כאשר וושינגטון רוצה בסנקציות אישיות נגד החשודים הסוריים, אסד מאיים.

מיוחד ובלעדי למקורות המודיעיניים של תיקדבקה. ביום ראשון 11.12 הגיש טדלב מליס את טיוטת דוח החקירה השני שלו בנושא רצח ראפיק חארירי למזכירות האו"ם.
המקורות שלנו מוסרים כי וושינגטון וצרפת המתאמות ביניהן את המהלכים בלבנון ונגד משטרו של בשאר אסד בדמשק מאז רצח חארירי בפברואר, נקטו בצעדים הבאים:
1. צרפת הכינה כבר טיוטה להצעת החלטה המונה שבעה סעיפים שתוגש למועצת הביטחון. הטיוטה מביעה דאגה עמוקה מכך שסוריה לא הושיטה סיוע ושיתוף פעולה מלא לוועדת החקירה, בניגוד להחלטת מועצת הביטחון 1636. הטיוטה גם מגדירה בפעם הראשונה את רצח חארירי כפעולת טרור. מכאן ועד להאשמתה של סוריה בביצוע פעולת טרור, הדרך קצרה.
2.ארצות הברית מבקשת כי הצעת ההחלטה של המועצה תכלול סעיף המציין שזו הפעם השנייה שסוריה מפרה החלטות של מועצת הביטחון. כמו כן רוצים האמריקנים כי ההחלטה תכלול סעיף המטיל סנקציות אישיות על הקצינים הסוריים אשר נחשדים על ידי וועדת החקירה בהשתתפות בתכנון רצח חארירי. הסנקציות האישיות יכללו איסור נסיעות ומעבר מארץ לארץ, והקפאת חשבונות הבנקים שלהם הנמצאים מחוץ לסוריה.
המקורות של תיקדבקה מציינים כי במשך השבוע צפויים עוד שלושה צעדים נוספים נגד דמשק.
א. הוצאת צווי המעצר הבינלאומיים נגד קצינים סוריים חשודים, ( קראו קטע נפרד על כך.)
ב.הזמנה לחקירה של קצינים סוריים נוספים בווינה.
ג. דטלב מליס עומד לדרוש מהסורים, לשלוח בימים הקרובים לביירות לחקירה, עוד לפני שהוא פורש, את הוסאם טהאר הוסאם, הלבנוני-סורי שברח לסוריה וטען כי חוקרי האו"ם הציעו לו שוחד כדי שיפליל קצינים סורים. בידי מליס יש עכשיו עדות של ארוסתו שנשארה בלבנון המספרת כיצד ביום הרצח היא שהתה עם הוסאם באזור ההתנקשות בביירות כאשר הגיע אליו טלפון מהקולונל ג`מעה ג`מעה, יד ימינו של הגנרל רוסטום ראזללה ששאל היכן הוא נמצא? הוסאם ענה שהוא באזור המלונות של ביירות. `הסתלק משם מיד,` אמר לו ג`מעה, `אחרת חייך בסכנה.`
לכן לא צריך להתפלא על כך כי ביום ראשון יצא נשיא סוריה בשאר אסד באזהרה חמורה, כי אם יוטלו על סוריה סנקציות כלכליות, `יציבות המזרח התיכון והעולם עומדים בסכנה.`
כן נודע למקורות המודיעיניים שלנו כי בימים האחרונים איתרו חוקרי הוועדה נורווגי המתגורר בביירות, שהוא האיש אשר מכר לסוכני המודיעין הסוריים את הציוד האלקטרוני לשיבוש מערכות ההגנה האלקטרוניות שהיו מותקנות בשיירה של ראפיק חארירי. הנורווגי סיפר בחקירה כי האיש שתיווך בינו ובין הסורים בעסקה היה הגנרל הלבנוני מוסטפה חמאדן, מפקד המשמר הנשיאותי של נשיא לבנון אמיל לאחוד. מליס הבהיר למזכיר האו"ם קופי אנאן כי עם סיום חקירתם של הקצינים הסוריים צריך לחקור את נשיא לבנון עצמו.

Print Friendly, PDF & Email