כוחות מיוחדים אמריקנים חיסלו את מנהיג ISIS אל בגדדי. פוצץ את עצמו כאשר הכוחות האמריקנים פשטו על מקום מחבואו בצפון סוריה

כלי תקשורת אמריקנים  מדווחים, ביום א' 27.10, כי כוחות מיוחדים של יחידות הלוחמה לטרור של ארה"ב פשטו על מקום מחבואו של אבו באקר אל-בגדדי במחוז אידליב שבצפון-מערב סוריה.
מקור צבאי אמריקני בכיר אמר, כי מנהיג דאעש נהרג. צבא ארה"ב לא אישר באופן רשמי את הדיווחים.   כלי התקשורת מדווחים, כי הנשיא טראמפ אישר את המבצע לפני שבוע.
הבית הלבן הודיע כי הנשיא ימסור הודעה חשובה ביום א' בשעה 15:00 אחה"צ. המקורות סירבו למסור מה יהיה בהצהרה זו.
קודם לכן צייץ הנשיא ברשת הטוויטר, 'כי משהו גדול מתרחש עכשיו'.
כמה מקורות מוסרים, כי אל-בגדדי נהרג לאחר שפוצץ חגורת נפץ שנשא על גופו.  כתוצאה מההתפוצצות שתיים מנשותיו נהרגו.

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה:  בכך מצטרף אבו באקר אל בגדדי אל רשימה ארוכה של מנהיגי אל קעידה שחוסלו על ידי ארצות הברית ובראשם אוסמה בין לאדן, שחוסל במקום מחבואו בפקיסטן  לפני שמונה שנים ב-2011.  אולם העבר מלמד כי גם לאחר חיסולם של מנהיגים אלה, תמיד לאחר מספר שנים מופיע מנהיג חדש המקים ארגון טרור מוסלמי חדש.
כך היה עם הופעתו של אבו מוסאב אל זרקאווי Abu Musab al-Zarqawi בעיראק ב-2005, ובחמש השנים האחרונות עם הופעתו של אל בגדדי ב-2014.
אל בגדדי היה מנהיג הטרור המוסלמי היחיד אשר הצליח להקים מדינה מוסלמית (כליפות) על כחמישים אחוז משטחיהן של עיראק וסוריה. חיסולו של אל בגדאדי תעזור מאוד לנשיא ארצות הברית טראמפ העומד מול ביקורת קשה בדעת הקהל האמריקנית על החלטתו להוציא את הכוחות האמריקנים מצפון סוריה, החלטה שבינתיים שונתה.
חלק גדול, ולפי כמה מקורות, רוב  2,000 הלוחמים הזרים שנלחמו לצד ISIS והוחזקו במחנות מעצר בצפון סוריה עליהם שמרו אנשי המיליציות הכורדיות ניצלו את המצב וברחו.
ההנחה המודיעינית היא, כי רוב הנמלטים לא הצליחו לצאת עדיין מעיראק ומסוריה וכי הם מתארגנים בשטח, בעזרת תאים חשאיים שאל-בגדדי הקים בניסיון להבטיח את המשך המאבק בארצות הברית וברוסיה לאחר תבוסתו, או מותו.  Print Friendly, PDF & Email