כאשר תיק הצוללות צולל למעמקים, גם 'כחול לבן' ממשיכה לרדת בסקרים. עד המדינה מיקי גנור נעצר

אין אנו יודעים מדוע החליט מיקי גנור מי שהיה נציגה של יצרנית הצוללות הגרמנית טיסנקרופ בישראל  ואשר על עדותו נבנה תיק 3000-תיק הצוללות, להגיע דווקא ביום שלישי 19.3 אל משרדי יחידת לה"ב 403 של המשטרה ולהודיע כי הוא רוצה לשנות את עדותו.
עצם העובדה שבתום חקירתו של גנור החליטה המשטרה לעצרו, מצביעה על כך כי הוא חזר בו מהנושאים העיקריים שעליהם תיק הצוללות התבסס.
אין פלא שבסיום חקירתו  גנור חש ברע ופונה לבית חולים.
בכך מוטט גנור לא רק את התביעה בתיק הצוללות, אלא פגע אנושות בסדרת הראיונות והאשמות שראש מפלגת 'כחול לבן'  בני גנץ נתן לאמצעי התקשרות הישראליים.

ההודעה ש'כחול לבן' פרסמה ביום ג בלילה ואשר אמרה, כי 'יש לתת חסינות מלאה לעד המדינה גנור כדי שיספר את כל הידוע לו על מסלול העברת הכסף לראש הממשלה, לבן דודו שימרון ולמקורביו', מעידה על פאניקה במפלגה אשר ניסתה לנסות ולחזור למקום בכורה בסקרים באמצעות פרסומים שאין להם שום הוכחות, וכאלה שסותרים את ממצאי המשטרה, הפרקליטות והיועץ המשפטי.

ארבע הנחות יסודיות של בני גנץ התנפצו תוך כמה דקות בזו אחר זו.
1. גנץ טען בראיונות שנתן, כי מפלגתו תנצח בבחירות כאשר תקבל 40 מושבים בכנסת, וכי הוא ירכיב את הממשלה הבאה, בדיוק כאשר כל המשאלים הראו כי מפלגתו מאבדת את מקומה הראשון עד כה בסקרים וכי היא נמצאת בירידה, כשהיא מאבדת לפחות 7 מושבים תוך עשרה ימים.  
ברור, כי גנץ רוצה שמפלגתו תנצח, אבל מה לעשות וכל הסקרים מצביעים עכשיו, כי המפלגה המנצחת בבחירות תהייה 'הליכוד'.

2. מה שמיקי גנור יגיד או לא יגיד עכשיו זה כבר לא משנה. אם עד מדינה רוצה לשנות את עדותו, ברור שהתיק שהמשטרה, הפרקליטות והיועץ המשפטי הכינו התמוטט.  השאלה היא כמובן אם יש לכל הגורמים האלה יכולת לבנות תיק חדש, ושאלה חשובה יותר נגד מי?
אפילו אם נצא מהנחה לפיה אפשר לבנות  תיק חדש הדבר ייקח לפחות שנה עד שנתיים אם לא יותר.
במילים אחרות כל ההתרכזות של בני גנץ, משה (בוגי) יעלון, יאיר לפיד, וגבי אשכנזי בתיק הצוללות ובקשריו כביכול של ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו לפרשה זו הייתה מוטעית. פרשת הצוללות חזרה אליהם כמו בומרנג.

3. אותם הדברים אמורים לגבי משפט המפתח המפוצץ בראיונות שגנץ נתן: 'השימוע קרוב, נתניהו יואשם, והסיפור גמור'.  כלומר גנץ לא רק שכבר החליט עבור היועץ המשפטי של הממשלה, אלא רואה בקביעתו את סוף דרכו הפוליטית של נתניהו.  אלה הם כמובן דברים שאין להם יסוד, וגם מציגים את גנץ כפוליטיקאי מתחיל.

4. התעקשותו של גנץ לחזור ולומר, כי בידי הגורמים שפרצו לטלפון הסלולארי שלו, אין שום חומר ביטחוני, או חומר אחר שיכול להפריע לו למלא תפקיד ציבורי, הם הימור מסוכן.
לגנץ אין מושג איך ומתי הגורמים שפרצו לטלפון שלו, מבלי להיכנס לשאלה באם אלה היו גורמים איראניים או לא, יעשו שימוש בחומר הנמצא בידיהם. דבריו בנושא נשמעים מאולצים.
בשורה תחתונה, שורת הראיונות שהיו צריכים לחדש את התנופה הפוליטית של 'כחול לבן' לא רק החטיאו את מטרתם, אלא הרעו את מצבה של המפלגה.   

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות