הטקטיקה של הג'יהאד של שימוש בטילים לטווח קצר והימנעות משימוש בטילים לטווח ארוך מוכתבת מדמשק וביירות

כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו אומר בישיבת הממשלה, ביום ד' 13.11, כי אני מאמין שהמסר  בצה"ל משגר לג'יהאד האיסלמי מתחיל להיקלט, ו'הם מבינים שאנחנו נמשיך להכות בהם ללא רחם. כוחה של ישראל רב וכוח הרצון שלנו גדול מאוד. יש להם ברירה אחת, להפסיק את התקיפות הללו או לספוג עוד ועוד ועוד מהלומות, הבחירה שלהם', הוא מתעלם מהטקטיקה בה הג'יהאד  נוקט עד עכשיו בהתקפותיו.

הג'יהאד משגר לעבר מטרות בישראל טילים קצרי טווח, בעוד שאת הטילים ארוכי הטווח שישנם ברשותו, כ-1,000 טילים כאלה, הוא שומר להמשך הסיבוב הנוכחי, או אולי לסיבובים נוספים בעתיד.
כמו כן הג'יאהד לא הפעיל עד עכשיו את היחידות המיוחדות שלו  שאומנו לבצע פשיטות לתוך שטח ישראל, כולל באמצעות חדירות נגד הים, במטרה לבצע שם פיגועים המוניים.

הג'יהאד גם עדיין לא ניסה לשגר לעבר למרחב האווירי של ישראל מזל"טי נפץ קטנים הנמצאים ברשותו. כל מז"לט כזה מסוגל לשאת בין 3 ל-5 ק"ג חומר נפץ.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי לפי כל הסימנים הטקטיקה הזאת של הג'יהאד מוכתבת כנראה על ידי גורמי חוץ הפועלים ומעבירים לו הוראות מדמשק ומביירות.
בינתיים, נכון לפרסום דברים אלה, תקיפות חיל האוויר לא פגעו ביכולות האלה של הג'יאהד.

קודם לכן, ביום ד' בבוקר 13.11, דיווחו המקורות שלנו:
ירי הטילים של הג'יהאד האיסלמי שהתחדש לאחר של כ-7 שעות של הפסקה בלילה מתרכז, ביום ד' 13.11 בבוקר,באזורים במרכז הארץ אליהם לא בוצע ירי טילים מהרצועה לפני כן. 
לאחר שבשעות הבוקר המוקדמות שוגרו טילים לעבר בית שמש ויישובי המועצה המקומית מטה יהודה, קצת אחרי השעה 8:00 בוקר נורו טילים לעבר קיבוץ חולדה הממוקם ליד הכביש הישן לירושלים,  ולעבר שורה של יישובים  הנמצאים מזרחית לעיר רמלה. בין השאר אזעקות נשמעו  במשמר דויד, משמר איילון, כפר בן נון, וכרמי יוסף. כמו כן חודשו האזעקות באזור מטה בנימין צפונית-מזרחית למודיעין.  לא נמסר על נפגעים.
בתגובה חיל האוויר ממשיך בתקיפות ברצועה של מטרות הג'יהאד האיסלמי, כולל ניסיון לפגוע בחוליות של משגרי טילים. מספר ההרוגים של הג'יהאד מתקיפות אלה הוא 12, ביניהם מפקד חטיבה של הארגון.
החמאס, ממשיך לשמור על אי מעורבות בסיבוב הנוכחי של הקרבות. מצד אחד איננו משתתף בירי על מטרות בישראל, אולם מהצד השני לא נוקט שום צעדים במטרה להביא להפסקת הירי מצד הג'יהאד האיסלמי.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות