ישראל מתכוננת ליום לאחר שלאיראן יהיה נשק גרעיני.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: כמה שעות לפני פרסום הדו"ח של ד"ר מוחמד אל ברדעיי, ראש הוועדה לאנרגיה גרעינית בווינה ה-IAEA, על התוכנית הגרעינית האיראנית, ביום ה' 15.11, דאגו פקידים בכירים המקורבים ללשכת ראש הממשלה בירושלים להדליף לסוכנות הידיעות 'רויטרס', כי אהוד אולמרט הורה להם ולמומחים צבאיים וגרעיניים ישראליים, להכין נייר עובדה כיצד ישראל תתמודד עם האפשרות, כי היא תתעורר יום אחד בבוקר ולאיראן תהייה כבר פצצה גרעינית. בכך מציינת 'רויטרס', ישראל תאבד את היתרון הצבאי והמונופול שיש לה במזרח התיכון, כמדינה היחידה המחזיקה בנשק גרעיני. סוכנות 'רויטרס', שראיינה שורה של אישים ישראליים בנושא איננה מוסרת פרטים, איזה הוראות נתן ראש הממשלה למכיני המסמך הזה, אולם שני פקידים בכירי המכירים את תוכן המסמך המוכן, אמרו, כי הוא מטפל בתוצאות של התפתחות כזו לטווח ארוך על ביטחונה של ישראל, וההשפעה שתהייה לכך על דעת הקהל הישראלית. בכך הודה למעשה אהוד אולמרט, כי מערכת הסנקציות, והמערכה הדיפלומטית הבינלאומית שוושינגטון מנהלת במטרה לעצור את התוכנית הגרעינית נכשלה, וכי למעשה אין לארצות הברית ולישראל אופציה צבאית לעצור את התוכנית הגרעינית האיראנית, ולמנוע מאיראן השגת נשק גרעיני.
כמה שעות לאחר פרסום הידיעה, הכחישה לשכת ראש הממשלה את הדיווח של פרסום 'רויטרס', ואמרה שאין בה אמת. אולם פרסום הידיעה שמותר להניח כי 'רויטרס' לא המציאה אותה, לא רק שכבר התפשט ברחבי העולם, אלא כבר פעל את פעולתו, והקפיץ את חוגי ממשל בוש בוושינגטון.
אולמרט נקט בטקטיקה דומה בדצמבר 2006, כאשר רמז בראיון בטלוויזיה הגרמנית, כי לישראל יש נשק גרעיני. גם פליטת פה זו לא הייתה מקרית.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי פרסום ידיעה כזו ערב וועידת אנאפוליס, רומזת על כך, כי לדעתו של ראש הממשלה, ארצות הברית, וממשל ג'ורג בוש, אינם יכולים לעמוד מאחורי הבטחתם למנוע את האיום המרכזי, האיראני, על בטחון ישראל.
אם כך, כיצד ראש הממשלה מתכונן לסמוך על שיקול דעתם של האמריקנים בנושא השלום עם הפלסטינים?
עוד מציינים המקורות שלנו, כי יהיו בוודאי גורמים רבים בישראל ומחוצה לה שיטענו, כי בכך מנסה אולמרט לטרפד את וועידת אנאפוליס, ולשרטט את הקו האדום הביטחוני הישראלי, שאותו הוא, וישראל, אינם יכולים לחצות.
המקורות שלנו מוסרים, כי בניגוד לאמצעי התקשרות הישראליים, נחרדו חוגים נרחבים בממסד הביטחוני והמודיעיני הישראלי מנאומה של שרת החוץ האמריקנית קונדוליסה רייס, אותו נשאה ביום ג' 13.11, בפני איחוד הקהילות היהודית בארצות הברית.
מי שקרא וניתח את הנאום, שהסטייט דפרטמנט דאג להפיץ את קלטת הווידיאו שלו, הגיע לשתי מסקנות עיקריות, קשות ביותר מבחינתה של ישראל.
1. רייס לא הזכירה אף פעם אחת את המילה 'שלום', בהקשר להקמתה של מדינה פלסטינית לצידה של ישראל. כלומר 'השלום' הוא לא המטרה העיקרית, ומכאן שהוא גם איננו מחייב את הפלסטינים.
2. רייס קבעה כי המטרה העיקרית של הקמת מדינה פלסטינית, היא לעצור את איראן ואת החמס, וכי גורל המזרח התיכון תלוי במהלך הזה.
המקורות של תיקדבקה מציינים כי כי השמת התפקיד לעצור את איראן ואת החמס, על אבו מאזן וסאלם פייאד, ולקבוע כי גורל המזרח התיכון תלוי בהם, התקבל בדרגים המדיניים והצבאיים בישראל בתדהמה מוחלטת ובזעזוע עמוק.
לכן ההודעה/הודאה של ראש הממשלה אהוד אולמרט, כי על ישראל להתכונן לאפשרות שלאיראן תהייה פצצה גרעינית, היא התשובה הישראלית לפצצה שקונדוליסה רייס הטילה כבר. במילים אחרות, ישראל איננה יכולה לסמוך על ממשל ג'ורג בוש בנושא, אלא רק על עצמה.

Print Friendly, PDF & Email