כאשר נשיא רוסיה פוטין משווה את עצמו לצאר פיטר הגדול הוא צופה עוד 21 שנות מלחמה באירופה

כאשר נשיא רוסיה ולדימיר פוטין משווה את הפלישה הרוסית לאוקראינה ואותו עצמו לכיבושיו של המלך הרוסי פיטר הגדול מלפני 320 שנה ( בשנים 1725-1682 ) במאה ה-18, ואומר כי המלחמות שניהל, בעיקר נגד השבדים, החזירו לרוסיה את האדמות עליהם ישבו רוסיים, והפכו את רוסיה למעצמה אירופאית, לא קשה להבין כי לפנינו  עוד שנים רבות של מלחמה באירופה.
נשיא רוסיה פוטין בביקורו  ביום חמישי 9.6, בתערוכה לזכר הצאר פיטר הגדול אמר, כי 'פיטר הגדול פתח במלחמת הצפון הגדולה שנמשכה 21 שנים, זה נראה כאילו מדובר במלחמה נגד שבדיה. הוא לא לקח שום דבר מהם. הוא החזיר מה שהיה קודם רוסיה', ציין פוטין. Peter the Great waged the great northern war for 21 years. It would seem that he was at war with Sweden, he took something from them. He did not take anything from them, he returned what was Russia’s  
פוטין המשיך ואמר: 'כפי שהתברר היה מה הרבה להחזיר את מה שהיה שייך לרוסיה'. 'ואם אנחנו נמשיך בכך כי ערכים בסיסים אלה הם הבסיס לקיומנו אנחנו בוודאי שנצליח במשימות העומדות לפנינו,' Apparently, it is also our lot to return what is Russia’s and strengthen the country. And if we proceed from the fact that these basic values form the basis of our existence, we will certainly succeed in solving the tasks that we face.
במילים אחרות, המלחמה באוקראינה יכולה להימשך עוד 21 שנה והיא תחרוג הרבה מעבר לגבולות אוקראינה.
קרל בילדט Carl Bildt ראש ממשלת שבדיה לשעבר הגדיר את דבריו של פוטין 'מתכון לעוד שנים רבות של מלחמה' recipe for years of wars.
עד עכשיו סירב פוטין להגדיר את הפלישה הרוסית לאוקראינה כמלחמה, והכחיש כי מטרת הצבא הרוסי היא להשתלט על שטחים קרקעיים. עכשיו פוטין מדבר על מלחמה ארוכה, ועל החזרתם לרוסיה של אוכלוסיות דוברות רוסית ושטחים שהיו פעם בשליטתה.
אוכלוסיות דוברות רוסית ישנן כיום בבלורוסיה, אזור הקווקז, אסיה המרכזית, כמה חלקים מהמדינות הבלטיות כמו לטביה, אסטוניה, ליטואניה  ומולדובה.
מקורות המזרח אירופה טוענים, כי בסתיו השנה מתכונן ולדימיר פוטין לאחד את החלקים שצבא רוסיה כבש באוקראינה ולהכריז עליהם כגוש אחד שיסופח רשמית לרוסיה.  עד היום הקרמלין אמר, כי חלקים אלה באוקראינה יכולים להחליט בעצמם על השתייכותם הלאומית.
נשיא רוסיה פוטין מרבה להשתמש בנאומיו באישים ואירועים היסטוריים רוסיים  כדי להצדיק את פעולותיו. פוטין מרבה להאשים את אבי המהפכה הרוסית ולדימיר לנין  שהוא זה שלקח את האוכלוסייה דוברת הרוסית  המתגוררת באוקראינה, והוא זה שיצר את המדינה האוקראינית.
מבקריו של פוטין ברוסיה אומרים כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שוב טועה בפירוש ההיסטורי שהוא נותן לאירועים.
הצאר פיטר הגדול פתח חלונות רבים לאירופה. פוטין סוגר אותם!  

Print Friendly, PDF & Email