ישראל למ"מ ראש המודיעין המצרי שערך ביקור פתע בישראל: רסנו את החמאס ואת מנהיגו יחיא אל סינואר

השבוע הגיע ממלא מקום ראש המודיעין הכללי המצרי גנרל עבאס קמאל Major-General Abbas Kamel as acting director of General Intelligence Service-GIS לביקור קצר בישראל. הגנרל קמאל, המקורב אישית לנשיא מצרים פאתח אל-סיסי ונחשב כאחד מאנשי הפמליה הצבאית המצרית המקיפה אותו, הגיע לאחר  שישראל ביקשה מנשיא ממצרים לשלוח לישראל אישיות מצרית שתדון עם הדרגים המבצעיים בישראל במתרחש ברצועת עזה ערב הגל השני של המהומות שמארגן החמאס ביום שישי 6.4.
ישראל הגבילה בכוונה את דרג האישים אתם נפגש הגנרל המצרי לדרג מבצעי, מאחר ולא רצתה ליצור את הרושם אצל המצרים, כי המשבר סביב הרצועה נמצא כבר בשלבים מתקדמים הדורשים התערבותם של הדרגים המדיניים הגבוהים ביותר.  המקורות שלנו מוסרים, כי גנרל עבאס קמאל, נפגש עם ראש אמ"ן החדש שזה עתה נכנס לתפקידו האלוף תמיר היימן, ועם ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר שבת, הנחשב בישראל כאיש הביטחון והמודיעין הבקי ביותר במתרחש אצל החמאס.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי המסר הישראלי למ"מ ראש המודיעין הכללי המצרי, היה קצר מאוד: מצרים איננה יכולה להרשות לעצמה לעמוד מהצד ולראות את הפעולות שהחמאס מארגן ברצועת עזה ולהעמיד פנים כאילו אין לה קשר אליהם. ישראל וצה"ל מגישים למצרים עזרה צבאית בתחומים רגישים מאוד, וישראל מצפה כי בתמורה תעזור מצרים תעזור לישראל בריסון החמאס ברצועת עזה.  המסר הישראלי הדגיש כי במיוחד מצרים יכולה לפעול בריסון מנהיג החמאס יחייא אל סינואר Yahya Al-Sinwar, אשר לאחר תקופה ארוכה של שתיקה, הופיע מחדש בשטח כמנהיג החמאס הפועל לפיו הוראות של איראן.
הגנרל עבאס אמר למארחיו כי הוא יעביר את המסרים שקיבל מהם האלה.
ביום חמישי 5.4 קיימו שר הביטחון אביגדור ליברמן והרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט, הערכת מצב לקראת הסיבוב השני של המהומות מסביב לגדר המערכת ברצועת עזה, כאשר צה"ל חוזר ומזהיר את המפגינים הפלסטינים כי מי שיתקרב לגדר  ייתקל באמצעים לפיזור הפגנות, כולל באש חיה.
צה"ל לא יאפשר למפגינים להתקרב עד לגדר כפי שהתיר ביום שישי שעבר 30.3. לפי ההנחיות החדשות שכוחות צה"ל לאורך גדר המערכת קיבלו המשימה עתה היא לעצור את המפגינים בקו מרוחק יותר מגדר המערכת.
בעוד שהפלסטינים מפרסמים פרטי תעמולה רבים על ההכנות המקיפות שהם עורכים להפגנות של יום שישי, הם אינם מוסרים פרטים ממשיים כמו למשל, כי ביום ד' 4.4 הם החלו לשלם כספים לכל אחד מאנשי הרצועה אשר ישתתף באיסוף ובהדלקת כ-10,000 צמיגים שאספו ופיזרו לאורך גדר המערכת בכוונה ליצור מסך עשן כבד שיקשה על צה"ל לפגוע במפגינים. נקבע תעריף לכל מי שמביא צמיגים, ותעריף מיוחד למי שידליק אותם.
ביום ה' היו גם שתי תקריות לאורך גדר המערכת, כאשר לפנות בוקר נורה ונהרג פלסטיני שניסה להתקרב לגדר,  כנראה במטרה לבדוק את הוראות הפתיחה באש החדשות שצה"ל קיבל. הפלסטיני נורה על ידי כלי טייס ונהרג. לפנות ערב ניסו כמה עשרות מפגינים פלסטינים, שביניהם הייתה חוליית מחבלים להתקרב אל גדר המערכת ליד סג'עייה וליד חאן יונס, במטרה לזרוק אותו אל מעבר לגדר לעבר חיילי צה"ל. הפלסטינים נמלטו לאחר שצה"ל פתח באש.   

Print Friendly, PDF & Email

7 תגובות עבור “ישראל למ"מ ראש המודיעין המצרי שערך ביקור פתע בישראל: רסנו את החמאס ואת מנהיגו יחיא אל סינואר

 • אפר 5, 2018 @ 20:28 at 20:28
  Permalink

  זהירות!!!!
  1) בזמן הפגנות הם יכולים להיכנס לארץ דרך המנהרות ולתקוף את החיילים מאחור!!!!
  2) למה כל הזמן אנחנו בהגנה וחוששים ממה שיעשו לנו ערבים ולא להפך???
  קבלו פתגם טורקי!!!
  פחדן מת כל יום אלף פעמים והגיבורים מתים רק פעם אחד בחיים!!!!

 • אפר 5, 2018 @ 21:38 at 21:38
  Permalink

  א. השמאל אשם בהרג פלשתינאים
  למה?
  הי הם [למשל: גדון לוי, הס, קובי המתבייש, גפן האב והבן סובול ודומיהם] רק מדברים ו/או כותבים!
  וזה לא עוצר את ההרג בפלשתיאים!

  מה יעזור?
  אם האנשים האלו יעברו את הגדר ויפעלו עם הפלשתינאים וכך בשיח איתם הם יספרו להם מה מותר [להפגין 110 מטר מן הגדר] ומה אסור [לפרוץ את הגדר להכנס לאחד הקיבוצים או כמה ולאכול לחברים את הכבד (לא זה מארוחת הצהרים)]

  ככה הם ימנעו הרג של פלשתינאים שסה"כ רוצים שלום ולחזור לבתיהם מ: 48 וגם 47.
  אנחנו שוב ושוב רואים את הקשקשת שלהם ללא לקיחת אחריות וללא שהות בשטח כותבים – וזהו? בינתיים אנשים נהרגים – איך הם מסוגלים לכך? שמלאנים צאו לשטח ותתחילו להציל חיי אדם [לא של יוהדים חס ושלום – אלא פלשתינאים]

 • אפר 5, 2018 @ 22:18 at 22:18
  Permalink

  צריך לקבוע תעריף לכל מי שמביא צמיגים כדור בברך וכל מי שמדליק אותם כדור בראש.

 • אפר 5, 2018 @ 22:39 at 22:39
  Permalink

  אז מה זו התמונה עם הבלונים?

 • אפר 6, 2018 @ 1:16 at 1:16
  Permalink

  Take out the Hamas leadership from the air you wimps
  Israel should of conducted a surprise invasion into Gaza before all of this started as soon as we knew this was going to happen

  We have become a joke

  We used to always take the initiative & today we are hiding & running like scared little rabbits after we were promised that if we withdrew from Gaza we would be able to & allowed to fight the IslamoLeftist Hamas terrorists effectively

 • אפר 6, 2018 @ 12:07 at 12:07
  Permalink

  למצרים אין רצון או כוונה לרסן את החמאס. בסתר הם בונים צבא אדיר כדי לפגוע בנו. החמאס הוא כלי שימושי עבורם להציק לישראל ולרתק כוחות צבא וכסף להטרדה הזו. החמאס הוא גם השער שלהם להתקפה על ישראל בעתיד. לכן, הם לעולם לא יפגעו בחמאס. לגבי עזרת ישראל מול דעאש – הם יקחו כל מה שהם יכולים מאתנו ואח"כ ישכחו מאתנו. כרגיל. מה חדש? ישראל חייבת למוטט את משטר החמאס. ביבי הבטיח. ליברמן הבטיח. עד שלא ימוטטו אותו – הבעיה תישאר.

 • אפר 7, 2018 @ 23:14 at 23:14
  Permalink

  1) בזמן הפגנות הם יכולים להיכנס לארץ דרך המנהרות ולתקוף את החיילים מאחור!!!!
  זה מאוד מסוכן, יכולים לחפור מתחת לגדר מהאזור של האוהלים שלהם… חייבים להיזהר!!!!

Comments are closed.