כוחות מיוחדים צרפתיים הוצבו במאנביג', מטוסי ומסוקי קרב צרפתיים הוצבו בצפון סוריה ביחד עם הכוחות האמריקנים-מול הכוחות הטורקיים

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: צרפת ביצעה ביומיים האחרונים (יום א' וב'  2.4-1 )  שורה של תנועות צבאיות בצפון סוריה, שכללו הצבת כוחות מיוחדים צרפתיים לצד כוחות המרינס האמריקנים המוצבים בעיר מאנביג' Manbij, והצבת מטוסי ומסוקי קרב צרפתיים בבסיס האווירי האמריקני ראמלין Remelin air base, בצפון סוריה. תפקידם של כוחות האוויר הצרפתים הוא לתמוך אווירית בכוחות האמריקנים והצרפתים המוצבים במאנביג'.
זו הפעם הראשונה בכל שנות שמונה שנות המלחמה בסוריה, שצרפת מציבה בסוריה כוח צבאי משמעותי, בעל יכולת מבצעית עצמאית. עד עתה שהו בסוריה לא יותר מכמה עשרות חיילים מהכוחות המיוחדים הצרפתיים שהיו מסופחים לכוחות המיוחדים האמריקנים.
המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי הכוחות המיוחדים הצרפתיים נכנסו למאנביג' ביום שני 2.4, שעה שנשיא טורקיה ראסיפ טאייפ ארדואן ערך ביקור  ביחד עם מפקדי הצבא הטורקי בעיר אפרין Afrin, אשר נכבשה בשבוע שעבר מידי המיליציה הכורדית ה-YPG. ארדואן הופיע באפרין כשהוא לבוש מדי גנרל טורקי, כשהוא משדר איתותים ברורים האומרים כי פעולות הצבא הטורקי בצפון סוריה ובצפון עיראק נגד הכורדים יימשכו, קודם במאנביג' ואחר כך באזור סינג'אר Sinjar בצפון עיראק. אולם המקורות שלנו מדווחים, כי ממשל הנשיא דונלד טראמפ פעל במהירות לבלום אותו ואת הצבא הטורקי בשני מישורים: המישור הצרפתי והמישור העיראקי.
המישור הצרפתי: הולך ומתחזק שיתוף הפעולה המדיני והצבאי בין נשיא ארצות הברית טראמפ ונשיא צרפת עמנואל מקרון. מידת שיתוף הפעולה הגיע לדרגה כזו ששני הנשיאים מדברים ביניהם כל כמה ימים,  בעוד שהיחסים בין טראמפ לשאר המנהיגים במערב אירופה, כמו קנצלרית גרמניה אנג'לה מארקל וראש ממשלת בריטניה תרזה מאי, נשארו קרירים ומתוחים.
ביום חמישי שעבר 29.3, קיבל מקרון משלחת שהייתה מורכבת מנציגים של המיליציה הכורדית ה-YPG, ו'הצבא הדמוקרטי הסורי' ה-SDF ולאחר ששיבח את לחימתם ב-ISIS, הוסיף ואמר, כי צרפת תומכת במאמציהם להקים בצפון-מזרח סוריה חגורת ביטחון וממשל אשר ימנעו את חזרתם של אנשי ISIS לאזור.   He assured the SDF of France’s support for the stabilization of the security zone in the north-east of Syria, within the framework of an inclusive and balanced governance, to prevent any resurgence of ISIS.
הגדרה הזו תואמת בדייקנות רבה את המשימה שהנשיא טראמפ הטיל על המפקדים האמריקנים בסוריה.  נשיא טורקיה ארדואן השתלח מיד בנשיא הצרפתי והאשים אותו 'בהונאה' ומאוחר יותר 'בפלישה צבאית צרפתית לסוריה' ובהתערבות בפעולה הצבאית הטורקית, בגלל שהעז להציע כי הוא יתווך בין הטורקים והכורדים. מקרון לא ענה, אבל שלח את הצבא הצרפתי למאנביג', כדי שיחד עם המרינס האמריקני יעצור את המשך התקדמות הצבא הטורקי ואת תכניותיו הצבאיות של ארדואן.
המישור העיראקי: כמו שממשל טראמפ דאג להבאת הצבא הצרפתי למאנביג' בצפון סוריה , כך הוא דאג להבאתו של הצבא העיראקי לאזור סינג'אר Sinjar בצפון עיראק.
תחת לחץ אמריקני כבד שלח לבסוף ביום ב' 2.4, חיידר אל עבדאי ראש ממשלת עיראק את דוויזיה מספר 5 העיראקית שהתפרסה במחוז סינג'אר ולאורך גבול עיראק עם סוריה, זאת כדי למנוע מארדואן לממש את איומו לשלוח את הצבא הטורקי לחבל אם לוחמי ארגון הגרילה הכורדי ה-PKK לא ייסוגו משם.

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות עבור “כוחות מיוחדים צרפתיים הוצבו במאנביג', מטוסי ומסוקי קרב צרפתיים הוצבו בצפון סוריה ביחד עם הכוחות האמריקנים-מול הכוחות הטורקיים

 • אפר 3, 2018 @ 15:55 at 15:55
  Permalink

  כל הכבוד לנשיא טרמפ הוא בחוכמה היכניס את הצרפתים לסוריה.ובכך בלם את הטורקים. הגן על הכורדים ובעקיפין מנע הצלחה לאירנים וגם לרוסים. כל זה עשה רק בצעד אסטרטגי אחד. long live president Trump

 • אפר 3, 2018 @ 16:06 at 16:06
  Permalink

  חייבים לבלום את ארדואן. הוא היטלר חדש!

 • אפר 5, 2018 @ 9:53 at 9:53
  Permalink

  ראש המוסד, יוסי כהן אמר היום שהוא משוכנע ב 100% שמטרת אירן, היא להגיע לפצצת " A ". וזה למרות ההודאה הרשמית של ממשלת רוסיה, שהיא מתנגדת לעוד מדינה גרעינית באזורנו.
  האם דבריו נאמרו כהכנה לתקיפה אווירית של אירן? ברור שרוסיה תגן על שמי אירן. גם תקיפה מוגבלת של האירנים בסוריה, תביא להתנגשות עם הרוסים.
  רק אנו חסרים בברדק הזה.

  • אפר 8, 2018 @ 9:18 at 9:18
   Permalink

   רוסיה לא תגן על שמי איראן ותקיפה באיראן לא תוביל לשום התנגשות עם רוסיה. לרוסיה יש את האינטרסים שלה, וחלקם מתנגשים באינטרסים האיראנים. רוסיה רוצה השפעה והכנסות. היא מחפשת מקום לבסיסים ולמכור את הנשק שלה. איראן מעניינת אותה כקליפת השום.

 • אפר 5, 2018 @ 15:25 at 15:25
  Permalink

  ארדואן , למזלנו, עבר לשתף פעולה עם האירנים והרוסים. סופו קרוב מאד. הוא לא ישרוד עד 2020.

Comments are closed.