ירי הטילים מהרצועה מתחדש לאחר שהחמאס קיבל על עצמו לפעול לפי הוראות טהרן

אזעקת 'צבע אדום', נשמעה ביום ו' 19.12, במועצה המקומית אשכול.  תושבים דיווחו כי נשמע קול נפץ עמום. ביום ה' נשמעה אזעקה בכמה שכונות בבאר-שבע. המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי כל האירועים  האלה אינם מקריים, וכי מעתה ילך ויגבר ירי הטילים מהרצועה לעבר עוטף עזה, ומטרות אחרות בדרום ישראל, כאשר הוא מתבצע על-ידי גורמים אלמוניים, אשר אינם אלא הזרוע הצבאית של החמאס.
ההתפתחויות האלה ידועות לצה''ל ולמערכת הביטחון, אולם הם מעדיפים שלא לפרסם אותן.
ירי או 'טפטוף' הטילים יתחדש, לאחר שהחמאס לא רק דחה, אלא אפילו לא טרח לענות על הצעה שהעבירו אליו אישים בכירים בבית המלוכה הסעודי.
המקורות של תיקדבקה מוסרים בלעדית, כי ההצעה הסעודית הייתה לדעת ריאד, 'הצעה שאי אפשר לסרב לה'. הסעודים אמרו, כי הם מוכנים לקבל על עצמם את מימון כל ההוצאות השנתיות, כולל הצבאיות, של החמאס, ולקחת על עצמם פיננסית את שיקום רצועת עזה, באם החמאס יקבל עליו שני תנאים בסיסיים:
1. תמיכה ללא סייג בנשיא מצרים פאתח אל-סיסי, ותיאום המהלכים של החמאס עם קהיר. במילים אחרות, על החמאס לנתק את קשריו עם האחים המוסלמיים.
2. ניתוק כל הקשרים הצבאיים, המדיניים, והפיננסים, הקיימים בין טהרן והחמאס. בהקשר זה על החמאס היה לבטל את ביקורו הקרוב של חלאד משעל בטהרן, ביקור בו יוכרז בפומבי על ההתפייסות של החמאס עם טהרן, ועם נשיא סוריה בשאר אסד.
במקום לתת תשובה-אפילו שלילית-לסעודים, החליט החמאס להפוך את חגיגות 27 שנים להיווסדו  שנערכו ביום א' 14.12, מחגיגות עממיות, למצעד צבאי בו השתתפו 2,000 לוחמים של גדודי עיז א-דין אל קסאם, ולמפגן נאמנות לאיראן.
המקורות שלנו מוסרים, כי כל פרט וכל נאום במצעד זה היה מתואם מראש עם האיראנים וקיבל את אישורה של טהרן. ההוכחה לכך הייתה העובדה שהמצעד הועבר במלואו בשידור חי בכל רשתות הטלוויזיה האיראנית, תופעה  ללא תקדים באיראן.
כפי שכבר דיווחBו בשבוע שעבר, הגיעה משלחת פוליטית-צבאית גדולה של חמאס ביום ג' 9.12 לטהרן. המשלחת סיכמה עם הצמרת האיראנית את פרטי הסכם הפיוס בין החמאס ובין נשיא סוריה בשאר אסד.  הבולטים שבין חברי משלחת החמאס היו מוחמד נסאר, יד ימינו של מנהיג החמאס חלאד משעל. מאהר עבדאללה וג'מאל איסמעיל, שניהם חברים במטה הצבאי של חמאס-חוץ. אוסמה חמדאן, נציג חמאס בלבנון.
המשלחת הזו סיכמה עם האיראנים על התחלה הדרגתית של ירי הטילים מהרצועה.
במסגרת פעולותיו של החמאס נגד ישראל, ביום ו', התקיימה על הר הבית, עם סיום תפילות יום השישי, הפגנה ראשונה מסוגה של החמאס. רעולי פנים, כולם לבושים בירוק, וסרטי ג'יהאד לראשיהם, הופיעו בתוך רחבת כיפת הסלע, כשהם נושאים את דגלי החמאס, וקוראים סיסמאות לחידוש ירי הטילים על ישראל.

      

 

Print Friendly, PDF & Email