית, מבלי שהצמרת האיראנית הייתה מקבלת החלטה לנקוט בצעד כזה. צריך גם לקחת בחשבון את המקום בו נאמרו דברים אלה. לאריג'ני, שהיה קודם לכן ראש צוות המו"מ הגרעיני האיראני, דיבר במסיבת עיתונאים בבחריין ביום ד' 22.10. הצהרה איראנית כזו המושמעת, באחת ממדינות המפרץ הפרסי הידידותיות ביותר לארצות הברית, ומקום מושבה של מפקדת הצי האמריקני ה-5 במפרץ הפרסי, פירושה שאיראן מצפה לכך כי אובמה, באם ייבחר, יכיר במעמדה של טהרן, כמעצמה אזורית.
לאריג'ני הוסיף והסביר, 'כי אנחנו (איראן) נוטים יותר לטובתו של אובמה, משום שהוא יותר גמיש, והגיוני, אם כי אנחנו גם יודעים כי המדיניות האמריקנית לא תשתנה בהרבה'.
לאריג'ני הוסיף ואמר, כי ארצות הברית עסוקה מידי במשבר הפיננסי העולמי, כדי שהיא תתקוף את איראן. 'גם קודם לכן הסכנה (של תקיפה אמריקנית,( הייתה נמוכה', אמר לאריג'ני, 'אבל עתה אני בטוח ב-100 אחוז כי ארה"ב לא תתקוף את איראן'. המשבר הכלכלי, עלה עד עכשיו לארצות הברית 1.400 טריליון דולר, הוסיף יו"ר המג'ליס, וארצות הברית פועלת לפתור את בעיותיה הכלכליות ולא לפתוח במלחמה.

Print Friendly, PDF & Email