כוחות מיוחדים רוסיים, אירניים וסוריים בתמרון צבאי משותף באזור דיר א-זור במזרח סוריה. רוסיה החלה להעביר ציוד צבאי דרך מעבר אבו קמאל

כוחות מיוחדים רוסיים, סוריים ואיראנים פתחו, ביום ד' 3.10, בתמרון צבאי משותף במזרח סוריה באזור דיר א-זור. זו פעם ראשונה שכוחות מיוחדים רוסיים משתתפים בתרגיל צבאי עם כוחות מיוחדים איראניים בסוריה, או בכל זירה אחרת במזרח התיכון.
התרגיל מתבצע לאורך הגדה המערבית של נהר הפרת.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי במסגרת התרגיל מבצעים שלוש הצבאות תרגילים בשיגור טילים ובעריכת תקיפות אוויריות על מערכים מבוצרים.

זוהי פעם ראשונה שכוחות רוסיים מתרגלים ביחד עם כוחות איראניים שיגור טילים לעבר מטרות אויב על אדמת סוריה. בתרגיל משתתפים חיילות האוויר של רוסיה, סוריה ואיראן. המקורות שלנו מדווחים, כי מטוסים ומל"טים איראניים המגיעים לסוריה מבסיסי אוויר באיראן משתתפים בתרגיל.
זו גם הפעם הראשונה שמקורות צבאיים רוסיים מדווחים בהודעותיהם, כי בסוריה נמצאים כוחות מיוחדים איראניים סדירים.

הכוחות הרוסיים הביאו אתם לתרגיל גם מערכות טילי נ"מ ניידים, בעיקר מערכות  Pantsir S-1 ו- Pantsir S-2, בכך נוצר מצב שהתרגיל הצבאי הזה הוא גם הפעם הראשונה  בו כוחות מיוחדים איראניים מבצעים תרגילים צבאיים בסוריה תחת מטרייה של טילי נ"מ רוסיים.  

ההודעות הרוסיות והסוריות אינן מציינות מתי התרגיל הצבאי יסתיים, אולם הן מציינות כי התרגיל נערך בחלק המערבי של אזור דיר א-זור, לא הרחק מהבסיס האמריקני באל טנף Al Tanf הממוקם על משולש הגבולות סוריה, ירדן ועיראק.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי התמרון הצבאי הזה הוא חלק מהיערכות אסטרטגית חדשה של הכוחות הרוסיים בסוריה. כוחות אלה החלו להשתמש בימים האחרונים במעבר הגבול החדש אבו קמאל Abu Kamal ואל קאים  Al Qaim בין עיראק וסוריה, אשר נפתח לתנועה בתחילת השבוע.
בשלב זה הרוסים מעבירים שיירות של כלי רכב צבאיים כבדים הבאים מבסיסי הצבא הרוסים באזור הים השחור, בעיקר מבסיסים רוסיים במזרח אוסטיה South Ossetia וחצי האי קרים. בכך פתחו הרוסים מסדרון יבשתי המשתרע מהים השחור ועד לים התיכון, זאת נוסף למסדרונות האוויריים והימיים שהם מפעילים.
המקורות שלנו מציינים, כי העובדה שהרוסים החלו להשתמש במסדרון היבשתי החדש הזה, לצד המסדרון היבשתי הצבאי שמפעילים באותו ערוץ האיראנים, תקשה  על ישראל לפעול נגדו.      


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות