ישראל פנתה לארה"ב שתוציא את הטנקים המצריים מסיני. אילת הפכה לבת ערובה של אנשי הטרור הסלפיים

לפי החלטה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושר הביטחון אהוד ברק, פנתה  ירושלים באחרונה אל הבית הלבן, הפנטגון, והסטייט דפרטמנט, בדרישה לפעול להוצאת הטנקים המצריים מהדגם M60A3, מצפון סיני.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי המדובר בגדוד של טנקים מצריים המונה 19 טנקים, אשר המצרים הכניסו לסיני מיד לאחר הפיגוע המשולב בכוחות המצריים ליד רפיח, ובמעבר הגבול בכרם שלום ב-5.8.
מצרים אף פעם לא ביקשה ולא קיבלה את רשותה של ישראל להכניס את הטנקים, שהצבתם בצפון סיני אסורה לפי  הפרוטוקולים הצבאיים של חוזי השלום בין ישראל ומצרים.
רק כאשר נודע למצרים, כי ישראל פונה לארה''ב בנושא, התקשרו מספר קציני קישור מצריים עם קצינים בצה''ל, וניסו לגשש כמה זמן ישראל מוכנה לתת למצרים להחזיק את הטנקים האלה בסיני, כדי לאפשר לה להלחם בקבוצות הטרור המוסלמיות.
במילים אחרות, מצרים לא שאלה אם ישראל מסכימה, או לא מסכימה להימצאותם של הטנקים בסיני, אלא אם ישראל מסכימה כי המערכה של הצבא המצרי נגד הטרור תהייה יעילה באמצעות הפעלת טנקים. תשובה ישראלית כי הטנקים צריכים לעזוב את סיני, תעמיד  אותה בפני האשמה, כי היא העומדת בפני מכשול של פעולה מוצלחת של הצבא המצרי נגד הטרור.
במקביל, העלו נשיא מצרים מוחמד מורסי, ושר ההגנה המצרי החדש גנרל עבדל פתח אל-סיסי Gen.Abdel Fattah El-Sissi, טענה חדשה לפני האמריקנים, כי גם ישראל הפרה לא פעם את הפרוטוקולים הצבאיים של חוזה השלום.
הצמרת המצרית טוענת, כי כל פעם כאשר ישראל ניהלה פעולה צבאית רחבת היקף נגד מטרות ברצועת עזה, היא הכניסה טנקים לאזורי גבול ישראל מצרים ליד ציר פילדלפי, רפיח, מעבר ניצנה, מעבר כרם שלום, למרות שאזורים אלה מסומנים בהסכמי השלום כאזור D, בו אסור לישראל להחזיק טנקים וציוד צבאי כבד אחר, בדיוק כפי שלמצרים אסור להחזיק מערכות נשק כאלה באזור C, שהוא אזור צפון סיני.
בירושלים רואים את הפניות המצריות לצה''ל ולוושינגטון, כסימן מובהק לכך, כי המצרים מעוניינים למשוך זמן במטרה להפוך את הצבת הטנקים המצרים בצפון סיני כקבועה, ולא רק שלא להוציאם משם, אלא במשך הזמן אף להביא לאזור טנקים נוספים.
במלים אחרות, למצרים יש מדיניות של כרסום איטי של הפרוטוקולים הצבאיים בחוזה השלום עם מצרים, עד שהם יישארו ללא תוכן מעשי.
המקורות של תיקדבקה בוושינגטון מדווחים, כי בימים האחרונים הפך נושא הימצאותם של הטנקים המצריים בסיני, לנושא טעון, לא רק בין וושינגטון, ירושלים, וקהיר, אלא לנושא מרכזי הקשור בשלושה נושאים מרכזיים: המלחמה בטרור. מדיניותו של הנשיא באראק אובמה כלפי האחים המוסלמיים המצריים. והשאלה האם קהיר בשליטת האחים המוסלמיים, תתקרב לטהרן, כן, או לא!
1.
עד פרסומה של ידיעה זו, ולמרות שעברו כבר למעלה משבועיים מאז הירצחם של 16 חיילים מצריים בפיגוע ב-5.8,  לא ערך הצבא המצרי שום פעולה צבאית ממשית נגד גורמי הטרור הסלפיים בסיני. כל הפעולות שנערכו עד כה היו פשיטות משטרתיות על בתים של חשודים, מעצרים של בודדים, והחרמת מחשבים. לא הייתה אפילו פעולה צבאית אחת מצרית מול קבוצה אחת של חמושים, או מפקדה ומחנה אימונים שלהם.
הדברים הגיעו לידי כך, כך מדווחים בלעדית המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה, שאנשי הטרור הסלפיים שיגרו שני טילי 'גראד' לעבר אילת ביום ד' 13.8, רק כדי להזהיר את הצבא המצרי, כי  אם הם לא יפסיקו את החיפושים והמעצרים האלה,  יתקפו אנשי הטרור מטרות בישראל, ובכך יסבכו עוד יותר את יחסי ארצות הברית-ישראל-ומצרים.
זו הסיבה מדוע צה''ל הציב ביום א' 19.8 בלילה, סוללת 'כיפת ברזל' באילת. ההערכה המודיעינית היא שאנשי הטרור יממשו את האיום הזה.
2.
במגעים חשאיים המתנהלים כל הזמן בין וושינגטון וקהיר, בהם אנשי ממשל אובמה לוחצים על נשיא מצרים מורסי לפתוח במתקפה על אנשי הטרור, המצרים אינם אומרים זאת בגלוי, אולם הם רומזים לאמריקנים, כי כל זמן שהנשיא אובמה לא ייתן הוראה אישית להעניק למצרים מענק כלכלי נדיב, לא תהייה התקפה מצרית כזו, והטנקים המצריים לא יוצאו מסיני.
המצרים ברורים מאוד לגבי סכומי הכסף שהם מצפים מהנשיא אובמה. מענק אמריקני בסך חצי מיליארד דולר. והתערבות אמריקנית בקרן המטבע הבינלאומית, כדי שזו תאשר למצרים הלוואה לטווח ארוך בתנאים נוחים של 4.6 מיליארד דולר.
המקורות המזרח תיכוניים של תיקדבקה מציינים, כי בלי כספים אלה, אין לנשיא מוחמד מורסי, ולממשלת מצרים, כספים לשלם ב-1 בספטמבר משכורות.
3.
עד עתה נשיא מצרים מוחמד מורסי, לא ענה להזמנה רשמית שקיבל מאיראן, לבוא ולהשתתף בוועידה הפסגה של המדינות המוסלמיות הבלתי מזדהות, שתתכנס ב-30 באוגוסט בטהרן.
שוב המצרים אינם אומרים זאת בבירור בצורה גלויה אולם הם מאותתים, כי במידה והם יקבלו את המענקים האמריקנים, ותבוא התערבות אמריקנית בקרן המטבע העולמית, מורסי לא ייסע לטהרן. אם הם לא יקבלו את הכספים, מורסי יסע, ויתחיל תהליך של התקרבות בין טהרן וקהיר.     

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות