כוחות מיוחדים אמריקנים הקימו בסיס בעומק של 70 ק"מ בדרום-מזרח סוריה. מתקרב הקרב המכריע על מזרח סוריה

כוחות מיוחדים אמריקנים הקימו בסיס קדמי במדבר הסורי, בעומק של 70 ק"מ בשטח הסורי, מול מפגש הגבולות ירדן-סוריה- עיראק. כך מדווחים המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה.
הבסיס הוקם בנקודה הנקראת אל-זקוף Al-Zkuf הנמצאת צפונית למעבר הגבול אל-טאנף Al-Tanf, בו נמצאים כיום כוחות מיוחדים אמריקנים ומערביים, כוחות מיוחדים ירדניים, ויחידות של מורדים סורים המאומנים על ידי האמריקנים  הנושאים את השם 'קומנדו המהפכה' Revolution Commando. (ראו מפה מצורפת).

מקורות אמריקנים אומרים, כי הבסיס נועד לשתי מטרות:
אחת: לעצור את הטור המשוריין של כוחות צבא סוריה וחיזבאללה, אשר בשבועיים האחרונים התקדם מאזור סווידיה Al-Sweida בדרום-מזרח סוריה לעבר אל טאנף.
מטרה שנייה: לכבוש את העיר אבו קמאל  Abu Al-Kamal מידי ISIS.  אבו קמאל נמצאת במרחק של  200 ק"מ צפונית-מזרחית לאל-זקוף.
אולם מעבר לכל ההסברים האלה עולה נקודה מרכזית אחרת.
האמריקנים הקימו את הבסיס באל-זקוף במטרה למנוע מסוריה, איראן, וחיזבאללה  להשתלט על כ-300 ק"מ גבול סוריה עם עיראק  בדרום-מזרח סוריה, ולמנוע בכך יצירת גשר יבשתי בין איראן, עיראק וסוריה.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי הצבא האמריקני איננו היחיד המרכז כוחות בשטח כדי להבטיח בו שליטה.
השבוע הגיעו לסביבות העיר דרעא Daraa בדרום סוריה-מול גבול סוריה עם ירדן, (הנמצאת כ-330 ק"מ מערבית לאל-זקוף)  יחידות של הדוויזיה המשוריינת מס' 4  הסורית,  the 4th Armored Division, המצוידת עתה בטנקים מתקדמים רוסיים מדגם T-90. יחד עם הכוחות הסוריים הגיעו גם מפקדה הגנרל מאהר אל-אסד  Gen. Maher al-Assad, אחיו הצעיר של נשיא סוריה בשאר אסד, ומפקדת הדוויזיה.  הגנרל מאהר אסד וקציניו נצפו כשהם עורכים סיורים בשטח לקראת חידוש הקרבות בעיר.
כמה מזירות הקרבות האלהנמצאים במרחק של יותר מאשר 1,000 מטר מגבול סוריה-ירדן.
במקביל מוסרים המקורות המודיעיניים שלנו, מפקד חזיתות איראן בסוריה ועיראק, הגנרל קאסם סוליימני, חצה ביום א' 4.6 את גבול עיראק-סוריה ונכנס לסוריה ביחד עם אנשי המפקדה  המבצעית שלו. סוליימני ואנשיו הגיעו למפקדת הכוח הסורי, המתקדם בשני צירים מהעיר תדמור לעבר הערים דיר א-זור Dier ez-Zor, ואבו קמאל. (ראו מפה מצורפת).
בכוח הסורי הזה משתתפים גם אלמנטים של כוחות מיוחדים רוסיים, וכוחות חיזבאללה. 
דיר א-אזור מוקפת בכוחות ISIS. באו קמאל שולטים כוחות ISIS.
כשאר ארצות הברית מקימה במרכז המדבר הסורי בסיס קדמי, ואיראן וסוריה שולחות את מיטב המפקדים הצבאיים העומדים לרשותם עם מפקדותיהם, סימן כי הקרב המכריע על השליטה בדרום-מזרח סוריה עומד להיכנס לשלב ההכרעה.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות עבור “כוחות מיוחדים אמריקנים הקימו בסיס בעומק של 70 ק"מ בדרום-מזרח סוריה. מתקרב הקרב המכריע על מזרח סוריה

 • יונ 6, 2017 @ 8:21 at 8:21
  Permalink

  מלחמת עולם שלישית מעניין מה יניבו השיחות סין רוסיה לחברותיה ובן רוסיה לארה"ב . בינתיים 2 המעצמות מוכרות נשק. ומי ישלם את המחיר?

 • יונ 9, 2017 @ 8:54 at 8:54
  Permalink

  מטרתו המוצהרת של פוטין, זה החזרת סוריה לגבולותיה המוסכמים. זה טוב לנו, זה טוב לאדוגאן (הכורדים).
  ההבדלבין אובמה לטראמפ', הוא שאובמה היה מוכן לכוון את הסונים נגד רוסיה, תמורת מטבע ישראלי, וטראמפ' מוכן לחבר את ישראל עם הסונים, נגד רוסיה.
  וביבי לא התלהב ממדיניותו האנטי-רוסית של אובמה (על חשבון ישראל), ולא ממדיניות האנטי-רוסית של טראמפ', הכוללת את ישראל.

  9

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות