כוחות חיזבאללה השתלטו על מרכז גבול סוריה-עיראק. פועלים בתוך מערב עיראק. כוחות שיעים עיראקים בפיקוד איראני פועלים בתוך סוריה

כיבושה ביום ד' 8.11 של עיר הגבול הסורית אבו קמאל Abu Kamal, מידי ISIS, בוצע על ידי שני כוחות צבאיים חיצוניים לא-סוריים שפעלו בצורה משולבת. כך מדווחים המקורות הצבאיים של תיקדבקה.
הכוחות הצבאיים שנכנסו לעיר וכבשו אותה היו כוחות של חיזבאללה.
הכוחות האלה חצו ביום ד' את גבול סוריה מזרחה לתוך עיראק כשהם פועלים נגד מטרות של ISIS בתוך אזור אנבאר Anbar  בעיראק.
במקביל, נכנסו כוחות של המיליציה השיעית 'צבא הגיוס העממי' The Popular Mobilisation Forces-PMU שבאו מעיראק לתוך שטח סוריה, כשהם מסייעים לכוחות חיזבאללה לחסל את קיני ההתנגדות האחרונים של ISIS  שפועלים עדין ליד גבול סוריה-עיראק, באזור בו נהר הפרת חוצה את הגבול בין שתי המדינות. 
התפקיד שכוחות חיזבאללה מילאו בקרב על אבו קמאל היה כה דומיננטי עד שהמפקד של הכוחות הסוריים באזור הודה, 'כי חיזבאללה היה הכוח המכריע בקרב על אבו קמאל', כשהוא מוסיף ואומר כי מאות חיילים של הכוחות המיוחדים של המליציות השיעיות העיראקיות לקחו חלק בקרב.  
Hezbollah was “the foundation in the battle of Albu Kamal”, said the commander, adding that hundreds of the elite forces of the Iran-backed Shi‘ite group took part in the battle.
עד עכשיו נמנעו הסורים מלהתייחס לעובדה, כי למעלה מ-80 אחוז מכוחותיהם הנלחמים באזורי מזרח סוריה, הם למעשה חיילים של חיזבאללה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי כוחות חיזבאללה אלה מורכבים מחטיבת אל-אמין Al-Amin Brigade, וכוח העלית של הארגון 'כוח רדואן' Radwan Elite Forceמאחר וגם כוחות חיזבאללה, וגם הכוחות השיעים העיראקיים פועלים תחת פיקודם הישיר של קצינים של משמרות המהפכה האיראניים, פירושה של פעולה צבאית משולבת זו היא כי איראן השתלטה סופית על הקטע המרכזי של גבול סוריה-עיראק, והשיגה את אחת המטרות האסטרטגיות העיקריות שלה במלחמה בסוריה, להקים את הגשר היבשתי שבין איראן לסוריה-דרך עיראק.
הדרג המדיני והצבאי הישראלי אשר כל הזמן חוזר ואומר כי לא יאפשר התפתחות כזו  לא רק שלא ניסה להפריע או לעצור התפתחות אסטרטגית זו, אלא אפילו לא טרח להגיב עליה.  
עוד מציינים המקורות הצבאיים שלנו, כי המבצע לכיבוש אבו קמאל ותוצאותיו הביאו לכך כי כוחות חיזבאללה השולטים עכשיו גם על גבול סוריה-עיראק במזרח, וגם על גבול סוריה עם לבנון-באזור הרי קלמון במערב. (ראה מפה מצורפת).
במילים אחרות, חיזבאללה הוא  עכשיו שומר הסף של סוריה גם ממזרח וגם ממערב.
המפה המצורפת גם מראה, כיצד איראן-חיזבאללה-המליציות השיעיות העיראקיות הן השולטות בכל אזור הגבול בין עיראק לסוריה מצפון סוריה ועד למרכזה.   

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות עבור “כוחות חיזבאללה השתלטו על מרכז גבול סוריה-עיראק. פועלים בתוך מערב עיראק. כוחות שיעים עיראקים בפיקוד איראני פועלים בתוך סוריה

 • נוב 9, 2017 @ 19:40 at 19:40
  Permalink

  כוחות איראנים עם דגל צהוב כובשים את עירק וסוריה – האו״ם תומך במהלכי השלום וגינה בכל תוקף את האלימות הישראלית במרחבי פלסטין…

 • נוב 10, 2017 @ 5:44 at 5:44
  Permalink

  "וכבשו אותה היו כוחות של חיזבאללה."
  כל הכבוד.
  "היה כה דומיננטי"
  סופר.
  "הם למעשה חיילים של חיזבאללה."
  באמת צלש.
  העכברים האלו בנתיים צוברים נסיון רב.
  "הדרג המדיני והצבאי הישראלי אשר כל הזמן חוזר ואומר כי לא יאפשר….."
  מה זה?????????
  יש להם אפשרות לחסל במכה אחת גם חיזבלה,סוריה ואירן?
  מחכים כמו אז
  3 חליות מולנו?
  מה עם מלחמת ששת הימים!!!!!!!!
  "לידיד שלנו:כורבאן המזרח התיכון(טעות קורבן האיסלם) כן לכבד את "ידידנו"חבר של הקורבנות בתימן,סוריה.וכולו,
  זה שיש לו ביד חרב השטן.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות