כוחות ללוחמה בטרור קנייתים מנהלים קרב עם חמושים מארגון 'אל שאבאב' שהשתלטו על מבנים בניירובי. 'מספר גדול של גופות'

ירי כבד מנשק אוטומטי נמשך לתוך הלילה, ביום ג' 15.1, לאחר שחמושים המשתייכים לארגון הטרור 'אל שאבאב'-אל קעידה סומליה, השתלטו על קומפלקס בו נמצאים בית מלון מפואר, משרדים של חברות בינלאומיות, וסניפי בנקים, הנמצא ברחוב רייברסייד דרייב Riverside Drive באזור ווסטלאנד  Westlands בצפון הבירה הקנייתית.
יש דיווח על מחבל מתאבד שפוצץ את עצמו בתוך הקומפלקס, ולאחר מכן חמושים שחדרו לחלקים של המבנים שהם יורים לכל עבר. יש ידיעות על בני ערובה המוחזקים על ידי המחבלים.
ארגון 'אל שאבאב' הודיע רשמית  כי לקח אחריות על הפיגוע.
מספר אנשים שנלכדו בקומפלקס שולחים מסרים 'אנחנו תחת התקפה. בואו להציל אותנו'.  לכודים אחרים שולחים הודעות פרידה ממשפחותיהם.
מסביב לבניינים אפשר לראות מכוניות עולות באש, ואנשים נמלטים על נפשם.
באזור בו פועלים אנשי הטרור ישנם משרדים של חברות אמריקניות, אירופאיות והודיות, הפועלות בקניה.
יחידות מיוחדות ללוחמה בטרור של צבא ומשטרת קניה סגרו את האזור, ומנהלים קרב עם המחבלים, תוך כדי שהם מנסים לחלץ לכודים ולהוציאם אל מחוץ לאזור הקרבות. הכוחות מצוידים במשוריינים ובמסוקים.  
עדי ראייה שחולצו מהבניינים מדווחים על מספר גדול של גופות שנראו בחלקים שונים של הקומפלקס. רוב האנשים אמרו, כי לא היה להם זמן לספור את הגופות, מאחר ומיהרו לברוח. מקורות משטרתיים בניירובי אמרו כי ישנם 'לפחות 15 הרוגים', ביניהם אמריקני אחד, אולם הודו כי מדובר במספר התחלתי שילך ויגדל עם הזמן.
השלטונות הקנייתים לא מסרו פרטים על מספר ההרוגים והפצועים בפיגוע.
Print Friendly, PDF & Email