כאשר 6 מזל"טים ישראליים משמידים מאות מזל"טים איראניים יש לזה רק משמעות אחת: המלחמה בין ישראל ואיראן טיפסה עוד מדרגה. מעתה משמרות המהפכה יגיבו ישירות על כל תקיפה ישראלית

כאשר חיל אוויר של מדינה אחת משמיד במכה אחת את צי המזל"טים של חיל האוויר של מדינה אחרת, פירוש הדבר הכרזת מלחמה מלאה של צד אחד על הצד השני.
זה בדיוק מה שקרה באמצע חודש פברואר, כאשר 6 מזל"טים של חיל האוויר הישראלי תקפו את הבסיס האווירי העיקרי של משמרות המהפכה האיראניים בקרמנשה  Kermanshah במערב איראן ( בתמונה). מקורות באיראן ובלבנון מוסרים השבוע, כי בהתקפה נהרסו מאות מזל"טים של משמרות המהפכה האיראניים.
במילים אחרות, כוח המזל"טים של משמרות המהפכה הוצא מכלל פעולה.  
כדי להגיע למטרה היו המזל"טים הישראלים צריכים לטוס אל המטרה 1,700 ק"מ  ולאחר שסיימו את התקפתם  היו צריכים לטוס מרחק דומה כדי לחזור לבסיסם, אלא הם התפוצצו על המטרות שנקבעו להם.
זה המספר הגדול ביותר של מזל"טים שהושמד בפעולה צבאית אי פעם בהיסטוריה הצבאית של מזל"טים של מדינה אחרת.
לקח לאיראנים כמעט חודש ימים והם הגיבו  על התקיפה הישראלית, ביום א' 13.3 לפנות בוקר, כאשר שיגרו  מאיראן 12 טילים מדגם פתח Fatah-110 SRBMs, לעבר אירביל בירת כורדיסטין. הטילים שוגרו מבסיס איראני הנמצא באזור טבריז Tabriz, הנמצא בצפון-מערב איראן במרחק של 332 ק"מ מאירביל לעבר אירביל בירת חבל כורדיסטן.
מקורות איראניים שונים מסרו, כי הטילים נורו לעבר בסיסים ישראליים סודיים. בישראל מיהרו לטעון כי אין בסיסים ישראליים סודיים באירביל  וכי נפגעו מטרות כורדיות אזרחיות ובנין קרוב לקונסוליה האמריקנית.
אולם בדרך לא שגרתית מיהרו מקורות מודיעין אמריקנים, שדיברו עם 'הניו יורק טיימס' להכחיש את הגרסה הישראלית  ולתמוך בגרסה האיראנית, כי אכן הותקפו בסיסים ישראליים.
לא ברור מדוע וושינגטון מיהרה לאשר כי ישנם באירביל בסיסים סודיים של המוסד הישראלי כפי  שהאיראנים טענו.  האם הם רוצים להרחיק את עצמם מלפתוח חזית שנייה בעיראק מול איראן, בשעה שהם עסוקים במלחמה באוקראינה?
הצעד האמריקני הזה מאלץ את ישראל, במוקדם או מאוחר, להגיב  על תקיפת מתקני המוסד באירביל.
התקפת הטילים האיראניים על אירביל משמשת בבירור נקודת מפנה במדיניות התקיפות האיראניות.
עד עתה הטילה טהרן את התפקיד להגיב על תקיפות אמריקניות וישראליות על מליציות שיעיות עיראקיות או על חיזבאללה, הפועלות מעיראק, סוריה ולבנון. התקיפה הישירה של טילים ששוגרו מאיראן על מטרות ישראליות בכורדיסטן מבציעה על כך כי מעתה התגובה האיראנית תבוא ישירות מאיראן ותבוצע על ידי משמרות המהפכה האיראניים.Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות