יחידה של כוחות מרינס איראניים ביצעה את הפיגוע במכליות שהובילו נפט סעודי. הצליחו להטעות גם את ארה"ב וגם את סעודיה וה-UAE

יחידה של כוחות מיוחדים השייכת כוחות המרינס של משמרות המהפכה האיראנים היא שביצעה, ביום א' 12.5, את הפיגוע בארבע מכליות הנפט שפעלו בשירות הסעודים, ליד נמל פוג'רייה  Fujairah באיחוד נסיכות הנפט ה-UAE.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי הפיגוע בוצע בכוונה תחילה באזור מרוחק בתוך מפרץ עומן, במטרה לאותת לארצות הברית ולמדינות הנפט במפרץ, כי איראן איננה חייבת לפגוע בשיט במפרץ וגם איננה חייבת לסגור את מצרי הורמוז, כדי לפגוע באספקת הנפט מהמפרץ לשווקים הבינלאומיים.
זו הסיבה העיקרית מדוע האיראנים בחרו בנמל פוג'יירה כמטרה הראשית שלהם, מאחר ובנמל זה מסתיים צינור הנפט החדש שאיחוד נסיכויות הנפט ה-UAE הניחו, (the Habshan-Fujairah oil pipeline ), כדי שלא יהיו תלויים במצרי הורמוז.
פגיעה במכליות הטוענות נפט בנמל זה פירושו, כי האיראניים ינסו לחסום נתיבים אלטרנטיביים אחרים, מלבד מצרי הורמוז, לייצוא נפט מהמפרץ.

בתמונה: הפגיעה המדויקת במכלית הנורווגית  'אנדרה וויקטוריה'   André Victoria שכמעט הטביעה אותה.

עוד מדווחים המקורות שלנו, כי כל שירותי המודיעין המערביים, כולל האמריקנים, ואלה של מדינות המפרץ הופתעו מהפעולה האיראנית, הדייקנות והמקצועניות בו היא בוצעה, והיא תפסה אותם בהפתעה בלתי מוכנים.
ההערכה היא שהאיראנים ביצעו בכוונה את הפעולה בדרך שלא תביא לטביעת המכליות ולהרוגים ולפצועים מבין הצוותים.

בגיליון החדש של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW מס' 846, שיצא לאור ביום שישי 17.5, יביאו המקורות הצבאיים והמודיעיניים שלנו פרטים בלעדיים איך האיראנים הכינו וביצעו את הפעולה נגד מכליות הנפט במפרץ.
הקישו כאן לחתימה על השבועון היוצא בשפה האנגלית.    


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות