ירדן, הפת"ח, החמאס, הג'יאהד, הטילו על תנועת אל-מוראביטון להצית וללבות את המהומות בירושלים. זו הסיבה מדוע הפונדמנטליסטים המוסלמים תוקפים את החרדים היהודים

המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי המודיעין הירדני לפי הוראות ישירות מארמון המלוכה ברבת עמון והוואקף הירדני, תנועת הפת"ח על זרמיה השונים, החמאס, הג'יאהד האיסלמי, והתנועה המוסלמית החשאית אל-מוראביטון, כל הגורמים האלה חברו ביחד ללבות את המהומות במזרח ירושלים, שבחלקן התפשטו גם ליפו, וביום ו'23.4 גם לרמלה.
לכל אחד מגורמים סיבות משלו להמשיך וללבות את המהומות.
בית המלוכה הירדני מעוניין בכך משום שהמלך עבדאללה מודאג  מהידיעות המגיעות אליו, כאילו שישראל ויורש היצר הסעודי הנסיך מוחמד בין סאלמן MbS הגיעו להסכם חשאי ביניהם לפיו אם המלך הירדני יודח מכיסאו, תעביר ישראל לידיו את הסמכויות להיות שומר the guardian, של המקומות הקדושים לאיסלם-כלומר, הר הבית.  סמכויות אלה נמצאו בידי המלך הירדני והמהוות חלק חשוב מהלגיטימציה של בית המלוכה.
הפת"ח על פלגיו השונים מעוניין בכך בגלל הבחירות המתקרבות בחודש הבא לפרלמנט הפלסטיני.
תחילה קו המחשבה הפלסטיני היה להפוך את המהומות בירושלים כמנוף לחץ על ישראל שתסכים לעריכת הבחירות הפלסטיניות במזרח ירושלים-דבר לו ישראל מתנגדת. עכשיו בימים האחרונים, ככל שהמהומות 'מצליחות' ומתפשטות, הפת"ח רואה בהן סיבה מספקת להודיע על דחיית הבחירות בגלל המצב בירושלים המזרחית. דחייה כזו יכולה להציל את הפת"ח מתבוסה המסתמנת לו בבחירות.
החמאס מעוניין להבעיר את האש בירושלים כתגובה על גל המעצרים ששירותי הביטחון הישראליים מבצעים באחרונה בין ראשי ופעילי החמאס בגדה המערבית בניסיון למנוע ניצחון של תנועתם בבחירות הפלסטיניות.
המקורות שלנו מדווחים, כי זה לא מקרה שהמהומות הפלסטיניות בירושלים החלו בתקיפת חרדים יהודיים במערב ובמזרח העיר.
הסיבה לכך:  כל הגורמים האלה הסכימו ביניהם להפקיד את ארגון המהומות בידי תנועת אל-מוראביטון  Al Mourabitun, שאנשיה שולטים על חלקים של הר הבית ויש להם ניסיון רב בארגון מהומות בירושלים.
התנועה המוסלמית הפונמדליסטית הזו מורכבת משתי קבוצות:  גברים-אל מוראביטון, ונשים-אָל-מוּראבּיטַאת, המגינים לטענתם על הר הבית והמבנים המוסלמים שעליו מפני לא מוסלמים, בעיקר יהודים.
מוראביט (בערבית) הוא מונח שמקורו בקוראן, המזמין את המאמינים לשמש כחיל חלוץ של נאמני האסלם המגינים בגופם על מקומות קדושים, מאימת הכופרים.
זו הסיבה מדוע מה שאנו רואים כאן הוא התנגשות, שמזווית ראייתם של המוסלמים, מתרחשת בין הפונדמנטליסטים המוסלמים שהחליטו לתקוף את הפונדמנטליסטים היהודים-החרדים.
לכן הצטרפותם, ביום ה' 22.4, של חברי ארגון 'להבה' היהודי להפגנות-נגד הפלסטינים, משרת את האינטרס של  אָל-מוּראבּיטוּן  ורק ילבה יותר בשלב זה את המהומות.
מה שראינו ביום ה', כאשר כ-200 אנשים, פלסטינים, יהודים ושוטרים נפצעו במהומות שהתפשטו  גם למערב העיר, הוא רק הקדמה להחרפה העומדת להתרחש במצב בימים הקרובים.   
קשה מאוד לבוא בטענות למשטרת ירושלים על שלא דיכאה הפגנות אלה מיד בתחילתן.
לא השוטרים ולא מפקדיהם יכולים לדעת ולהבין את הבעתיות של מהומות פונדמנטליסטיות.
זה תפקיד של שירותי הביטחון והמודיעין.  


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות