כוחות מיוחדים אמריקנים ותימנים תפסו בחצר מוות את ג`מאל בדאווי Jamal Badawi , איש אל קעידה שביצע את הפיגוע במשחתת `קול`.

מיוחד ובלעדי למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה. בתחילת השבוע הראשון של פברואר,הצליחו 23 אסירים, רובם אנשי אל קעידה, לברוח מהכלא המרכזי של צנעא, בירת תימן, לאחר שחפרו מנהרה שאורכה 44 מטר מהכלא שהובילה אל אמצעיתו אולם התפילה המרכזי של מסגד הנמצא ליד בית הכלא. עבודת החפירה נמשכה שלושה חודשים, ומקורות מודיעין בוושינגטון אומרים, כי האסירים, שהיו באגף השמור של בית הסוהר, לא היו יכולים לבצע את חפירת התעלה ואת הבריחה, אם לא היו מקבלים סיוע מגורמי ביטחון בכירים בממשל התימני. מדיניות הדלת המסתובבת של נשיא תימן עבדאללה צאלח איננה חדשה ותיקדבקה דיווח עליה כמה פעמים מאז 2001.
בין הבורחים היו שני אנשי אל קעידה בכירים, ג`מאל בדאוויJamal Badawi (בתמונה), מי שארגן וביצע את הפיגוע במשחתת האמריקנית `קול` Cole, בנמל עדן באוקטובר 2000, פיגוע בו נהרגו 19 אנשי צי אמריקנים ולמעלה מ-500 נפצעו, ופאווז אל רביע Fawaz al-Rabe`ie, מי שארגן את הפיגוע במיכלית הנפט הצרפתית `לימבורג` Limburg, בעזרת סירת נפץ מהירה בשנת 2002. עד עתה זה היה הפיגוע היחיד שאל קעידה ביצע במיכלית נפט. בימים האחרונים משדרות רשתות הטלוויזיה העיקריות בארצות הברית ובבריטניה כתבות ארוכות על פרשת הבריחה של אנשי אל קעידה ועל המרדף המתנהל אחריהם, כולל הזעקת יחידות צי אמריקניות למימי מפרץ עדן, בניסיון למנוע את בריחתם של אנשי אל קעידה דרך הים לכיוון סומליה.
אולם המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים בידיעה בלעדית כי 7 מהבורחים כבר נתפסו וביניהם מתכנן הפיגוע במשחת `קול` ג`מאל בדאווי. כן נתפסו במהלך המרדף בו השתתפו גם כוחות מיוחדים אמריקנים, 14 אנשי אל קעידה אחרים שהתכוננו לבצע פיגועי התאבדות במטרות אמריקניות ומערביות בתימן, באמצעות חגורות נפץ, כדי להביא להפסקת המרדף אחר הבורחים. המקורות שלנו מוסרים כי השבעה נתפסו באזור חצר מוות בו נמצאים השבטים התימנים מהם באה משפחת בין לאדן.
אחת הסיבות בגללה לא האמריקנים ולא התימנים מפרסים את דבר התפיסה, הוא כנראה הרצון שמידע זה לא יגיע לידי שאר הבורחים.

Print Friendly, PDF & Email