המועצה לביטחון לאומי: חוליות טרור איראניות מסתובבות באיסטנבול, גם היום, ומחפשות ישראליים לפגוע בהם

המועצה לביטחון לאומי הודיעה, ביום ד' 15.6, כי אין שינוי באזהרת הטרור לגבי ישראליים הנמצאים באיסטנבול.  דוברים של המל"ל אמרו, כי חוליות טרור איראניות מסתובבות באיסטנבול, גם היום, ומחפשות ישראליים לפגוע בהם.  דוברי המל"ל חזרו ואמרו כי על כל הישראלים לצאת מיד את איסטנבול, מבלי לעשות שום שיקולים כלכליים.   
לפי מקור אחד, קבוצת תיירים ישראליים שסיירה ביום ב' 13.6 בשוק המרכזי באיסטנבול קיבלו לפתע מסר בטלפון שלהם, לפיו עליהם לא לעזוב את השוק ולא לחזור למלונותיהם מאחר וליד המלונות מחכים להם חוליות טרור איראניות.
הישראלים נצטוו שלא לעזוב את השוק עד אשר לא תגענה מכוניות משוריינות לאסוף אותם. המכוניות המשוריינות הטורקיות לא הסיעו אותם חזרה לבית המלון, אלא לנמל התעופה הבינלאומי באיסטנבול שם חיכה להם מטוס שהטסתם חזרה לישראל כאשר מזוודותיהם נשארו בחדרים בהם התאכסנו במלון.  

קודם לכן דיווחנו:
ישראל העלתה, ביום ב' 13.6, את רמת אזהרת הטרור מפני פיגועים לישראלים הנמצאים באיסטנבול לרמה הגבוה ביותר-דרגה 4. במילים אחרות, מדובר בסכנה מיידית לישראליים הנמצאים בעיר זו. רמת אזהרת הטרור בערים אחרות בטורקיה נשארה בדרגה 3 לא נמסרו פרטים נוספים, אבל מקורות שונים מסרו כי ביום א 12.6 ניסו סוכנים איראניים לחטוף ישראלים. המוסד ומוסד הביון הטורקי 'מיט' MIT  סיכלו ניסיון זה.
הודעת המטה ללוחמת טרור אומרת: לפני שבועיים חודדה לציבור אזהרת המסע לנסיעה לטורקיה, בעקבות החשש במערכת הביטחון מפני ניסיונות איראניים לפגוע ביעדים ישראליים ברחבי העולם, בדגש על טורקיה. נוכח התמשכות האיום ונוכח עליית מדרגה בכוונות האיראניות לפגוע בישראלים בטורקיה, בדגש על איסטנבול, המטה לביטחון לאומי מעלה את אזהרת המסע על איסטנבול לרמתה הגבוהה ביותר, רמה 4.
בהתאם, קורא המל"ל לישראלים השוהים באיסטנבול לצאת בהקדם האפשרי מהעיר ולישראלים המתכננים לצאת לטורקיה להימנע מהגעה אליה עד להודעה חדשה.
שר החוץ יאיר לפיד אמר ביום שני בהודעה דרמטית, כי 'בעקבות אירועי השבועות האחרונים בטורקיה ואחרי סדרה של ניסיונות לפיגועי טרור איראניים כלפי ישראלים שיצאו לנופש באיסטנבול, אנחנו קוראים לישראלים לא לטוס לאיסטנבול ואם אין לכם צורך חיוני, אל תטוסו לטורקיה. אם אתם כבר באיסטנבול, תחזרו לישראל בהקדם האפשרי'. הוא הודה לממשלת טורקיה 'על המאמץ שהם משקיעים להגנה על חיי אזרחים ישראלים', ואיים: 'אני רוצה להעביר מסר לאיראנים – ידה הארוכה של ישראל תשיג את כל מי שיפגע בישראלים, לא משנה איפה הוא יהיה'.


Print Friendly, PDF & Email