יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד הודיע לנשיא כי עלה בידו להקים ממשלה. רוב אבל לא כל הבעיות הקשורות להקמת הממשלה החדשה נפתרו

למרות שלא כל הבעיות הקשורות בהקמת ממשלת שינוי נפתרו, יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד, כשלידו ראש הממשלה המיועד ראש 'ימינה' נפתלי בנט הודיע, ביום ד' 2.6 בלילה, כי הצליח להרכיב ממשלה חדשה.  
הדבר התאפשר כאשר ראשי המפלגות העומדים להשתתף בממשלה החדשה חתמו בלילה על ההסכמים הקואליציוניים. המדובר ביו"ר 'ימינה' נפתלי בנט, ראש 'תיקווה חדשה' גדעון סער, ומנסור עבאס יו"ר רע"ם.
הנשיא ראובן ריבלין בירך את לפיד על ההישג.  
עדיין לא ברור בדיוק כמה חברי כנסת תומכים בממשלה החדשה מאחר ולפחות חבר כנסת אחד מסיעת 'ימינה', ניר אורבך, הודיע כי הוא יצביע נגד הממשלה.
ביום ד' בלילה נפתרה גם הבעיה שעמדה במרכז המשא ומתן הקואליציוני בימים האחרונים: דרישתה של ח"כ אילת שקד להימנות בוועדה לבחירת שופטים, במקומה של יו"ר מפלגת 'העבודה' מרב מיכאלי.
הפשרה שהוצעה היא ששקד תכהן בשנתיים הראשונות של הממשלה, במקביל לכהונתו של נפתלי בנט כראש ממשלה ואילו מרב מיכאלי תכהן בשנתיים בהן יאיר לפיד יכהן כראש ממשלה. שקד הודיעה כי היא מקבלת פשרה זו. גם מרב מיכאלי אמרה כי הפשרה הזו מקובלת עליה, וכי מפלגתה תקבל גם את יו"ר ועדת החוקה.
עכשיו ישנם 10 עד 12 יום, עד אשר הכנסת תתכנס להצביע ולאשר את הממשלה החדשה.
דבר זה יכול להשתנות באם 'יש עתיד' תציע עוד השבוע להחליף את יו"ר הכנסת יריב לוין מ'הליכוד'.
אם יבחר יושב ראש כנסת חדש מסיעות הקואליציה החדשה ההצבעה על אישור הממשלה יכולה להתקיים עוד השבוע, או מיד בתחילת שבוע הבא.

Print Friendly, PDF & Email