כאשר ארדואן מאיים במלחמה נגד הכורדים באפרין ובמאנביג', מציידת ארה"ב את הכורדים בטילי כתף נגד מטוסים

המתיחות הצבאית בצפון סוריה טיפסה, ביום ג'  16.1, מדרגה נוספת, כאשר נשיא טורקיה ראסיפ טאייפ ארדואן איים במילים חריפות כי צבא טורקיה יפלוש למובלעת הכורדית אפרין Afrin, ולאזור מאנביג'  Manbij, שניהם גובלים בדרום טורקיה, וכי לא ישאיר בהם בחיים אפילו טרוריסט אחד.
ארדואן הגדיר את הפעולה הצבאית הטורקית נגד הכורדים 'כבלתי נמנעת' an imminent operation.
כאשר ארדואן מדבר על טרוריסטים באפרין ובמאנביג', הוא מתכוון ללוחמי המיליציה הכורדית ה-YPG, בעלי בריתה העיקריים של ארצות הברית בצפון סוריה, והכוח ממנו וושינגטון שואבת את רוב הלוחמים שהיא לוקחת כדי להקים את הצבא החדש שיגן על האזורים בהם ישנם בסיסים צבאיים אמריקנים. מדובר בכוח שייקרא 'משמר הגבול הסורי', והוא ימנה 30,000 חיילים.
ארדואן לא תקף ישירות את ארצות הברית ואת ממשל הנשיא טראמפ, אולם הוא עשה זאת בעקיפין כאשר תקף בפרלמנט באנקרה את ארגון נאט"ו, כאשר אמר, 'יש לכם חובה לתקוף כל אחד שמאיים על חברכם.' You are duty-bound to strike a certain poise against anyone that harasses one of your partners.  ארדואן הודיע, כי הוא שלח  את הרמטכ"ל הטורקי גנרל הוסלי אקאר General Hulusi Akar למטה נאט"ו בבריסל, שם הוא גם ייפגש עם ראש המטות המזוינים האמריקנים הגנרל גוזף דאנפורד General Joseph Dunford, כשהוא מציג פגישות אלה כאזהרה אחרונה טורקית לאמריקנים לפני שהמלחמה הטורקית-כורדית מתחילה בצפון סוריה.
טורקיה היא לא היחידה המתנגדת בתוקף לצעדים האמריקנים בצפון סוריה. גם מוסקבה ודמשק רואות בצעדים הצבאיים האמריקנים בצפון סוריה, לא פחות מהשתלטות צבאית אמריקנית על אזורי צפון סוריה המשתרעים בין טורקיה לעיראק, (מדובר בשטח של 28,000 קמ"ר-יותר מאשר שטחה של מדינת ישראל.) וחלוקתה של סוריה.
כדי למנוע פעולה צבאית טורקית או סורית, נגד הכורדים והצבא החדש שוושינגטון מקימה באזור, החל הפנטגון, המעריך כי כל אחד משלושה גורמים יכול לנסות לפעול נגדם אווירית, לספק לכורדים טילי כתף נ"מ מדגם man-portable air defense systems-MANPADS. טילי נ"מ אלה יעילים במיוחד מול מטוסים ממניכי טוס ומסוקים.
זו הפעם הראשונה בשמונה השנים האחרונות בסוריה מאז תחילת המלחמה שארצות הברית מספקת טילי נ"מ לכוחות המתנגדים לנשיא סוריה בשאר אסד.

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות עבור “כאשר ארדואן מאיים במלחמה נגד הכורדים באפרין ובמאנביג', מציידת ארה"ב את הכורדים בטילי כתף נגד מטוסים

 • ינו 16, 2018 @ 19:06 at 19:06
  Permalink

  הכורדים נלחמים בטורקים במקום ישראל, מלחמת קודש!!!!!!
  מי שברך את אברהם – יצחק ויעקב יברך אותם ויעלו ויצליחו נגד כל שונאי ישראל ונאמר אמן!!!!!!!!

 • ינו 16, 2018 @ 22:08 at 22:08
  Permalink

  מעל ל10 מיליון פליטים ומעל לחצי מיליון הרוגים, אין כבר עם סורי. הניסיון לצייר את אסד כריבון על מדינה הוא אבסורדי.
  מה שנשאר זה פלנגות מכל העולם. סין, אפגניסטן, עירק, איראן, תימן… הכורדים רוסיה וארה"ב כמובן
  כרגע מה שבשטח קובע ולאסד אין ששום לגיטימציה לקבוע בעלות. לא על עם ולא על מדינה

 • ינו 17, 2018 @ 1:41 at 1:41
  Permalink

  They need to provide them with much more powerful weapons than that but it is a good start for sure
  By the way Mr. Debka manpads is not the name of the anti aircraft missile it is short for man portable platform and it's most likely a stinger missile

 • ינו 17, 2018 @ 2:44 at 2:44
  Permalink

  Let the party begin

 • ינו 17, 2018 @ 9:46 at 9:46
  Permalink

  ממש מהלך חכם של ארהב ושל טראמפ !!! קודם כל שהאירנים והרוסים לא יהיו בעלי בית מוחלטים (עד כמה שאפשר) וזה בכלל החלום הרטוב של ישראל …שהכורדים ישלטו בגבולות המשותפים לנו !!!!! ואנחנו צריכים לעזור לכורדים גם

 • ינו 17, 2018 @ 21:44 at 21:44
  Permalink

  תמיכה בכורדים מנתקת סופית את יחסי המערב עם טורקיה ומחברת את טורקיה אל רוסיה. בכך יובטח מעבר חופש' של צי הים השחור הרוסי – חלומם של ברוסים זה דורות.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות