כאשר מספר הנדבקים בקורונה חצה את קו ה-6,000 חובה על היוצאים מבתיהם לחבוש מסכות. מענקים בסך 500 ₪ לילדים וקשישים

כאשר מספר הנבדקים במחלת הקורונה עבר את קו 6,000 איש, וממספר המתים עלה ל-26, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו, ביום רביעי בלילה 1.4, על שורה חדשה של הגבלות  על האוכלוסייה האזרחית.
לפי ההוראות החדשות על כל האזרחים היוצאים למרחב הציבורי לחבוש מסכות שיכסו את אזורי הפה והאף. יוגבלו הכניסה והיציאה מהעיר בני ברק. כל ישראלי שיחזור לישראל ייכנס לבידוד במלונית. צעד רביעי שהממשלה תנקוט הוא תשלום מענק בסך 500 לכל ילד, עד הילד הרביעי. גם הקשישים בישראל יקבלו מענק דומה.
נתניהו הוסיף ואמר, כי הוא מקשיב וער למצוקת בעלי העסקים העצמאיים וכי מתקיימים דיוניים על צעדים שינקטו בקרוב במטרה לעזור להם.
לגבי המתרחש בבני ברק אמר ראש הממשלה, כי נתן  הנחיה לכל המשרדים להגיש סיוע מיוחד לבני ברק.  'אנחנו מגבילים את התנועה אל ומבני ברק כדי למנוע הדבקות. אני יודע שזה קשה אבל זה לטובת התושבים, לא רק בריאותם, לטובת חייהם של כל אזרחי ישראל'.
בסוף דבר קרא נתניהו לאזרחים וביקש מהם לחגוג את ליל הסדר בביתם ולא לנסוע למקומות אחרים. 'אתם נדרשים לקיים את ליל הסדר וחג הפסח רק עם המשפחה הגרעינית שנמצאת אתכם עכשיו. כלומר, רק עם אלה שכבר נמצאים אתכם בבית, כי סדר קטן הוא סדר בטוח. השנה, יותר מתמיד, נאמץ את חגיגת הפסח של אבותינו הקדומים במצרים – פסח בבית', אמר נתניהו.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות