ישראל: אין דבר כזה 'פעולת תגמול מוגבלת'. על כל תקיפה של חיזבאללה תבוא תגובה מוחצת. המטרה בתקיפה בביירות הייתה אישיות בכירה

במגעים ובשדרים המועברים מירושלים בערוצים חשאיים ללבנון בשעות האחרונות,  דחתה ישראל קטגורית, ביום ג' 27.8, את האיתותים של חיזבאללה כי הארגון יגיב 'תגובה מוגבלת שלא תצית מלחמה', לפעולת המל"טים הישראליים ברובע דאחייה בביירות בשבת בלילה  24.8.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי ישראל הבהירה בצורה חדה שאיננה משתמעת לשתי פנים, כי על כל התקפה של חיזבאללה על מטרה צבאית, או אזרחית בישראל, תבוא מיד מכה צבאית מוחצת ישראלית על חיזבאללה בלבנון.

המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי כדי לתת תוקף לעמדה זו, מקיים חיל האוויר הישראלי נוכחות של 24 שעות מסביב לשעון במרחבים האוויריים  של לבנון. הנוכחות הזו של חיל האוויר יוצרת מצב בו ישראל לא תמתין בתגובותיה על כל התקפה של חיזבאללה, אלא מדובר באיתות ישראלי ברור, כי תגובת הנגד הישראלית תבוא מיד.
במילים אחרות, על חיזבאללה לקחת בחשבון כי תקיפה צבאית על מטרות בישראל, אפילו כזו שישוגרו בה טילים, תביא מיד לתקיפה ישראלית על מטרות חיזבאללה, מבלי שבביירות יודעים איזה מטרות ישראל עומדת לתקוף.
למרות איומיו של חסן נסראללה לפתוח מעתה באש נ"מ על כל כלי טייס שראלי שיחדור למרחב האווירי של לבנון, עד עתה לא נורתה אפילו יריה אחת לעבר המטוסים.
ההערכה המודיעינית היא, שחיזבאללה יעשה מאמץ להנחית מכה על מטרה ישראלית תוך שלושת השבועות הקרובים, עד לבחירות הכלליות ב-17 לספטמבר.

עוד מציינים המקורות שלנו, כי במסגרת התיאומים הקיימים בין ארצות הברית וישראל, אמר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לנשיא מצרים פאתח א-סיסי, אתו נפגש ביום ב' בצרפת בשולי וועידת ה-G-7, כי על קהיר לעשות את כל המאמצים לרסן את החמאס והג'יהאד האיסלמי ברצועת עזה שלא יצטרפו לשום מהלך איראני או של חיזבאללה נגד ישראל.
בעקבות זאת הבהירו המצרים, ביום ג' 27.8, למשלחת החמאס שהגיעה לקהיר, כי כל פעולה של החמאס והג'יהאד האיסלמי נגד ישראל בשלב זה תביא מיד לניתוק היחסים בין מצרים לרצועת עזה.

עוד מציינים המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה, כי אין בסיס לידיעות שהתפרסמו ביום ג' בלונדון ובישראל, כאילו בתקיפת המלט"ים הישראליים ברובע דאחיה בביירות נפגע מתקן לערבוב דלקים של טילים, וכי המתקן הזה עמד במגרש ריק ברובע.
 המטרה שנפגעה בביירות הייתה אישיות מודיעינית/צבאית בכירה ביותר.
אין ספק, כי הפייקניוז הפך באחרונה למוצר מבוקש בקרב פרשנים וכתבים צבאיים ישראליים שמפרסמים דברים ללא בדיקה.            

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות