ארה"ב מציבה לראשונה את ה-F-35 מול זירות המפרץ והים האדום. כוחות מרינס מתרגלים פריצת מצרי הורמוז ובאב אל מאנדב

כוחות צי, אוויר, ים ומרינס אמריקנים פתחו השבוע בתמרון באזור ג'יבוטי בקרן אפריקה מול מפרץ עדן והים האדום, בו מתורגלים פעולת הכוחות בעת פריצת מלחמה או התנגשות צבאית מוגבלת באזור. זו פעם  ראשונה שכוחות צבאיים אמריקניים עורכים תרגיל קרבי מעין זה באזורים אלה הנחשבים אזורי עימות עם איראן.
בתרגיל משתתפים  כ-4,500 חיילי מרינס אמריקנים, השייכים ליחידת המשלוח הימית מס' 13, 13th Marine Expeditionary Unit, הנמצאים על סיפוני אניות המלחמה של כוח הכוננות האמפיבי  'אסקס' Essex Amphibious Ready Group.
הכוח הימי האמריקני המשתתף בתרגיל מורכב מאניית התקיפה האמפיבית 'אסקס'   amphibious assault ship Essex, אניית התובלה האמפיבית 'אנקוראג' amphibious transport dock Anchorage, ואניית הנחיתה 'ראשמור'  dock landing ship Rushmore.
התרגיל, המרמז בתוכנו כתרגיל נגד כוחות הצי והאוויר האיראניים באזורי המפרץ והים האדום, כולל בדיקת התגובה המהירה של הכוח במקרי חירום, יכולות הנחתה של כוחות מרינס על החוף, חילוץ מהיר של טייסים קרביים אמריקנים ממטוסיהם נפגעו או הופלו ויכולתם של הכוחות לפעול באזורים בהם פוזרו מוקשים ימיים.
בתרגיל משתתפת גם טייסת מס'  Marine Fighter Attack Squadron 211's, של כוחות התקיפה של המרינס, המורכבת כולה ממטוסי F-35B, שהיא הגרסה הימית של מטוס החמקן האמריקני המתקדם המסוגל להמריא ולנחות אנכית  Vertical Takeoff, על סיפון נושאות המטוסים האמריקניות ואניות הנחיתה הגדולות של המרינס.
זו פעם ראשונה שארצות הברית מכניסה לפעילות מבצעית את מטוס ה-F-35 באזורים אלה.
במילים אחרות, במרכז התמרון תרגול פריצת מצרי הורמוז ובאב אל מאנדב בהתרחשות בה האיראנים ינסו לחסום אותם.  
ביחד עם מטוסי ה-F-35 של חיל האוויר הישראלי, כל המרחבים האוויריים בשטח הענקי המשתרע מהמפרץ, מצרי הורמוז, מפרץ עדן מצרי באב אל-מאנדב, הים האדום, ים סוף ועד לסוריה, נמצאים בתחום פעילותם המבצעית של מטוסי ה-F-35.
      

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות