ישראל וחיזבאללה מחליפים ביניהם איומים: אם חיזבאללה לא יסגור את המפעלים לטילים מדויקים הם יותקפו.  נסראללה: נגיב במכת-נגד

מקורות ערביים ואירופאיים אמרו, בשבת 10.11, כי ישראל העבירה השבוע אזהרה לממשלת לבנון לפי אם ממשלת לבנון וחיזבאללה לא יסגרו את המפעלים לשדרוג הטילים שבידי חיזבאללה לטילים מדויקים, ישראל תאלץ לתקוף אותם.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים, כי במפעלים הותקנה טכנולוגיה שחיזבאללה קיבל מאיראן, כדי להפוך את טילי הקרקע-קרקע שברשותו למדויקים יותר. טילים בהם מותקנת הטכנולוגיה האיראנית הזו יכולים להתפוצץ באזור המטרה אליהם הם משוגרים בדיוק של בין חמישה לעשרה מטר ממרכז המטרה.
עוד מדווחים המקורות שלנו, כי המפעלים האלה הם למעשה שורה של בתי מלאכה קטנים, בדומה לבתי המלאכה לייצור טילים הנמצאים בידי החמאס והג'יהאד האיסלמי ברצועת עזה. הקמת בתי המלאכה האלה מאפשרת לפזרם באזורים נרחבים של לבנון, דבר המקשה על פגיעה בהם מהאוויר, או באמצעות טילים.
מקורות אירופאיים מסרו, כי זו לא הייתה האזהרה הראשונה של ישראל, וכי קודם לכן הועברו אזהרות דומות ללבנון על ידי ארצות הברית וצרפת-אולם ישראל לא ממשה אזהרות אלה ולא פעלה.
אולם לפי המקורות האלה מדובר באזהרה אחרונה ישראלית לפני שהיא פועלת.
את האזהרה הישראלית הזו העביר יועצו של נשיא צרפת אורליין להשאבאלייה Aurelien Lechevallier שביקר ביום שני השבוע 5.11, בישראל. באותו יום שהה בישראל גם השליח המיוחד של הנשיא דונלד טראמפ לנושאי סוריה השגריר ג'יימס ג'פרי.
לפי המקורות האלה להשאבאלייה קיבל מהגורמים אתם נפגש בישראל, אזהרה שאמרה כי אם המפעלים האלה לא ייסגרו מיד ישראל תתקוף אותם צבאית.
להשאבאלייה ייצא עוד ביום שני לביירות, וביום שני נפגש עם שר החוץ הלבנוני ג'יבראן באסיל Gibran Bassil  שהעביר את המסר מיד לנשיא לבנון מישאל עוואן.
בנאום שנשא בשבת 10.11, ואשר רובו הוקדש לנושא של הרכבת ממשלה חדשה בלבנון, הגיב מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה על האיומים הישראלים לתקוף את בתי המלאכה לטילים מדויקים, מבלי להזכיר אותם.
נסראללה אמר: הדרך בה 'התנגדות הולכת' היא מוחלטת, חזקה, מנצחת, ומשיגה נצחונות היסטוריים. ללא כל ספק/פקפוק חיזבאללה יגיב במכת נגד מול כל תוקפנות ישראלית נגד לבנון'. 'אנחנו איננו מפחדים מסנקציות כלשהן', אמר נסראללה, 'אנחנו נמשיך להחזיק בנשק ובטילים שלנו', אמר נסראללה בהתרסה כלפי המסר הישראלי.
On Hizbullah’s Resistance, he said: “The path of the Resistance was decisive, strong and triumphant achieving historic victories. Hizbullah will unquestionably retaliate against any Israeli aggression against Lebanon. We are not afraid of any sanctions and we will continue to hold on to our weapons and missiles".

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות