כוחות ה-PMU העיראקים השתלטו על אזורי הגבול בין עיראק, צפון סעודיה וירדן. איום איראני על ריאד מצפון, ועל ישראל ממזרח

בעוד ארצות הברית מודיעה, כי היא תשלח כמה מאות חיילים עם מערכות נ"מ לעזור לסעודיה ולאיחוד הנסיכויות הערביות ה-UAE, מפני התקפות הטילים ומל"טי הנפץ האיראניים, ומציבה בצפון הים האדום מול חופי סעודיה את המשחתת 'נימיץ' USS Nitze המצוידת במערכות 'אגיס' Aegis combat systems המסוגלות לעקוב וליירט טילי שיוט, השתלטו כוחות של המיליציה השיעית העיראקית הפרו-איראנית 'כוחות הגיוס העממי' The Popular Mobilization Forces-PMU, על אזורי הגבול העיראקים עם צפון סעודיה ועם ירדן. כך מדווחים בלעדית המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה. 

במילים אחרות, מול התנועות הצבאיות האמריקניות המוגבלות והזהירות, לא רק שאיראן ממשיכה את תנופת המתקפה שלה על ערב הסעודית, אלא היא אף הרחיבה אותה לגבולות עיראק-ירדן.
בצעד צבאי זה איראן מעמידה איום ישיר על ריאד בירת סעודיה מצפון, ועל ישראל ממזרח.
מליציית ה-PMU, שהיא הרבה יותר חזקה וגדולה מהצבא העיראקי, מצוידת בטנקים חדישים, במערך של טילי קרקע-קרקע ובמערך של מל"טי נפץ.

זוהי גם התגובה האיראנית הישירה למתקפה האווירית הסעודית-ישראלית על מערך 'גדודי אל קודס' של משמרות המהפכה האיראניים והמליציות השיעיות העיראקיות באזורי הגבול שבין סוריה ועיראק, ליד הערים אבו קאמאל Abu Kamal ואל קאים Al Qaim. (הקישו כאן לקרוא את הדיווח המיוחד על מערכה סעודית-ישראלית זו.)

המקורות שלנו מדווחים בלעדית, כי מבצע ההשתלטות האיראני על גבולות עיראק עם צפון סעודיה וירדן, החל ביום ד' 18.9 והסתיים בשבת 21.9, כאשר כוחות המיליציה העיראקית הפרו-איראנית משתלטים על כל אזורי הגבול.
לצורך המבצע הזה הגיעו ביום ד' בשבוע שעבר לבגדאד, הגנרל קאסם סוליימני, מפקד גדודי אל קודס האיראניים וחזיות איראן במזרח התיכון, ואנשי המפקדה המבצעית שלו, אשר פקחו על מהלך המבצע מהבירה העיראקית.

שם הקוד שניתן למבצע ההשתלטות האיראני  הוא 'רצון הניצחון' The Will of Victory, והמפקד שלו הוא קולונל קאסם מוסליח.
המקורות שלנו מדווחים, כי מיליציית ה-PMU השתמשה בכסות של מבצע של צבא עיראק נגד שרידי ISIS במערב עיראק, כדי להסוות את הכיוון והמשמעות האמיתית של תנועת כוחותיה.  בכמה שלבים של מבצע ההשתלטות על הגבולות נעזרו כוחות המליציה העיראקית-הפרו איראנית בחיל האוויר העיראקי.
בשבת (22.9)  כאשר אי אפשר היה להסתיר יותר את המשמעויות הצבאיות והאסטרטגיות של  מבצע 'רצון הניצחון' פרסם ראש ממשלת עיראק עדאל עבדול-מהדי הוראה לצבא העיראקי לתפוס את השטחים לאורך גבולות עיראק עם צפון וירדן עליהם השתלטו כוחות ה-PMU. אולם לצבא העיראקי אין מספיק כוחות להתמודד עם ה-PMU, וספק גדול באם מישהו ממפקדיו ימלא הוראה זו של ראש הממשלה העיראקי.     


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות