אליהו דוד קיי, בן 26, ממודיעין נרצח בפיגוע טרור על ידי מורה ואיש דת מוסלמי בעיר העתיקה בירושלים


לא יכול להיות ניגוד גדול יותר בין צעיר יהודי בן 26 שעלה לארץ-אליהו דוד קיי, התגייס לצה"ל, שירת בצנחנים, וכאשר השתחרר מצא לו עבודה כמדריך באזור הכותל המערבי בירושלים, ובין מורה ואיש הדת המוסלמית פאדי אבו שחידם, בן-42, ממחנה הפליטים שועפט במזרח ירושלים, שבמשך כמה חודשים תכנן בפקידה רצח יהודים בסמטאות העיר העתיקה בירושלים.
עד כדי כך התכנון היה מדויק, עד ששלושה ימים לפני ביצוע הרצח שלח את אשתו לירדן.
פאדי אבו שחידם היה לבוש בבגדי כהן דת דבר שאפשר לו להסתיר  מתחת לגלימתו את הרובה האוטומטי שנשא, מספר אקדחים וסכינים, שיאפשרו לו להרוג מספר גדול יותר של יהודים.
שתי לוחמות מג"ב הספיקו תוך 32 שניות מאז פתח באש, ביום א' 21.11 בבוקר, לפגוע בו ולהרגו. אולם בזמן הקצר הזה הוא הצליח לרצוח את אליהו דוד קיי, ולפצוע עוד ארבעה ישראלים, אחד מהם במצב קשה מאוד.
אין ספק כי הפיגוע שפאדי אבו שחידם ביצע ביום א' בבוקר היה יוצא דופן.
למרות שהיה בגלוי איש חמאס, איש בשירותי הביטחון הישראליים אף פעם לא חשד, כי אדם  כמוהו, מורה בבית ספר, שממומן על ידי עיריית ירושלים, ואיש דת שהיה כל בוקר בא להתפלל על הר הבית, יהפוך להיות טרוריסט.
גם אין ספק, כי תמונתו בה הוא עוטה בגדי דת וממטיר אש מתת-המקלע שברשותו לכל עבר, תהפוך אותו מעכשיו לשאהיד ברצועת עזה ובשטחי הפלסטינים בגדה המערבית , וכמודל לחיקוי של אחרים.  
על כך יעידו הפגנות התמיכה הפלסטיניות בו ובפעולת הטרור שביצע גם בעזה וגם בירושלים, כאשר מתנדבים מחלקים למפגינים ממתקים לאות לניצחון.
צריך לקוות כי כי אליהו דויד קיי, יהיה הקורבן האחרון של הטרור המוסלמי בחג חנוכה המתקרב.

ביום א' בבוקר 21.11, דיווחנו תחת הכותרת:  'ישראלי בן 30 נרצח בפיגוע ירי ליד שער השלשלת בירושלים. יש עוד שלושה פצועים ביניהם שני לוחמי מג"ב. המחבל  שנורה ונהרג ממחנה הפליטים שועפט,' את הדברים הבאים:   

ישראלי בן 30 נרצח, ביום א' 21.11 בבוקר, ואחר נפצע בינוני בפיגוע ירי באזור שער השלשלת סמוך להר הבית בבירה. שני לוחמי משמר הגבול נפצעו קל. המחבל, פאדי אבו שחידם ממחנה הפליטים שועפט, שהשתמש ברובה קרלו מאולתר, נורה למוות על ידי כוחות הביטחון. לצד גופת המחבל נמצאה סכין.
הדיווח הראשון על הפיגוע התקבל בשעה 9:01 במוקד מד"א במרחב ירושלים. דווח על שני פצועים מירי בעיר העתיקה. חובשים ופרמדיקים הגיעו למקום העניקו טיפול רפואי ראשוני לפצועים והם פונו לבתי החולים הדסה ושערי צדק בעיר.
הפצוע אנוש מהירי פונה אל יחידת הטראומה של בית החולים 'הדסה' הר הצופים עם פגיעת ראש קשה וללא סימני חיים. הרופאים נאלצו לקבוע את מותו. אל בית החולים הדסה עין כרם פונו שלושה פצועים: גבר בן 45 במצב בינוני, גבר בן 31 במצב קל וגבר נוסף בן 30 אף הוא במצב קל.
ארגון חמאס שיבח את הפיגוע בשערי הר הבית: 'העיר הקדושה ממשיכה להילחם עד שתגרש את הכובש הזר ולא תיכנע למציאות של הכיבוש. הצעירים ממשיכים במאבקם הלגיטימי עד שישיגו את חירותם, שתשוחרר אדמתם ודי וחזרו המקומות הקדושים להם'.
גם הג'יהאד האיסלמי פרסם הודעה: 'מברכים על הפיגוע ההרואי אשר בוצע הבוקר בירושלים'.

Print Friendly, PDF & Email