ישראל ואיראן מחריפות את הטון, לקראת העימות הצבאי ביניהן. ביום ה,' מתחיל חודש סאפאר Safar בלוח המוסלמי, בו מותר לחדש את הפשיטות על אויבי האיסלם.

המקורות הצבאיים והאיראנים של תיקדבקה: סימנים ברורים באיראן, כי הולכת ומתקרבת פעולת תגמול איראנית גדולה, על חיסול מורנייה נגד ישראל. הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי, בטכס סיום קורס קצינים: 'לצערי, איני יכול להבטיח שלא ניקלע למבחן קשה בתקופה הקרובה'. 'חיידק מטונף', 'חיית טרף', ו'המעצמות העולמיות יצרו חיידק שחור ומלוכלך, שנקרא המשטר הציוני ושיסו את חיית הטרף הזו במשטרים באזור', הם רק חלק מהביטויים בהם השתמש נשיא איראן, בנאום שנשא ביום ד' 20.2 בבאנדר עבאס, שעל חופי המפרץ הפרסי. בעיר הנמל, נמצאת המפקדה והבסיסים העיקריים של משמרות המהפכה האיראנים. הנאום שודר במלואו בטלוויזיה האיראנית. ביום ראשון 17.2 אמר דברים לא פחות חמורים גנרל חסן פירוז-אבדאי General Hassan Firouz-Abadi המפקד הכללי של הכוחות המזוינים של איראן, הכולל את הצבא ואת משמרות המהפכה ביחד. פירוז אבאדי אמר בכנס אזכרה סגור לעימאד מורנייה, את הדברים הבאים: 'מיליארדי אנשים בעולם ישמחו בקרוב לשמוע את בשורת השמדת היישות הציונית'. פירוז-אבאדי לא הסביר כיצד איראן מתכוונת לבצע את האיום הזה. אולם מדבריו אפשר היה לשמוע רמז על שימוש בנשק גרעיני, או נשק רדיואקטיבי מלוכלך.
המקורות האיראנים של תיקדבקה מציינים, כי בוושינגטון, ובירושלים משוכנעים כי דברים אלה לא נאמרו במקרה, וכי הם מתואמים בכוונה תחילה, כדי להביא את המצב והאווירה במזרח התיכון ליד התלהטות, אשר במהלכה תבוצע פעולה צבאית איראנית נגד ישראל.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי שירותי המודיעין האמריקנים והישראלים, שמו לב לכך כי דבריו של אחמדנאז'ד נאמרו ביום ד' 20.2, שהוא היום האחרון של חודש מוחרם, בו אסור למוסלמים לבצע התקפות. למחרת ביום ה' 21.2 מתחיל חודש סאפאר Safar, שבו שוב מותר לחדש את הפשיטות על אויבי האיסלם. המסקנה מהניתוח המודיעיני של דברי אחמדינאז'ד היא, בכל יום בחודש הבא, כלומר מעתה ועד לאחר אמצע מרס, יכולה להתרחש התגובה האיראנית.
בדבריו, הוסיף אחמדינז'אד והאשים את המעצמות בחימושה של ישראל במיליארדים דולר, כדי ליצור דחליל שיפחיד וישלוט במדינות אחרות באזור. בהתייחסו לחיסול עימד מורנייה, אמר נשיא איראן: 'הם (הישראלים,) רוצחים אנשי נקיים ומאמינים, ולאחר מכן הם חוגגים, כפי שקרה לבנה של לבנון, (מורנייה), שעמד מול ההתקפה הפראית של הציונים, ושבר את הקרניים הציוניות'.
זו היא ההתבטאות הארסית ה-3 במספר השבוע של אנשי הצמרת המדינית והצבאית האיראנית נגד ישראל.
בינתיים, הופיע ביום ד' בפריס, מוחמד מהודסין Mohammad Mohaddessin, אחד מראשי הגוף האופוזיציוני למשטר האיראני הנקרא 'המועצה הלאומית האיראנית להתנגדות', National Council of Resistance of Iran, ומסר פרטים דרמטיים על התפתחויות בתוכנית הצבאית האיראנית הגרעינית. הנקודה העיקרית של דבריו:
איראן הקימה באחרונה, שני מרכזי תיאום לבניית פצצות גרעיניות, וראשי חץ גרעיניים לטילים. המרכזים נמצאים דרומית-מזרחית לטהרן.
קבוצת אופוזיציה איראנית זו מסרה בעבר מיידע מדויק על תוכניות הגרעין האיראניות.

Print Friendly, PDF & Email